Rozrywka

31.12.2021 09:46

Harry Potter: Powrót do Hogwartu – to jednak J.K. Rowling odmówiła udziału w programie jubileuszowym

Filmy i seriale Newsy
9
0
2
9
0

Harry Potter: Powrót do Hogwartu już jutro pojawi się na HBO GO. Jak wiadomo z wcześniejszych doniesień – J.K. Rowling nie będzie w spotkaniu po latach. Okazało się, że nie była to decyzja twórców programu jubileuszowego.

1 stycznia na platformie HBO GO na oddanych fanów Harry’ego Pottera czekać będzie specjalny program celebrujący 20. rocznicę premiery pierwszego filmu kultowej serii. W przedsięwzięciu udział weźmie trio głównych aktorów (Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint), a także wielu innych bohaterów związanych z daną produkcją. Dotychczasowe doniesienia zaskakiwały jednak faktem, że wśród zaproszonych osób nie została wymieniona J.K. Rowling – autorka książek o Harrym Potterze. W końcu nie można pominąć tego, że miała ona decydujący wpływ na sukces filmów.

Wcześniejsze spekulacje mówiły o tym, że J.K. Rowling nie otrzymała zaproszenia ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi o charakterze transfobicznym, o których było głośno w poprzednim roku. Za swoje komentarze została mocno skrytykowana przez opinię publiczną. Ponadto społeczność trans mogła liczyć na poparcie ze strony m.in. Daniela Radcliffe’a, Emmy Watson czy Eddiego Redmayne’a (znanego ze spin-offu Fantastyczne zwierzęta), co wiązało się z wyrażeniem ich dezaprobaty w kierunku autorki książek. J.K. Rowling do dzisiaj tłumaczy się ze swoich wypowiedzi, twierdząc, że nie została dobrze zrozumiana.

Wcześniejsze spekulacje rozwiewa informacja z prasy. Zgodnie z tym, co podaje serwis Entertainment Weekly, to J.K. Rowling jednak otrzymała zaproszenie od produkcji na udział w programie jubileuszowym Harry Potter: Powrót do Hogwartu. Propozycja wystąpienia w produkcji została natomiast odrzucona przez ekipę pisarki. Choć bezpośredni rzecznik J.K. Rowling odmówił komentarza, to dziennikarz z Entertainment Weekly dotarł do osób znających sytuację z pierwszej ręki. W rozmowie z nimi został poinformowany, że transfobiczne wypowiedzi autorki nie miały wpływu na decyzję jej sztabu.

Sprawdź też: Harry Potter: Powrót do Hogwartu – pierwszy zwiastun rozpalił emocje fanów

Widzowie podczas oglądania Harry Potter: Powrót do Hogwartu nie zobaczą J.K. Rowling siedzącej na żywo w studio obok aktorów i innych osób zaangażowanych w serie filmów. Sztab ludzi odpowiadający m.in. za wizerunek autorki stwierdził, że jako materiał uzupełniający wystarczą jej archiwalne wypowiedzi, które zostały nagrane w 2019 roku. Czy według was brak J.K. Rowling będzie odczuwalną luką w programie jubileuszowym? Tak czy inaczej, odliczanie do Nowego Roku i premiery Harry Potter: Powrót do Hogwartu czas zacząć!

9
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Po pierwsze to nie były wypowiedzi transfobiczne, on zaprotestowała przeciw antyfeministycznym wypowiedziom środowisk transseksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.