Diuna - nowa gra

Rozrywka

03.12.2021 12:28

Diuna otrzyma grę od twórców Conan Exiles

Gry Newsy
15
0
0
15
0

Diuna podbija nie tylko duże ekrany w kinach. Za jakiś czas będzie możliwość osobiście wyruszyć w przygodę, ponieważ deweloperzy NUKKLEAR i Funcom współpracują nad stworzeniem gry survivalowej w uniwersum powieści science fiction.

Film Diuna swoją premierę w kinach miał 22 października tego roku i wciąż można go obejrzeć na dużych ekranach. Co więcej, widać że uniwersum z powieści Franka Herberta wciąż jest na topie, ponieważ niemiecki deweloper gier wideo NUKKLEAR właśnie opublikował informację prasową o nawiązaniu współpracy z firmą Funcom. Razem zajmą się stworzeniem gry na podstawie świata przedstawionego w książce Diuna. Warto przypomnieć, że ostatnie dzieło Funcom to Conan Exiles. To właśnie ta gra ma stanowić niejako inspiracje przy tworzeniu nowego tytułu.

Diuna w wykonaniu deweloperów ma być grą survivalową. Na razie udostępniono pierwszą grafikę koncepcyjną. Można po niej wnioskować, że gra będzie oparta na mroczniejszym klimacie, który podkreśli niebezpieczeństwo otoczenia i wpasuje się w survivalowy charakter. Nie trudno się też domyślić, że po premierze gracze będą przemierzać przede wszystkim charakterystyczne pustynne tereny i skalne wzniesienia.

Pierwsza grafika koncepcyjna od dewelopera gry | Źródło: venturebeat.com

Diuna – czy znana jest premiera nowej gry osadzonej w świecie Franka Herberta?

Z racji, że deweloperzy dopiero ogłosili współpracę, jest zdecydowanie za wcześnie, aby spekulować nad premierą i innymi szczegółami związanymi z grą. Na razie studio NUKKLEAR otrzymało dotację rządową na realizację i poszerzenie zespołu. Co więcej, warto wspomnieć, że pierwsze informacje o chęci stworzenia gry na licencji Diuny pojawiły się jeszcze w 2019 roku, aczkolwiek finalnie Funcom się tego nie podjął – aż do teraz.

Dla fanów uniwersum dobra wiadomość jest taka, że druga część filmu jest zapowiedziana na jesień 2023 roku. Obecna produkcja z m.in. Timothéem Chalametem, Rebeccą Ferguson czy Oscarem Isaaciem została bardzo pozytywnie odebrana przez krytyków i szerokie grono widzów. Można więc przypuszczać, że deweloperzy będą chcieli wydać grę w okresie, gdy Diuna znowu będzie gorącym tematem w sieci. Jednakże do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić.

Sprawdź też: Diuna – recenzja. “Gościnne” piaski Arrakis

Diuna od Funcom i NUKKLEAR jak na razie pozostaje bez konkurencji – od dawna nie powstała żadna produkcja oparta na danym uniwersum. Choć na przełomie lat 90’ i 00’ powstała cała seria gier przygodowych i strategicznych, to jednak są to tytuły, które zdecydowanie się zestarzały i zostały zapomniane. Pierwsza (Dune) została wydana jeszcze w 1992 roku na PC, Amiga i Sega-CD, natomiast ostatnia (Frank Herbert’s Dune) w 2001 na PC i PlayStation 2. Wobec tego jest to odpowiedni moment, aby Diuna została przypomniana również miłośnikom gier wideo.

15
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *