jump force

Rozrywka

10.11.2021 15:15

Jump Force zostanie usunięty z cyfrowej dystrybucji. Kiedy to nastąpi?

Gry
13
0
0
13
0

Jump Force początkowo miało być gratką dla wszystkich fanów anime, a okazało się sporym rozczarowaniem. Namco Bandai już niedługo usunie grę z cyfrowej dystrybucji i wyłączy w niej serwery. Kiedy to nastąpi?

Produkcja Spike Chunsoft zadebiutowała na rynku 12 października 2018 roku, czyli zaledwie trzy lata temu. Dziś Bandai Namco obwieściło światu, że już niedługo nie będzie ona dostępna w sklepach cyfrowych, a serwery gry zostaną wyłączone. 

Z cyfrowej dystrybucji na PC i konsolach Playstation, Xbox i Nintendo Switch Jump Force zniknie już 7 lutego 2022 roku, natomiast zamknięcie serwerów planowane jest na  24 sierpnia 2022 roku, choć wygląda na to, że dalej będzie można rozgrywać potyczki online, jednak nie dotyczy to meczów rankingowych.

Znikną wydarzenia online, wszelaka funkcjonalność związana z klanami, a także sklep. Jeżeli myślałeś o zakupie DLC, to teraz jest idealna pora, gdyż później będzie to albo niemożliwe, albo ciężkie w realizacji. Jedynie Nintendo Switch doczekało się pudełkowej wersji Deluxe, w której dostępny jest wyłącznie Character Pass 1 zawierający tylko 9 z 15 nowych zawodników.

Jump Force – dlaczego gra zostanie usunięta z cyfrowej dystrybucji?

Co mogło wpłynąć na podjęcie decyzji o usunięciu Jump Force z cyfrowej dystrybucji? Na pewno nie pomógł odbiór gry przez internautów, którzy po świetnym trailerze otrzymali rozczarowujący produkt. Nie jest to tragiczny twór i można się przy nim bardzo dobrze bawić, jednakże nie różnił się praktycznie niczym od innych bijatyk na podstawie anime. Problematyczne również mogło być utrzymanie wszystkich tych bohaterów w jednej produkcji – mowa tutaj o przeróżnych umowach licencyjnych, także znikoma ilość graczy oraz koszta związane z prawami spowodowały, iż Bandai Namco postanowiło “zrezygnować” z tytułu Spike Chunsoft.

Czym jest Jump Force? 

Na E3 w 2018 roku zapowiedziano Jump Force, a na całym świecie fani mangi i anime oszaleli z radości. W końcu mieli dostać pełnoprawną grę, w której Goku będzie mógł stanąć w szranki na przykład z Naruto, Luffym z One Piece lub Ichigo z Bleacha. 

Fabuła gry traktuje o mangowych bohaterach, którzy muszą połączyć swoje siły w walce z największym dotychczas zagrożeniem. Z tego powodu uformowano zespół o nazwie Jump Force, który podzielił się na trzy drużyny – Alpha, Beta, Gamma. Te dowodzone są przez „wielką trójcę”, czyli Goku, Luffy’ego i Naruto. Zadaniem gracza będzie nie tylko powstrzymanie złoczyńców, ale ratunek herosów, którzy zostali poddani praniu mózgu, siejąc na świecie zniszczenie. Czy herosi na pewno podołają temu zadaniu? To wszystko zależy od Ciebie! Dasz radę?

Jump Force to gra z gatunku bijatyk. Tak, jak w większości gier opartych na anime, potyczki odbywają się w maksymalnie 3 osobowych zespołach. Całość rozgrywa się w trójwymiarze, więc przemieszczanie odbywa się na całym obszarze areny. Gra chodzi na silniku Unreal Engine 4, który potrafi wygenerować naprawdę widowiskowe efekty specjalne, a walki z tego powodu są bardzo dynamiczne. To rewelacyjna produkcja, aby się zrelaksować, albo pograć ze znajomymi przy okazji przeróżnych domowych posiadówek.

Jeżeli grałeś w Jump Force, to koniecznie podziel się swoimi wrażeniami – też należysz do osób, które się zawiodły tym tytułem, czy jednak spodobało Ci się wirtualne mordobicie swoich ulubieńców z przeróżnych serii mangowych? 

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *