Social Club

Rozrywka

30.01.2023 18:30

Co to jest Social Club od Rockstar Games i co oferuje?

Gry Online
2
0
0
2
0

Social Club od Rockstara może kojarzyć się głównie, jako platforma dystrybucji cyfrowej. Niemniej jednak, oferuje ona wiele więcej. Rockstar Games Social Club – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Social Club to autorski sposób twórców m.in. serii GTA i Red Dead Redemption na dystrybucję swoich gier. Kto jak to, ale twórcy gier, które niczym magnes przyciągając miliony graczy na całym świecie, mogą sobie pozwolić na tego typu zabieg. Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej o Social Clubie, poznasz jego funkcje, dostępne gry oraz podpowiemy czy możliwe jest usunięcie konta z tej platformy.

Rockstar Games Social Club – co to jest?

Rockstar Games Social Club jest to wielofunkcyjna platforma internetowa, która służy do dystrybucji cyfrowej i zarządzania prawami cyfrowymi. Jest to system gry wieloosobowej i serwis społecznościowy w jednym. Social Club zajmuje się dystrybucją cyfrową, czyli podobnie jak inne serwisy, takie jak PlayStation Store czy Xbox Games Store, rozpowszechnia gry komputerowe. Ponadto serwis zarządza prawami cyfrowymi, czyli poprzez stosowanie odpowiednich systemów zabezpieczeń chroni prawa autorskie twórców gier dostępnych na platformie.

Social Club to system gry wieloosobowej, który umożliwia zakładanie nowych ekip lub dołączanie do istniejących, z którymi wspólnie można zdobywać osiągnięcia w grach. Poza tym, Rockstar Games Social Club, jak sama nazwa wskazuje zrzesza społeczność graczy. Jest to serwis społecznościowy, który umożliwia komunikację z innymi graczami. W serwisie można udostępniać informacje o  swoich osiągnięciach oraz podglądać osiągnięcia innych. Użytkownicy mogą analizować swoje statystyki i porównywać je ze statystykami pozostałych graczy.

Social Club
SC zapewnia najważniejsze informacje na temat gry – chyba, że nie rozpocząłeś jeszcze rozgrywki…

Warto wspomnieć, że Rockstar Games Social Club został założony przez twórców serii GTA, debiutując po premierze czwartej części. Celem było stworzenie platformy, która stałaby się miejscem spotkań, dyskusji, wymiany doświadczeń oraz porównywania statystyk. Stworzyli zamknięty klub, do którego mają dostęp tylko użytkownicy zarejestrowanych wersji gier. Dzięki temu zabiegowi, pomaga to w uwierzytelnianiu gier i stanowi ochronę na wypadek kradzieży konta.

Aby móc grać w gry w wieloosobowe w trybie online, np. w Grand Theft Auto Online najpierw trzeba założyć konto na Rockstar Games Social Club.

Sprawdź też: Historia serii GTA — najważniejsze informacje o kultowej grze Grand Theft Auto

Jakie funkcje oferuje Social Club?

Rockstar Games Social Club oferuje różne funkcjonalności, które bardzo często powiązane są z poszczególnymi grami. Podsumowując całość, można wymienić:

 • Statystyki – Social Club udostępnia możliwość porównywania statystyk między graczami. Dzięki tej funkcji można zestawić swoje osiągnięcia z osiągnięciami innymi graczy. W Social Clubie istnieje sekcja dotycząca maratonów, która przedstawia rekordy graczy, na przykład w danej grze zliczane są wystrzelone naboje i gracz, który jako pierwszy wystrzeli określoną liczbę, zapisze się w kartach gry GTA 4. W niektórych sytuacjach statystyki graczy wykorzystuje się w celu stworzenia interaktywnej mapy gry.
 • Klub milionerów – jest to jeden z rodzajów atrakcji, do której mogą przynależeć gracze, którzy na koncie gry zebrali co najmniej milion. W klubie milionerów dostępne są rankingi, które typują graczy według określonych reguł.
 • Wieloosobowy tryb gry – pozwala na jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tej samej grze, np. w GTAO. Gracze mogą ze sobą rywalizować lub współpracować. Wszystkie zdobyte osiągnięcia w tym trybie, czyli trofea oraz statystyki i powtórki są przechowywane w social club.
 • Odblokowanie misji – w niektórych grach dołączenie do Social Club jest warunkiem odblokowania dodatkowych misji.
 • Promocje – dołączenie do Social Club wiąże się z dostępnością do różnych akcji organizowanych przez Rockstar Games.
Social Club - gry
Wśród tytułów dostępnych na platformie Social Club, znajdziesz wszystkie najważniejsze gry Rockstara

Gry dostępne na platformie Social Club

Na platformie Social Club dostępne są gry:

 • Red Dead Redemption (1 i 2 z RDO),
 • L. A. Noire,
 • Max Payne (1 i 3),
 • Grand Theft Auto (4 z dwoma dodatkami i 5 z GTAO),
 • Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition,
 • Beaterator,
 • Midnight Club: Los Angeles,
 • Bully.

Sprawdź też: Kody do GTA 5 w jednym miejscu. Wszystkie kody do GTA V na PS4, PC i pozostałe konsole

Jak usunąć konto na Rockstar Games Social Club?

Jeśli chcesz usunąć konto na Rockstar Games Social Club musisz kliknąć w specjalnie wygenerowany link. Taki link znajdziesz w dziale support, czyli w dziale wsparcia technicznego. Po kliknięciu w link należy przejść do sekcji usunięcie konta i danych, a następnie przesłać zgłoszenie o usunięcia konta. Realizacja zgłoszenia trwa do 30 dni.

Usuwając konto w Social Club utracisz dostęp do aktywowanych gier, trybu fabularnego, rozgrywek wieloosobowych, listy znajomych i członkostwa w ekipach. Klucze aktywacyjne i kody będą powiązane z usuniętym kontem i nie będzie możliwości korzystania z nich na innym koncie Social Club. Wszystkie poziomy i statystyki zostaną usunięte. Usunięcie konta jest nieodwracalne.

Źródło obrazów: socialclub.rockstargames.com

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *