Generatory mamów - lew

Poradniki

30.08.2022 13:43

Jak zrobić mema? Jaki najlepszy program do memów?

Online Programy i aplikacje Zrób to sam
15
1
2
15
1

Zastanawiasz się czasami, jak zrobić mema? Mimo że w mediach społecznościowych pojawia ich się mnóstwo, mało kto wie, jak tak naprawdę się je tworzy. Czytając artykuł, dowiesz się, jaki jest najlepszy generator memów oraz jak stworzyć tę przykuwającą uwagę, śmieszną grafikę.

Jak zrobić mema? Co może ułatwić stworzenie śmiesznego mema?

Mem internetowy to informacja, która jest przedstawiana zwykle za pomocą zdjęcia urozmaiconego dowcipnymi napisami, dzięki czemu zapada pamięć każdego człowieka, który ją zobaczy. Memem mogą być również krótkie filmiki czy przekazy tekstowe o zabarwieniu humorystycznym. Zatem wiesz już, co to jest mem, a czy myślałeś kiedykolwiek nad sensem ich tworzenia? Główne zadanie memów to przede wszystkim wywoływanie emocji oraz zagwarantowanie odpowiedniej dawki śmiechu. Sam wyraz mem pochodzi od greckiego słowa mimesis, które oznacza naśladownictwo, jego celem jest zatem ukazanie zachowań popularnych np. dla danej grupy lub społeczeństwa. Jednym słowem, popularne obrazki Internetowe powstają po to, aby się rozprzestrzeniać i rozbawiać odbiorców. 

Jak zrobić mema? - twarze
Internet został już dawno opanowany przez memy – sprawdź jak zrobić swojego!

Tworząc mema, musisz wykazać się w szczególności kreatywnością, poczuciem humoru oraz znajomością obecnych trendów. Cały proces jego tworzenia z pewnością ułatwią Ci generatory memów – niektóre z nich posiadają nawet gotowe już szablony. Pobudź zatem swoją kreatywność i dowiedz się jak zrobić własnego mema, za pomocą specjalnych aplikacji.

Sprawdź też: Skok z rampy do nieśmiertelności – jak Pan Paweł Jumper stał się memem?

Generatory memów na telefon i komputer – sprawdź najlepsze apki i programy do tworzenia memów

Biorąc pod uwagę, że tak naprawdę najważniejszy jest pomysł, nie potrzebujesz żadnych zdolności jeżeli chodzi o umiejętność obsługi programów graficznych. Kreator memów zrobi to za Ciebie! Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych apek oraz programów do tworzenia tych humorystycznych, internetowych grafik.

Generator memów Canva – najlepszy i darmowy program do memów

Pierwszy, a zarazem najlepszy generator memów to program Canva. Jest on darmowy, prosty i intuicyjny w obsłudze, a co najważniejsze, pozwala tworzyć grafiki bez żadnych ograniczeń, np. znaków wodnych.

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest pobranie aplikacji Canva dostępnej na komputer oraz urządzenia przenośne z systemem Android lub iOS. Utwórz konto, zaloguj się na nie i w polu wyszukiwań wpisz hasło mem. W bibliotece, która się pojawi, znajdziesz gotowe memy, szablony i motywy. Do Ciebie należy wybór stylu, który później zmieniasz w edytorze według własnego uznania. Canva posiada bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę, z której możesz pobrać naklejki, ikony, dymki czatu, jak również dodać animacje, klipy audio lub video. Jeżeli masz już gotowy pomysł, dostosuj tekst, kolor oraz tło i zapisz gotowy obraz w formacje PNG, JPG lub GIF. W każdej chwili masz możliwość edycji Swojego mema.

Sprawdź też: Skąd wzięły się memy z papieżem – czy Ojciec Święty stał się ofiarą własnego kultu?

Kreator memów w Gimpie – bezpłatnym programie do edycji grafik

Zastanawiasz się, jak zrobić mema w Gimpie, programie do edycji grafik rastrowych? Pierwszy krok to pobranie Gimpa na urządzenie stacjonarne, gdyż program jest dostępny tylko na urządzenia z systemem operacyjnym Linux, Windows oraz Mac OS. Po otworzeniu programu wgraj zdjęcie, które będzie podstawą Twojego mema. Następnie dodaj na nim pole tekstowe, gdzie wpiszesz zabawne frazy. Masz możliwość doboru rozmiaru, stylu i koloru czcionki.

Warto zaznaczyć, że program ten działa podobnie do Painta, nie posiada więc gotowych szablonów, tylko podstawowe funkcje nałożenia napisów na konkretne zdjęcie.

Jak zrobić mema? - canva i gimp
Mema można zrobić w zasadzie w każdym programie graficznym, ale Canva czy GIMP oferują bardzo duże możliwości jego urozmaicenia

Nosacz Kreator – czyli jak zrobić mema z nosaczem

Wiesz jak zrobić mema na telefonie? Wystarczy, że pobierzesz na swoje urządzenie aplikację Nosacz Kreator dostępną w sklepie Google Play. Skąd pochodzi przysłowiowy i dobrze znany większości Polakom nosacz? Nosacz sundajski w memach internetowych pojawia się jako postać, która ma za zadanie przedstawić zachowanie stereotypowego Janusza, czyli osoby przejawiającej negatywne cechy Polaka, posiadającej atrybuty takie jak: białe skarpety i sandały, duży brzuch oraz torba ze znanego dyskontu. 

Memy z nosaczem cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków oraz pozytywnym odbiorem. Aby stworzyć takiego mema, pobierz apkę Nosacz Kreator, wybierz z galerii obraz lub zdjęcie, które posłuży jako tło, a następnie znajdź naklejki, które rozmieścisz odpowiednio na tworzonym memie. Biblioteka naklejek jest ogromna, możesz umieścić np. traktory, przyczepy, worki oraz słomę. Nie mogło zabraknąć tytułowych nosaczy, ich gotowych postaci masz mnóstwo do wyboru. Na koniec dodaj pole tekstowe lub dymek rozmowy gdzie dodasz humorystyczny slogan i zapisz utworzony obrazek. 

Sprawdź też: Pepe the Frog, czyli Żaba Pepe – wszystko o znanym memie. O co w tym chodzi?

Znasz już sposób jak zrobić mema, a czy wiesz, że na Fb oraz Instagramie masz możliwość jego upublicznienia? Udostępnij go znajomym za pomocą mediów i zachęć ich do jego rozprzestrzeniania.

Dobry mem, czyli jaki? Co powinien zawierać mem? Kilka wskazówek

Dobry mem to przede wszystkim ten z humorystycznym i interesującym tekstem, pogrubionym podpisem najczęściej czcionką Impact. Mem powinien:

  • zawierać sparafrazowany cytat z kultowego filmu lub serialu,
  • przyciągać uwagę odbiorcy,
  • posiadać dostosowany do języka np. danej wspólnoty,
  • zawierać jeden z najpopularniejszych szablonów taki jak np. mem z przyciskiem, PECHOWIEC BRIAN, który opisze wstydliwe wydarzenie, MORFEUSZ – A CO JEŚLI CI POWIEM? – używany do opisywania informacji, które zmieniają świat.
Jak zrobić mema? - pożar
Twój mem nie zrobił furory w sieci? Nie zrażaj się i próbuj dalej

Obecnie w marketingu online memy odgrywają ogromną rolę. Wiele firm korzystało z obrazków urozmaiconymi humorystycznymi sloganami, zanim powstało w ogóle pojęcie mema. Dobrym przykładem są hasła reklamowe takie jak: „RedBull doda Ci skrzydeł” oraz „takie rzeczy tylko w Erze”. Zawsze pozostaje jednak nutka niepewności, czy Twój mem będzie dobrze odebrany i rozprzestrzeniany, ale kto nie ryzykuje, ten nie odnosi sukcesów. 

15
1

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *