Matrix Zmartwychwstania - nowy trailer Déjà Vu

Rozrywka

02.12.2021 12:12

Matrix Zmartwychwstania – nowy trailer wywołuje Déjà Vu

Filmy i seriale Newsy
12
0
0
12
0

Z uwagi na zbliżającą się premierę Matrix Zmartwychwstania, twórcy postanowili udostępnić nowy trailer pod tytułem Déjà Vu. Można w nim zobaczyć mnóstwo odniesień do poprzednich części.

Fani serii Matrix już odliczają dni do zbliżającej się jeszcze w tym roku nowej części Matrix Zmartwychwstania. Chcąc wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie filmem, producent Warner Bros. Pictures umieścił w sieci nowy zwiastun o nazwie Déjà Vu. Trailer w początkowych scenach pokazuje m.in. czarnego kota, który każdy zwolennik serii skojarzy z sytuacją z pierwszej części filmu, gdzie Neo zauważa błąd w systemie. W następnych sekundach nowej zapowiedzi otrzymujemy mnóstwo scen porównawczych, które dla głównego bohatera są jak tytułowe uczucie, że dana sytuacja miała już miejsce. Bo w świecie Matrixa Déjà Vu to najprościej ujmując błąd, który powoduje powtarzanie się skryptów systemu. Większość kultowych scen odtworzono praktycznie jeden do jednego w nowym zwiastunie. Co więcej, w tle leci piosenka White Rabbit Jefferson Airplane, która również jest motywem nawiązującym do poprzednich wydarzeń.

Matrix Zmartwychwstania – kontynuacja, prequel czy remake serii?

Już po pierwszym zwiastunie trwały spekulacje na temat tego, czy Matrix Zmartwychwstania będzie kontynuacją serii, czy raczej jedynie remakiem. I choć nowy trailer też mógłby nieco budzić taki niepokój, to jednak zgodnie z zapewnieniami aktora, jak i informacjami twórców – film prawdopodobnie będzie czystą kontynuacją, która ma w pomysłowy sposób połączyć wszystkie części. Nie będzie to typowy sequel, lecz samodzielny byt odnoszący się do poprzednich filmów. Szczegóły na temat fabuły jednak dalej pozostają tajemnicą, która raczej zostanie odkryta dopiero w czasie premiery.

Warto podkreślić, że pierwszy zwiastun, który został udostępniony w sieci 9 września, był trzecim najczęściej oglądanym trailerem 2021 roku na platformie Youtube. Obecnie ma blisko 40 milionów wyświetleń. Wobec tego bez wątpienia można stwierdzić, że Matrix Zmartwychwstania będzie tytułem, który mocno zapamięta się na koniec tego roku.

Data premiery Matrix Zmartwychwstania – czy powtórzy sukces pierwszej części?

Należy przypomnieć, że data premiery była zmieniana dwukrotnie: pierwotnie film miał się ukazać 21 maja 2021 roku, następnie przełożono na 1 kwietnia 2022. Finalnie jednak Matrix Zmartwychwstania będzie dostępny już w tym miesiącu – w polskich kinach seanse rozpoczną się od 22 grudnia. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Lana Wachowski, aczkolwiek bez współpracy z siostrą, a za to z pomocą Davida Mitchella i Aleksandra Hemona. W obsadzie znajdą się gwiazdy z poprzednich części, m.in. Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett-Smith no i oczywiście Keanu Reeves. Oprócz tego pojawią się nowe postacie, które zostaną zagrane chociażby przez Jessice Henwick, Yahyie Abdul-Mateen, Neila Patricka Harrisa czy Jonathana Groffa.

Czy czwarta część osiągnie sukces? Patrząc na duże zainteresowanie samymi zwiastunami, to jest to bardzo prawdopodobne. Trudno jednak będzie przebić się ponad Matrixa z 1999 roku, który w tamtym okresie był czymś innowacyjnym i niezwykle zaskakującym. Bez wątpienia można uznać, że film ten to już klasyka gatunku science fiction. Pytanie tylko, czy kolejna kontynuacja po tak wielu latach (trzecia część powstała w 2003 roku) będzie w stanie zrobić tak mocne wrażenie, czy jednak rozczaruje nawet największych wielbicieli gatunku.

Sprawdź też: Teoria symulacji – co jeśli nasze życie zostało wygenerowane w komputerze?

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *