xbox cloud gaming granie w chmurze

Rozrywka

18.11.2021 14:15

Xbox Cloud Gaming od dziś dostępny na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One

Gry Konsole Newsy
21
2
0
21
2

Xbox Cloud Gaming jest już dostępne! Microsoft świętuje 20-lecie swojej konsoli z rozmachem. Dlaczego wprowadzenie możliwości grania w chmurze to taki ważny krok nie tylko dla firmy, ale i społeczności graczy?

Od dzisiaj spora część globu, w tym Polska, otrzymała na swoich Xboxach możliwość gry w chmurze, także, jeżeli jesteś posiadaczem Xbox One lub Xbox Series X|S i masz aktywną usługę Game Pass Ultimate, to możesz cieszyć się usługą Xbox Cloud Gaming. Co to oznacza?

  • Nie musisz instalować gier na dysku, oszczędzając tym sposobem sporo miejsca;
  • Szybsze dołączanie do sesji gier swoich znajomych, warunkiem jest dobre połączenie internetowe;
  • Bardzo ważny punkt – możliwość gry w wybrane tytuły, które dostępne są wyłącznie na konsolach 9. generacji.

Tym sposobem właściciele konsol Xbox One mogą cieszyć się tytułami, które nie są dostępne na tę platformę, jak np. Recompile, The Medium i The Riftbreaker.  Jeżeli mieszkasz poza granicami naszego kraju, to koniecznie sprawdź tę listę, aby dowiedzieć się, czy usługa jest już u Ciebie dostępna. 

Xbox Cloud Gaming to spore ułatwienie dla wielu graczy – od teraz nie trzeba się martwić brakiem miejsca na dysku czy długim czasem instalacji. Po prostu uruchamiasz interesujący Cię tytuł i ta błyskawicznie się uruchamia. To świetne rozwiązanie, jeżeli ktoś np. nie może się zdecydować, w co zagrać, a najzwyczajniej w świecie nie chce mu się pobierać tysiąca tytułów. Teraz może sprawdzić je z doskoku, o ile tylko pozwoli mu na to połączenie internetowe.

Jeżeli chodzi o “przednią” kompatybilność w Xbox One, to należy spodziewać się, że biblioteka tytułów stale będzie rozbudowywana. Już zapowiedziano, że na początku 2022 roku na pewno pojawi się Microsoft Flight Simulator. Hasłem przewodnim Xboxa jest “Gaming for everyone” i na każdym kroku widać, że producenci faktycznie starają się trzymać tej maksymy, a Xbox Cloud Gaming jest tylko tego perfekcyjnym dowodem.

Choć konsola Microsoftu nie może się pochwalić taką liczbą exclusive’ów, jak niebieska konkurencja, tak cały czas przybywa coraz to więcej sympatyków, którzy doceniają podejście tej firmy do klienta, czyli nas – graczy. Sam niejednokrotnie skarżyłem się na brak miejsca na dysku – Xbox Cloud Gaming to naprawdę spory krok naprzód dla gamingowego społeczeństwa.

Cieszycie się na tę wiadomość? Będziecie grać w chmurze, czy wolicie jednak “standardowy” tryb rozgrywki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 

21
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *