1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. iPhone 14 Pro – wyciekł design kolejnego smartfona Apple?

Technologia

13.01.2022 14:04

iPhone 14 Pro – wyciekł design kolejnego smartfona Apple?

Newsy Telefony i tablety
14
1
1
14
1

O iPhone 14 zaczęło się już mówić jeszcze przed premierą trzynastki. Spora ilość plotek dotyczy wyglądu nadchodzącego smartfona od Apple i właśnie pojawiły się kolejne. Jak rzekomo ma wyglądać kolejny telefon od firmy z Cupertino?

Ross Young, czyli ekspert ds. łańcucha dostaw wyświetlaczy, którego przewidywania związane z ekranami w produktach Apple niejednokrotnie się sprawdziły, tym razem podobno pracuje przy projektowaniu iPhone 14 Pro i już teraz zdradził, czego można się spodziewać po wyglądzie tego sprzętu.

Głośno się mówi o tym, że po raz pierwszy od pięciu lat Apple zrezygnowałoby z notcha i w iPhone 14 mieściłaby się wyłącznie mała kropka po środku ekranu. Jeżeli wierzyć słowom Rossa, to prawda leży gdzieś pośrodku. Kojarzycie pigułkowaty kształt przedniej kamery w Huaweiach oraz podwójne dziurki w Motorolach? Firma z Cupertino rzekomo połączyła jedno z drugim.

Do czego w ogóle służą te przednie wycięcia? Young w jednym z kolejnych tweetów wspomniał, że w okrągłym otworze mieści się sensor Dot Projector,  podczas gdy w tym o kształcie pigułki znajduje się przednia kamera i czujnik IR. Dla osób mniej wtajemniczonych w temacie Apple FaceID i ich systemu True Depth – Dot projector tworzy ponad 30.000 niewidzialnych kropek podczerwieni na twarzy, aby utworzyć mapę 3D. Następnie kamera na podczerwień odczytuje tę mapę i tworzy obraz, który jest dopasowany do szablonu przechowywanego bezpiecznie na iPhonie, aby następnie odblokować urządzenie. 

Ekspert zdradza, że jedynym widocznym dla oka elementem będzie właśnie ta pigułka, natomiast okrągły otwór zostanie schowany. Aby lepiej Wam zobrazować, jak iPhone 14 mógłby prezentować się w przyszłości, to niejaki 4RMD postanowił przygotować specjalną wizualizację tego projektu:

iphone 14 pro design
Tak rzekomo miałby wyglądać iPhone 14 Pro – jak się podoba? | źródło: 4RMD

Osobiście dalej nie do końca wierzę, żeby Apple miało zrezygnować z notcha w iPhone 14 – to samo mówiło się w przypadku obecnego i poprzedniego modelu. Mimo wszystko wypadałoby, aby faktycznie firma w końcu porzuciła ten pomysł i poszła w nieco innym kierunku – pomysł z pigułką wydaje się w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak myślicie – iPhone 14 będzie pozbawione notcha czy też nie? Czy to niesławne wcięcie ekranu jakoś konkretnie Wam przeszkadza, czy nie macie nic przeciwko? Koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Sprawdź też:

Reklama
14
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.