the crown nowy sezon

Rozrywka

30.06.2021 18:07

The Crown sezon 5 – kiedy? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie serialu

Filmy i seriale
7
0
0
7
0

Fani w napięciu oczekują na najnowszy sezon serialu The Crown. Co o nim wiemy? Kiedy premiera hitu Netflixa? Zgromadziliśmy informacje dotyczące piątego sezonu The Crown w niniejszym artykule. 

The Crown sezon 5 – data premiery 

The Crown to serial, który pokochały tysiące widzów na całym świecie. Został poświęcony rodzinie królewskiej, a cała akcja zaczyna się, kiedy Elżbieta staje na czele władzy Brytyjskiej (przypomnijmy, że ma wtedy 26 lat). Kilka sezonów produkcji ukazuje kolejne losy bohaterów, historie, które mają miejsce podczas panowania monarchii. Jeśli i Ty zachłannie pochłaniałeś wszystkie dotychczasowe serie, z pewnością nie możesz się doczekać 5. sezonu The Crown

the crown nowy sezon

Kiedy 5. sezon The Crown pojawi się na Netflixie? Czy będzie finalną serią? Pierwsze informacje na temat terminu pojawienia się kolejnej części przygód rodziny królewskiej nie były zbyt optymistyczne. Producent dał jasno do zrozumienia, że piąty sezon jest jednocześnie ostatnim i wyjaśnią się w nim wszystkie zawiłości oraz każda z historii znajdzie swoje zakończenie. Po czym zmienił zdanie i zapewnił, że pojawi się jeszcze 6. sezon. Prace nad 5. sezonem The crown zaplanowano na czerwiec 2021, a więc pierwsze odcinki zapewne będzie można zobaczyć już w przyszłym roku

Zobacz też: Bridgertonowie sezon 2 – kiedy nowe odcinki? Wszystkie informacje o serialu Netflixa

Czego możemy się spodziewać w 5. sezonie The Crown

5. sezon The Crown wzbudza duże emocje. Dla przypomnienia – ostatnie odcinki 4. serii przypadały na lata 90. i był to czas schyłku rządów Margaret Thatcher. Stanowił ciężki moment dla głównych bohaterów, dlatego możesz spodziewać się trudnych rozmów, decyzji oraz nieplanowanych wcześniej wydarzeń. Niewątpliwie zostanie poruszony wątek trzech rozwodów w rodzinie królewskiej, pojawienia się książki obnażającej prawdę o monarchii („Diana: Her True Story”) oraz pożaru mającego miejsce na zamku Windsor. 

5. sezon The Crown z pewnością przedstawi losy Karola i Diany z czasu po ich burzliwym rozstaniu, wliczając w to niespodziewany wypadek samochodowy, w którym życie straciła uwielbiana przez opinię publiczną księżna. A przynajmniej fani mają wielką nadzieję, że wymienione wydarzenia pojawiają się w 5. sezonie The Crown, którego ostatni odcinek wyemitowany zostanie na początku 2023 roku. Jednak, jak zapowiedział producent i my wspomnieliśmy już wcześniej, nie będzie to ostatnia szansa spotkania się z bohaterami. Netflix w kolejnych latach wyemituje jeszcze jedną serię. 

Warto powiedzieć nieco więcej na ten temat, gdyż sezon 6. The Crown został już zamówiony. Producent uległ silnym namowom i postanowił stworzyć kolejną serię. Pojawiła się również informacja, że będzie on ściśle związany ze współczesnymi czasami, jednak bardzo wiele wątków nawiąże do wydarzeń z wcześniejszych odcinków. Decyzja producenta nie powinna dziwić, ponieważ 4. sezon The Crown cieszył się ogromną popularnością, a z miesiąca na miesiąc przybywało fanów, którzy z zapartym tchem śledzili losy rodziny królewskiej. 

Obsada w 5. sezonie The Crown 

Netflix wyprodukował serial nie tylko cieszący się uznaniem widzów, ale też zdobywający prestiżowe nagrody. The Crown uznano za najlepszy serial dokumentalny podczas rozdania Złotych Globów. Na szczególną uwagę zasługuje aktorka Emma Corrin, która grała rolę księżnej Diany, a także Josh O’Connor występujący jako książę Karol. Jednak 5. sezon The Crown przyniesie wiele emocjonujących zwrotów akcji. Zgodnie z tradycją obsada zmienia się co dwa sezony, natomiast dotychczasowi aktorzy ustawili poprzeczkę bardzo wysoko. 

Fani muszą więc po raz kolejny pożegnać się ze swoimi ulubieńcami. Nie będą również kontynuowane poszczególne wątki. Siłą rzeczy z planu zniknęła zachwycającą Olivia Colman (grająca postać Elżbiety II) oraz Gillian Anderson (występująca jako Margaret Thatcher). Do współpracy nie zaproszono też Emmy Corrin, doskonale odgrywającej rolę księżnej Diany. Warto jeszcze dodać, że nie pojawi się Helena Bonham Carter, która dwa sezony temu przyjęła postać księżniczki Małgorzaty. 

Kolejne zmiany w obsadzie The Crown sprawiają, że na temat serialu mówi się nieustannie. Oliwy do ognia dolewa coraz bardziej napięta atmosfera w rodzinie królewskiej, skutecznie przyciągająca fanów przed ekrany. Nowe twarze wzbudzają emocje, a wysoki poziom narzucony przez poprzedników motywuje nowych aktorów do tworzenia kreacji, które na długo zapadną w pamięć. O ile jest to w ogóle możliwe, ponieważ znakomita gra dotychczasowych obsad nie pozostawia wiele do życzenia. 

Imelda Staunton wcieli się w postać monarchini, natomiast rolę księżnej Diany przyjęła Elizabeth Debicki. I tu ciekawostka. Aktorka ma polskie korzenie, jednak na co dzień pracuje oraz mieszka w Australii. Księżniczką Małgorzatą zostanie Lesley Manville. Sezon 5. The Crown nie obędzie się też bez znakomitej gry Jonathana Pryce’a, który przyjął rolę księcia Filipa. Nie potwierdzono jeszcze, kto zagra księcia Karola, ale prawdopodobnie będzie to Dominic West.  Z kolei Olivia Williams wystąpi jako Camilla Parker-Bowles

Serial The Crown a rzeczywistość – czy fabuła trzyma się faktów? 

Wszystkie sezony The Crown przybliżają życie członków rodziny królewskiej oraz jej historię. Występują więc aktorzy, którzy nie tylko wyglądają jak oni, ale jednocześnie zachowują się tak, jak odgrywane postaci (na uwagę zasługuje sławny uśmiech Elżbiety II). Jednak nie wszystkie sceny w serialu są prawdziwe i trudno dopatrywać się w nich odzwierciedlenia rzeczywistości. Nie wiadomo, czy Karol faktycznie telefonował do swojej kochanki Camilli Parker, czy to jedynie sceny wymyślone przez producenta, albo czy księżniczka Małgorzata była niemiła dla Diany. 

Zobacz też: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

Warto podkreślić, że serial nie jest dokumentem, dlatego takie zabiegi nikogo nie dziwią, ani też nie powodują sprzecznego z rzeczywistością wyobrażenia o życiu rodziny królewskiej. Sceny tego typu nie przypadły jednak do gustu Oliverowi Dowdenowi – ministrowi kultury, który zażyczył sobie, aby Netflix dobitnie podkreślił, iż serial jest fikcyjnym przedstawieniem losów monarchii. Każdy z odcinków czwartej serii wzbudzał wiele emocji, a także pytań, co rodzi nadzieję, że kręcony właśnie sezon będzie obfitował w równie ciekawe wydarzenia. 

5. sezon The Crown, stworzony na podstawie scenariusza Petera Morgana, jest przyczynkiem do wielu emocjonujących dyskusji (również w mediach) wśród osób śledzących serię. Produkcja już się zaczęła, natomiast fani muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 2022 roku, aby poznać dalsze losy małżeństwa Karola i Diany oraz kulisy ich burzliwego rozstania, a następnie tragicznej śmierci księżnej. Nie będzie to jednak czas stracony. Zmiany, jakie po raz kolejny szykują się w obsadzie, z pewnością dostarczą miłośnikom serii wiele okazji do długich rozmów. 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *