jak odzyskać konto na facebooku

Poradniki

02.02.2024 14:54

Jak odzyskać konto na FB? Poradnik

Online Social media
19
0
0
19
0

Nie wiesz, jak odzyskać konto na FB? Zablokowali Ci je lub może hasło wypadło Ci z głowy? Z poniższego poradnika dowiesz się, w jaki sposób przywrócić dostęp do swojego konta na Facebooku. 

Facebook to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Obecnie około 3 miliardów ludzi posiada konto na FB, czyli prawie połowa całej populacji (choć trzeba mieć na uwadze, iż niektórzy mają po kilka kont). Mimo że platforma początkowo służyła wyłącznie w celach towarzyskich, tak od dłuższego czasu stanowi ona także źródło dochodu zarówno dla mniejszych, jak i większych firm.

Między innymi z tego też powodu hakerzy nieustannie zajmują się kradzieżą kont, lecz utrata dostępu do Facebooka może spotkać każdego. Jak odzyskać dostęp do zablokowanego profilu oraz jak zapobiec kolejnym atakom? Należy także pamiętać, iż zablokowane konto na FB to również brak możliwości korzystania z messengera, co znacząco potrafi utrudnić komunikację ze znajomymi.

jak odzyskać konto fb z poziomu aplikacji
Na FB są prawie 3 miliardy ludzi. Ten portal to łakomy kąsek dla hackerów

Przyczyny utraty dostępu do konta

Przyczyny utraty dostępu do konta prywatnego lub firmowego na FB mogą być różne. Jednym z najczęstszych powodów jest niestosowanie się do przepisów, na które się zgadzamy, zakładając konto. Mowa oczywiście o niewłaściwym zachowaniu – ofensywny język, rasizm czy wyśmiewanie czyjejś orientacji seksualnej. Warto wspomnieć, że jeżeli jesteś świadkiem takich poczynań wśród użytkowników, to koniecznie zgłoś dany post lub komentarz do centrum pomocy Facebooka. Zazwyczaj takiego delikwenta czeka blokada konta.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Warto też wspomnieć, że Marc Zuckerberg i ekipa blokują konta Facebook, których bezpieczeństwo zostało naruszone w wyniku ataku hakerów. Blokada na FB może być też skutkiem wykorzystywania fałszywego imienia i nazwiska. Innym powodem, dla którego konto zostało zablokowane, może być to, że nie pamiętasz hasła! Nie warto także spamować na portalu, bo to także może się źle dla Ciebie skończyć. Bez względu na przyczynę – jak odzyskać konto prywatne lub firmowe? W jaki sposób odzyskać hasło lub zwiększyć zabezpieczenie konta? Scrolluj dalej!

Sprawdź też: Jak odzyskać sklep Play na telefonie? Poradnik

Jak odzyskać konto na FB? Różne sposoby

Wcześniej zostało już wspomniane, że powodów, dla których konto zostało zablokowane, może być wiele. Dlatego różne sytuacje mogą wymagać innych czynności. Czasem wystarczy, że Czasami wystarczy podać adres e-mail lub numer telefonu do odzyskiwania konta, ale innym razem może być potrzebna pomoc zaufanych kontaktów. Jeżeli nie pamiętasz, jakie jest Twoje hasło dostępu, to nic straconego. Za to w najgorszym wypadku można założyć nowe konto i od nowa szukać wszystkich znajomych. Mamy nadzieję, że któryś z poniższych sposobów pomoże Ci odzyskać zablokowane konto Facebook.

jak odzyskać konto na fb bez numeru telefonu
Warto się zabezpieczyć przed potencjalnymi atakami – weryfikacja dwuetapowa to podstawa!

Jak odzyskać zablokowane konto na FB?

Jeżeli Twoje prywatne konto na Facebooku zostało zablokowane z powodu np. niewłaściwego zachowania, to tak naprawdę nie pozostaje Ci nic innego, jak zgłosić się do centrum pomocy Facebooka. Uważasz, że konto zostało zablokowane w wyniku pomyłki? W takim razie skorzystaj ze specjalnego formularza, aby złożyć wniosek o weryfikację tej sytuacji. W przypadku, kiedy Twój post lub komentarz faktycznie nie naruszają regulaminu portalu, to jest szansa, iż uda Ci się odzyskać dostęp do konta Facebook.

Warto wspomnieć, że w najbardziej ekstremalnym przypadku, nagminne naruszanie standardów FB może skutkować trwałym usunięciem profilu. W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak założenie nowego konta.

Sprawdź też: Usuwanie konta na Facebooku – podpowiadamy, jak pozbyć się konta na najpopularniejszym serwisie społecznościowym

Jak odzyskać konto na FB za pomocą znajomych?

astanawiasz się, czy można odzyskać konto na FB za pomocą znajomych użytkowników Facebooka? Pamiętasz, że istniała taka opcja odzyskiwania konta, a teraz nie możesz jej znaleźć? Niestety od jakiegoś już czasu funkcja zaufanych kontaktów nie jest obsługiwana przez portal. Co z tym idzie – znajomi nie będą już w stanie Ci pomóc powrócić na FB. Jeżeli konto Twojego znajomego zostało zablokowane i chce on odzyskać dostęp, to należy wysłać odwołanie, wykorzystując adres e-mail lub numer telefonu przypisany do konta.

odyzskiwanie konta fb przez centrum pomocy facebooka
Hasło wypadło z głowy? Spokojnie – wystarczy skorzystać z opcji jego przypomnienia

Jak odzyskać konto na Facebooku bez maila i telefonu?

Zdarzają się sytuacje, w których, aby odzyskać konto prywatne, trzeba trochę się natrudzić. Wypadły Ci z głowy adres e-mail lub numer telefonu, które są przypisane do konta? Może nie masz już do nich dostępu np. w wyniku kradzieży? W tym momencie pozostają Ci dwie opcje. Po pierwsze – skorzystaj z alternatywnego adresu e-mail lub podaj drugi numer telefonu, które zostały wprowadzone jako zabezpieczenie konta. Jeżeli jednak Twój profil nie został w ten sposób ochroniony, to istnieje jeszcze funkcja „Znajdź swoje konto”.

Sprawdź też: Wyjaśniamy, jak zmienić e-mail na FB

Upewnij się, że pamiętasz swoją nazwę użytkownika, hasło dostępu, pseudonimy i wszystko inne, co pomoże odnaleźć Twoje utracone konto. Następnie na wybrany adres e-mail lub telefonu otrzymasz link do zrestartowania hasła.

Jak odzyskać zhakowane konto na FB?

Masz pewność, że adres e-mail lub numer telefonu, które podajesz do logowania, są prawidłowe tak samo jak hasło? Dalej wyświetla Ci się komunikat, że wpisujesz błędne dane? To może oznaczać, iż Twoje konto mogło zostać zhakowane i padło ofiarą ataku hackera. Co w takim przypadku zrobić, aby odzyskać swój profil?Najpierw udaj się na Facebook.com/hacked.

Jeżeli wiesz, że bezpieczeństwo Twojego konta zostało naruszone, ale dalej możesz się zalogować, to wszystko pójdzie sprawnie. Gorzej, kiedy faktycznie nie możesz się zalogować. Tu sprawy się komplikują.

  1. Najpierw udaj się do centrum pomocy Facebooka i wybierz „Zasady i zgłoszenia”, a następnie „Fałszywe konta i konta, na które się ktoś włamał”.
  2. Następnie FB zaprezentuje kilka sytuacji powiązanych z brakiem dostępu, które mogły Ci się przydarzyć – wybierz tę, która Cię dotyczy, i odpowiedz na pytania.
  3. Na końcu procesu podaj adres e-mail lub numer telefonu, które były przypisane do utraconego konta. Na nie też będą przesłane informacje dotyczące zmiany hasła.
zhakowane konto na facebooku co zrobić
Użytkownicy Facebooka często padają ofiarą ataków hackerskich. Zazwyczaj mowa o pishingu – to wskazówka dla Ciebie, aby być bardziej ostrożnym.

Sprawdź też: Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?

Zapomniane hasło do FB – jak odzyskać konto Facebook?

W przypadku, kiedy po prostu nie pamiętasz jakie jest Twoje hasło dostępu do Facebooka, to sprawa wygląda bardzo prosto. Jeżeli zapomniałeś hasła, po prostu wybierz opcję i następnie postępujesz zgodnie z poleceniami. Na przypisany do konta e-mail lub numer telefonu powinien zostać wysłany link. Klikając go będzie można ustalić nowe hasło dostępu. W trudniejszych przypadkach, aby odzyskać konto, trzeba dobrać prawidłowe imiona i nazwiska do osób znajdujących się na wyświetlanych fotografiach.

Jeśli chcesz odzyskać konto, możesz skorzystać z innego narzędzia do odzyskiwania kont na FB.facebook.com/login/identify. To specjalna strona, na której szybko odzyskasz swoje hasło i dostęp.

weryfikacja dwuetapowa na facebooku
Istnieje kilka sposobów, aby się zabezpieczyć przed niechcianymi atakami. Warto z nich skorzystać!

Jak zabezpieczyć konto na FB?

Wiesz już, jak odzyskać konto na FB? Chcesz się teraz dowiedzieć, jak je odpowiednio zabezpieczyć? Istnieje kilka możliwości, aby to uczynić, i kilka z nich została już wspomniana powyżej. Oto najważniejsze sposoby, jak przeprowadzić proces odzyskiwania dostępu:

  • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – świetnym zabezpieczeniem jest weryfikacja dwuetapowa. Oznacza to, iż oprócz logowania za pomocą samego hasła należy też wpisać specjalny kod, który jest generowany w specjalnej aplikacji lub jest wysyłany za każdym razem za pośrednictwem SMS-a.
  • Alternatywny adres e-mail oraz numer telefonu.
  • Ustawienie mocnego hasła – zaleca się minimum 8 znaków oraz cyfry i znaki specjalne.
  • Uruchom opcję informowania o próbie logowania z nieznanych urządzeń.
  • Nie udostępniaj Dla bezpieczeństwa konta, nie udostępniaj nikomu swojego hasła.
  • Jeżeli z Twojego sprzętu korzysta kilka innych osób – pamiętaj, aby każdorazowo się wylogować.
  • Nie wchodź w podejrzane linki, szczególnie, jeśli Twoje konto jest powiązane z e-mail lub numerem telefonu komórkowego. (np. Bądź ostrożny, aby nie dać się nabrać na słynne fałszywe wiadomości z złośliwym oprogramowaniem, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Twojego konta. Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?).

Mamy nadzieję, że po lekturze wiesz już, jak odzyskać swoje konto na FB. Jeżeli artykuł okazał się dla Ciebie pomocny, to proszę pozostaw po sobie ślad w postaci łapki w górę. Gdybyśmy jednak pominęli jakąś metodę odzyskiwania konta na Facebooku, to nie omieszkaj kliknąć i pozostawić komentarza! Tak samo w razie ewentualnych problemów chętnie służymy pomocą!

19
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *