1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. TOP7 aplikacji pogodowych na iOS i Androida – prognoza pogody, która nie zawodzi

Poradniki

5 miesięcy temu

TOP7 aplikacji pogodowych na iOS i Androida – prognoza pogody, która nie zawodzi

Android i iOS Programy i aplikacje
11
0
2
11
0

Jednego dnia zapominasz parasola i nagle okazuje się, że cały mokry wracasz do domu? Nie daj się zaskoczyć pogodzie i pobierz aplikacją mobilną, która odpowiednio wcześnie uprzedzi Cię przed złymi warunkami. Zobacz najlepsze aplikacje do sprawdzania pogody zarówno z godzinową, jak i długoterminową prognozą.

Najlepsza aplikacja pogodowa 2021 roku – jakie powinna mieć funkcje?

Choć zjawiska atmosferyczne są nieprzewidywalne i nie masz na nie żadnego wpływu, to aplikacje pogodowe mogą znacznie ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie. Pogoda na telefon jest o wiele wygodniejsza niż ręczne wyszukiwanie informacji w sieci. Na rynku dostępnych jest wiele programów pozwalających na bieżąco śledzić zmieniające się warunki atmosferyczne. Technologia cały czas idzie do przodu, dlatego najlepsza aplikacja pogodowa w 2021 roku powinna mieścić w sobie najwyższej jakości funkcje. 

Jeden rzut oka na ekran telefonu i już wiemy jaka pogoda będzie przez najbliższe godziny czy dni

Niektóre mają piękne widgety, a inne stawiają na szczegółowe dane i funkcjonalność. To, co w takich narzędziach jest najbardziej istotne, to najlepsza sprawdzalność. Prognoza pogody może być minutowa,  godzinowa albo dzienna. Ważne, by aplikacje pogodowe zapewniły Ci łatwy dostęp do szczegółowych danych na temat warunków atmosferycznych, jakie będą panować w wybranym miejscu w ciągu najbliższych dni. 

Informacje, które powinny znaleźć się w programie synoptycznym, to oczywiście temperatura i nadchodzące opady, dane o sile i kierunku wiatru, wilgotności powietrza i wartości ciśnienia atmosferycznego. Musisz jednak pamiętać, że nawet najdokładniejsze aplikacje pogodowe nie zapewnią Ci stuprocentowej skuteczności, dlatego korzystaj z ich pomocy z rozwagą.

Aplikacje pogodowe, które mają najlepszą sprawdzalność

Przed Tobą TOP7 najlepszych naszym zdaniem aplikacji pogodowych na iOS i Androida.

Weawow

Jeśli szukasz narzędzia pogodowego przyjemnego dla oka, to Weawow jest dla ciebie. Aplikacja meteorologiczna pokazuje temperaturę, prawdopodobieństwo opadów, wilgotność powietrza, zachmurzenie, ciśnienie, prędkość i kierunek wiatru, indeks UV, widoczność, a także jakość powietrza. Ma też sporo opcji konfiguracyjnych, pozwalających dostosować działanie aplikacji do Twoich potrzeb. To dobry, atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny program meteorologiczny. Co ważne, aplikację za darmo ściągniesz na telefon z każdym dostępnym systemem operacyjnym.

Today Weather

To prosta aplikacja, która udostępni Ci bardzo dokładne prognozy synoptyczne na całym świecie. Today Weather jest czytelny i łatwy w obsłudze. W aplikacji zapisać możesz wybraną lokalizację lub skorzystać z lokalizatora GPS. Program zapewni Ci dostęp do najważniejszych danych takich jak temperatura, opady, ciśnienie, widoczność, punkt rosy czy wilgotność. Nie zabrakło też systemu alarmowania użytkownika i praktycznego widgetu na telefon. Program zajmuje niewiele miejsca, a do tego dostępny jest na dowolny system operacyjny.

Meteo ICM

Jeśli szukasz nadzwyczaj dokładnego programu z prognozą pogody, to Meteo ICM jest jednym z nich. Należy jednak zaznaczyć, że aplikacja obejmuje dane wyłącznie z terenu Polski, nie oferuje widgetu ani żadnych graficznych upiększeń. W bazie znajduje się obecnie 2359 miejscowości. Meteo ICM jest numeryczną prognozą pogody, która wyświetla wszystkie informacje na wykresach czerpanych z serwisu meteo.pl. Meteogramy pozwalają analizować nie tylko temperaturę, ale także wilgotność powietrza, zachmurzenie, ilość opadów czy ciśnienie. Meteo ICM jest aplikacją darmową, a także całkowicie wolną od reklam. Zainstalujesz ją na telefonie z systemem iOS i Androidem.

WeatherBug

To program, który automatycznie odnajduje Twoje położenie i według niego określa wiarygodną pogodę. Aplikacja meteorologiczna WeatherBug jest bardzo przejrzysta i wyjątkowo intuicyjna. Widgety  pogodowe umożliwiają Ci ustawienie alertów i informacji, które mają być wyświetlane na ekranie głównym. Narzędzie przewiduje prognozę pogody dla ponad 2,5 miliona lokalizacji. Co ciekawe, szacunek meteorologiczny dostosowuje się do Twojego stylu życia, np. z uwzględnieniem sportów na powietrzu. Program dostępny jest bezpłatnie na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

The Weather Channel

Świetna i zupełnie darmowa aplikacja pogodowa to The Weather Channel. Aplikacja jest częścią serwisu internetowego weather.com. Program w dość przyjazny i czytelny sposób wyświetli Ci informacje o aktualnych warunkach meteorologicznych na danym obszarze oraz zaprezentuje nadchodzące zmiany w pogodzie. Oprócz danych o temperaturze i ewentualnych opadach zostaniesz poinformowany również o relatywnej wilgotności powietrza, prędkości wiatru, intensywności promieniowania UV, widoczności oraz czasie wschodu i zachodu słońca. Co istotne,  w aplikacji możesz ustawić, jakie konkretnie alerty pogodowe chcesz otrzymywać. The Weather Channel możesz ściągnąć na system iOS, a także Android.

Pogoda & Radar

Ta aplikacja zapewni Ci dostęp do szczegółowej i wiarygodnej prognozy pogody dla Twojej lokalizacji i każdego miejsca na świecie. Informacje pogodowe, w zależności od ustawień, zostaną Ci dostarczane odpowiednio w odstępach godzinowych i dziennych. Ostrzeżenia pogodowe przed burzą, wichurą czy nawałnicą wysyłane są za pomocą wiadomości Push. Ponadto program przedstawi ci informacje o ciśnieniu atmosferycznym, wilgotności powietrza, odczuwalnej temperaturze, prędkości i kierunku wiatru. Co więcej, jeśli planujesz kąpiel w konkretnym akwenie, Pogoda & Radar powiadomi o temperaturze wody. Aplikacja świetnie sprawdza się u alergików, program informuje o pyleniu i dostarcza porady zdrowotne. Pogoda & Radar jest darmowy i dostępny zarówno na Androida, jak i na iOS.

AccuWeather

Najpopularniejsza aplikacja pogodowa na telefon? Zdecydowanie AccuWeather. Autorytet zyskała między innymi dzięki trafnym informacjom i prognozom. W AccuWeather możesz przeglądać prognozę godzinową, dzienną, kilkudniową lub dłuższą. Program zapewnia dostęp do ostrzeżeń meteorologicznych, map pogodowych i informacji na temat alergenów. Na głównym ekranie AccuWeather zobaczysz nie tylko informacje o temperaturze i zachmurzeniu, ale także sile wiatru, jego kierunku, wilgotności powietrza oraz o godzinie wschodu i zachodu słońca. Co najważniejsze, poruszanie się po programie jest bardzo intuicyjne i przede wszystkim darmowe. Możesz go ściągnąć na dowolny system operacyjny.

Domyślne widgety pogodowe na telefon – czy ich funkcje są porównywalne do aplikacji?

Widgety to graficzne nośniki informacji, które, tak jak aplikacje, dają Ci możliwość personalizacji telefonu. Mogą być po prostu skrótem programu meteorologicznego lub pełnić funkcję szybkiego informowania o pogodzie. Najczęściej wyświetlają temperaturę, siłę wiatru, stopień zachmurzenia, ciśnienie atmosferyczne i prawdopodobieństwo opadów w danej lokalizacji. Widget możesz umieścić na pulpicie smartfona nad, pod lub tuż obok najważniejszych aplikacji. Niektóre wręcz pełnią funkcję całego oprogramowania na pulpicie. Czy widgety mogłyby zastąpić aplikację pogodową? Mimo że funkcje programów i widgetów atmosferycznych są zbliżone, to aplikacje pogodowe zapewnią Ci zdecydowanie więcej informacji.

Sprawdź też: 7 najlepszych i darmowych aplikacji na rower. Zobacz polecane aplikacje rowerowe na Androida i iOS

11
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Zgadzam się AccuWeather totalny szit. Nawet teraz pokazuje brak opadów w mojej lokalizacji a za oknem leje. Nie pierwszy raz zdarza się taka sytuacja. Odinstalowuje ją i szukam takiej która się sprawdzi.

W 2021 AccuWeather niestety totalnie do dupy. Nie znam przyczyny, jednak nigdy przez wiele lat uzywania nie zawodzila mnie tak jak obecnie. Zupelnie jakby sztab ludzi odpowiedzialny o dane przedstawiane w aplikacji, wylozyl na to wszystko tzw. jajca i wyjechal w Bieszczady. Moze to COVID, moze soda – nie wiem, ale obecnie aplikacja sprawdza sie co najwyzej tylko jako kalendarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.