1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Assassin’s Creed: Syndicate (PS4, Xbox One, PC)

Rozrywka

27.10.2021 11:29

Assassin’s Creed: Syndicate (PS4, Xbox One, PC)

Gry
11
0
0
11
0

Assassin’s Creed Syndicate to dziewiąta część popularnej serii gier akcji. Tym razem przenosimy się do XIX wiecznego Londynu, gdzie poznajemy Jacoba i jego siostrę Evie. Gra została wydana na konsolę PS4, Xbox One oraz komputery PC.

Data premiery i twórcy

Premiera Assassin’s Creed Syndicate miała miejsce 23 października 2015 roku (wersja konsolowa), a miesiąc później gracze otrzymali wersję na komputery PC. Twórcą oraz wydawcą gry jest francuski koncern Ubisoft. Jest to jedna z najstarszych oraz największych firm na świecie zajmująca się wydawaniem gier na konsole, komputery PC oraz urządzenia mobilne. 

Ubisoft posiada ponad 20 oddziałów na całym świecie (w tym Ubisoft Polska), a seria Assassin’s Creed rozsławiła firmę już na dobre wśród graczy. Inną znaną serią wydawaną przez Ubisoft jest cykl Heroes of Might & Magic.

assassins creed syndicate recenzja
W Assassin’s Creed: Syndicate wcielamy się nie w jednego, a dwóch głównych bohaterów | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Assassin’s Creed: Unity (PS4, XONE, PC)

Gry podobne do Assassin’s Creed Syndicate

Assassin’s Creed Syndicate to dziewiąta część historii o Bractwie Asasynów i ich wojnie z Zakonem Templariuszy. Oto gry z podobnym klimatem oraz gameplayem:

 • poprzednie odsłony cyklu Assassin’s Creed od studia Ubisoft — przygodowe gry akcji pełne emocji i wyzwań, podczas których poznajemy losy Bractwa Asasynów na przestrzeni dziejów.
 • Middle-earth: Shadow of War od studia Monolith Productions — przygodowa gra akcji osadzona w Śródziemiu, która oferuje nam ogromny otwarty świat, epickie potyczki oraz pełne wyzwań misje.
 • Batman: Arkham Knight od studia Rocksteady — gra akcji z najbardziej znanym superbohaterem w roli głównej, która jest pełna emocjonujących misji oraz potyczek.

Assassin’s Creed Syndicate — oceny i opinie

Na stronie Metacritic opinie krytyków oraz graczy mają podobny wydźwięk. Krytycy oceniają produkcję na 76 punktów. Gra jest chwalona za dobrą fabułę oraz wyraziste postacie. Powtarzającym się zarzutem jest brak odświeżenia rozgrywki oraz wprowadzenia nowych wyzwań dla graczy.

Sami gracze oceniają grę na 6.9/10 i oni również chwalą produkcję za wciągającą fabułę oraz genialne przedstawienie robotniczego Londynu. Uważają jednak, że Assassin’s Creed Syndicate jest grą, która nie stawia przed odbiorcą żadnych wyzwań, a misje są przewidywalne i powtarzalne. Użytkownicy Steama również podzielają ten pogląd:

Reklama

“Nie będzie wielką przesadą jeśli napiszę, że dziś do Assassin’s Creed przyciąga przede wszystkim miejsce i czas akcji. Tylko niepoprawny optymista może liczyć na zmiany w gameplayu, więc lepiej nie robić sobie zbędnych nadziei.” (asdasdasda, SteamCommunity.com)

“Jak dla mnie jedna z najlepszych części Asasynów, fajnie przedstawiony wiktoriański Londyn, ciekawe widoczki, główne postacie fajnie zaprojektowane, nie odpychają wręcz zachęcają do skończenia głównej fabuły ze wszystkimi misjami pobocznymi. Mechanika i styl walki nadal pokazują że jest to ciągle stary i dobry Assassin’s Cred” (Majs7er, SteamCommunity.com)

DLC i edycje specjalne

Dziewiąta część serii Assassin’s Creed doczekała się dwóch rozszerzeń fabularnych:

 • Assassin’s Creed: Syndicate — The Last Maharaja (wydany w 2016 roku)
 • Assassin’s Creed: Syndicate — Jack the Ripper (wydany w 2015 roku)

Ponadto do Assassin’s Creed: Syndicate zostało wydanych szereg DLC, które pełne są nowych rodzajów broni, strojów, elementów wyposażenia. Do tej pory pojawiło się 5 takich dodatków:

 • Streets of London Pack
 • Ubiór w stylu epoki wiktoriańskiej dla Jacoba
 • Pakiet Wiktoriańskie Legendy
 • Ubiór steampunkowy dla Evie
 • Pakiet Steampunk

Assassin’s Creed: Syndicate — The Last Maharaja

Jest to dodatek, który opowiada o indyjskim arystokracie. Próbuje on odzyskać zagrabione mu dziedzictwo. W tym rozszerzeniu otrzymujemy 10 dodatkowych misji. 

Assassin’s Creed: Syndicate — Jack the Ripper 

Akcja rozszerzenia dzieje się w 1888 roku, czyli dwadzieścia lat po wydarzeniach z podstawowej gry. Fabuła dodatku opiera się na najsłynniejszym seryjnym mordercy w historii — Kubie Rozpruwaczu. 

Zwiastun i gameplay

Zwiastun do Assassin’s Creed: Syndicate ukazał się w 2015 roku i daje nam wgląd w warstwę fabularną gry.

Fabuła i rozgrywka w Assassin’s Creed: Syndicate

Tym razem twórcy serii Assassin’s Creed przenoszą nas do XIX wiecznego Londynu, w którym jesteśmy świadkami rewolucji przemysłowej, a co za tym idzie napięć i niepokojów społecznych. Wszechobecny wyzysk klasy robotniczej przez zachłannych kapitalistów zostaje przerwany, kiedy lud pracujący pod swoje skrzydła bierze dwoje młodych Asasynów — rodzeństwo Jacoba i Evie Frye. 

Nasi bohaterowie, korzystając z pomocy londyńskiego półświatka kryminalnego oraz znanych postaci epoki takich jak: Charles Dickens, Charles Darwin, Alexander Graham Bell, Karol Marks, Florence Nightingale, czy sama królowa Wiktoria, pomagają odzyskać Londyn z rąk Zakonu Templariuszy. 

Największą innowacją wprowadzoną w Assassin’s Creed: Syndicate jest możliwość sterowania dwoma odrębnymi postaciami. Każda z nich posiada własne niepowtarzalne umiejętności oraz odrębne misje, które przeplatają się, tworząc główną oś fabularną gry. Podczas swobodnej eksploracji Londynu możemy dowolnie przełączać się między Jacobem i Evie. 

Twórcy zaprezentowali nam również zestaw nowych broni. Tym razem korzystać możemy z nadziaka, noża kukri, kastetu i rewolweru. Asasyni zostali również wyposażeni w nowy zestaw ruchów, który sprawia, że walka jest jeszcze bardziej widowiskowa. 

Sprawdź też: Wszystko o Assassin’s Creed. Assassin’s Creed to nie tylko kultowa seria gier od Ubisoft

Kolejną nowością, którą prezentuje nam Syndicate jest możliwość sterowania gangiem i zdobywania wpływów w poszczególnych dzielnicach Londynu. Warto tu wspomnieć, że aby przejąć poszczególne dzielnice, należy pokonać wrogi gang w widowiskowej walce wszystkich jego członków.  

Rewolucja przemysłowa dotknęła nie tylko warstwy fabularnej gry, ale również samego Bractwa Asasynów. Jacob i Evie poruszają się po ulicach Londynu za pomocą dorożek, a do wspinania się po ścianach nie służy już siła samych mięśni, ale specjalnie zaprojektowana linka z hakiem, która szybko i sprawnie pomaga nam przedostawać się z dachu na dach okolicznych domów.  Jeśli chcecie zobaczyć dokładnie jak wygląda gameplay to poniżej znajduje się link, który Wam to umożliwi.

Multiplayer

Gra nie posiada trybu multiplayer, ani żadnego trybu kooperacji graczy.

Wymagania sprzętowe Assassin’s Creed: Syndicate

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5 2400 2.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
 • Karta graficzna: karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB RAM
 • Dysk: 50 GB HDD
 • System operacyjny i inne: Windows 7/8/10 64-bit

Zalecane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7 3770 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • Karta graficzna: karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 280X lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk: 50 GB HDD
 • System operacyjny i inne: Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Aby zainstalować grę, zarówno na XONE jak i PS4 potrzebujemy około 40 GB wolnego miejsca.

Reklama

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.