zmiana hasła na FB

Poradniki

28.06.2021 06:33

Podpowiadamy, jak zmienić hasło na Facebooku

Online Programy i aplikacje
5
0
1
5
0

Jak zmienić hasło na FB? Podpowiadamy, jak to zrobić. Zmiana hasła to dobry pomysł na zwiększenie swojego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka utraty dostępu do swojego konta. Warto robić to cyklicznie.

Jak zmienić hasło na FB z poziomu komputera?

Zmienić hasło na Facebooku za pomocą komputera można dwojako. Pierwsza metoda dostępna będzie, kiedy się zalogujesz. Kliknij skierowaną ku dołowi strzałkę osadzoną w prawym górnym rogu strony. Następnie naciśnij kolejno Ustawienia i prywatność, dalej Ustawienia, po czym wybierz Bezpieczeństwo i logowanie. Gdy to zrobisz, kliknij Edytuj i Zmień hasło. Teraz zostało Ci już jedynie wpisanie bieżącego szyfru (używanego dotychczas) oraz tego nowego. Po wpisaniu zapisz zmiany. Gotowe! 

Dane do logowania na FB warto zmieniać regularnie w celu zminimalizowania ryzyka utraty konta

Druga opcja zmiany hasła to jego zresetowanie, szczególnie pomocna, kiedy nie potrafisz się zalogować. Jak zmienić hasło na FB, nie pamiętając aktualnego? Wystarczy kliknąć Nie pamiętasz hasła? i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Możesz też od razu przejść do strony Znajdź swoje konto, gdzie zostaniesz poproszony o wpisanie adresu e-mail, numeru telefonu komórkowego, pełnego imienia, a także nazwiska lub nazwy użytkownika. Następnie kliknij Szukaj oraz postępuj zgodnie ze wskazaniami Facebooka.

Jak zmienić hasło na FB w aplikacji Android/IOS?

Wiesz już, jak zmienić hasło na FB na komputerze, pora dowiedzieć się więc, jak zrobić to za pomocą aplikacji dostępnej dla urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, z jakiego systemu korzystasz (Androida lub iOSa), żeby zmienić hasło, musisz kliknąć trzy kreski oznaczające Menu, a następnie wejść w Ustawienia i prywatność. Kolejnym krokiem jest przejście w Ustawienia i Hasło i zabezpieczenia. Spośród dostępnych opcji wybierz Zmień hasło. Aplikacja poprosi Cię o wpisanie obecnego hasła, a także nowego. Po wykonaniu tej czynności zapisz zmiany.

Sprawdź też: Domyślne konto Google – jak zmienić domyślne konto Google?

Co zrobić, jeśli nie możesz zmienić obecnego hasła, bo go nie pamiętasz? Dokładnie tak, jak w przypadku komputera, kliknij Nie pamiętasz hasła? przy próbie logowania. Aplikacja zażąda wpisania adresu e-mail, numeru telefonu, pełnego imienia i nazwiska lub powiązanej z Twoim kontem nazwy użytkownika. Kiedy to zrobisz, dotknij opcji Szukaj, po czym postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Pamiętaj natomiast, że niezależnie od tego, czy zmieniasz hasło na komputerze, czy na telefonie, limit zmian jest ograniczony.

Podstawowe porady przy tworzeniu haseł i postępowaniu z nimi

Hasła, których używasz online, muszą być przede wszystkim bezpieczne – nikt nie powinien być w stanie ich zgadnąć lub złamać. Jeżeli nie potrafisz wymyślić tzw. silnego hasła, warto skorzystać z aplikacji generujących szyfry (np. KeePass), które także przechowują je dla Ciebie, jeśli masz problem z ich zapamiętaniem. Używając tego rozwiązania, masz pewność, że będzie zawierał odpowiednią liczbę oraz rodzaj znaków i cyfr. Wygenerowane hasło zapisuje się w aplikacji szyfrującej, więc nie musisz nawet o nim pamiętać.

Zmiana hasła na FB jest prosta
Zmiana hasła na FB jest procedurą bardzo prostą, zatem nawet osoby słabo znające się na technologii powinny dać sobie z nią radę

Jeśli jednak chcesz sam wymyślić kod, pamiętaj, żeby nie notować go w widocznym dla innych miejscu (np. na kartce), ani nie używać oczywistych słów, takich jak imię Twojego pupila, Twoja data urodzenia czy miasto, z którego pochodzisz. Tego typu hasła bardzo często są łamane, a dostęp do kont zostaje utracony. Warto też skorzystać z opcji uwierzytelniania dwuskładnikowego, polegającego na tym, że aplikacja poza szyfrem wymaga jednorazowego kodu otrzymanego smsem. Dzięki tej opcji Twoje konto będzie lepiej zabezpieczone.

Zmiana hasła na Facebooku jest więc niezwykle prosta – bez wątpienia poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Należy mieć jednak na szczególnej uwadze wymyślenie silnego hasła oraz przechowywanie go w bezpiecznym miejscu tak, by go nie zgubić. Dlatego polecane jest używanie wspomnianych aplikacji generujących szyfry, dzięki którym możesz korzystać z innego hasła na każdej platformie. Używanie jednego we wszystkich serwisach znacznie podnosi ryzyko złamania dostępu.

Sprawdź też: Przeglądarka mobilna Opera Touch – najlepsza opcja na Androida i iOS?

5
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *