Jak zmienić e-mail na FB?

Poradniki

14.03.2024 10:39

Wyjaśniamy, jak zmienić e-mail na FB

Online Programy i aplikacje
8
0
0
8
0

Jak zmienić e-mail na FB? Zmiana adresu e-mail na Facebooku jest szczególnie zalecana w przypadku, gdy w zaczęliśmy korzystać z nowego maila. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych danych, a sama zmiana maila na FB nie jest trudna!

Adres poczty elektronicznej jest konieczny przy logowaniu się na Facebooka. Zatem warto wiedzieć, jak zmienić e-mail na FB – zwłaszcza w momencie, gdy od dłuższego czasu korzystamy z innego maila. Bo kto z nas nie miał kiedyś e-maila o infantylnej nazwie użytkownika, którego raczej nie przystoi, aby podawać go do kontaktu przy oficjalnych spotkaniach, rozmowach o pracę, czy do spraw urzędowych i bankowych. Co jednak z sytuacją, gdy do starego maila masz przypisane konto na Facebooku? Nic straconego! Nie musisz zakładać nowego profilu – wystarczy zmiana maila na FB, która jest banalnie prosta! Zobacz, jak to zrobić, w naszym poradniku.

Jak zmienić e-mail na FB na komputerze?

Zmiana adresu poczty elektronicznej, np. ze względu na wybór nowego dostawcy, wiąże się z koniecznością zaktualizowania go wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest do logowania. Jednym z podstawowych portali będzie oczywiście Facebook – mail funkcjonuje tam jako login. Jak zmienić e-maila na FB z poziomu komputera, by móc operować wyłącznie aktualnym adresem, bez konieczności pamiętania poprzedniego i zachowywania nieobsługiwanego już konta pocztowego?

Sprawdź też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

W tym celu wejdź zalogowana/zalogowany na Facebooka. Następnie kliknij na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Z listy wybierz Ustawienia i Prywatność, a następnie Ustawienia. Po przeniesieniu do widoku z różnymi zakładkami, po lewej stronie ujrzysz logo Meta i Centrum kont. To właśnie w tym miejscu możliwa jest zmiana maila na FB.

Panel w Centrum kont na Facebooku jest naprawdę intuicyjny. Bez problemu znajdziesz ustawienia, które chcesz zmienić
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

W Centrum kont ponownie spotkasz się z kilkoma ustawieniami profilu FB. Aby zmienić maila należy wejść w zakładkę Dane osobowe, gdzie podane są Twoje informacje kontaktowe, w tym właśnie stary adres e-mail. Jak go teraz zaktualizować? Wystarczy, że klikniesz na to pole i wybierzesz Dodaj nowy kontakt -> Dodaj adres e-mail, a następnie wprowadzisz swoją aktualną pocztę elektroniczną (na wskazany adres przyjdzie wiadomość z kodem do weryfikacji). Po przypisaniu nowego adresu do konta FB pozostaje usunięcie poprzedniego maila. Jest to proste, ponieważ ogranicza się to tylko do kliknięcia na nieużywany adres i wybranie opcji Usuń adres e-mail.

Jak zmienić e-mail na FB? Wystarczy przypisać nowy adres poczty internetowej i usunąć nieużywanego już maila

Sprawdź też: Jak odzyskać konto na FB? Poradnik

Oczywiście Facebook przed usunięciem e-maila ostrzeże Cię, że po tej czynności wskazany mail nie będzie mógł być już używany do logowania się, resetowania hasła ani otrzymywania powiadomień. Istotne jest też to, że usunięcie starego adresu pocztowego jest możliwe dopiero po zmianie e-maila na FB (czyli po wskazaniu go jako głównego adresu kontaktowego). Jak widzisz, proces ten nie jest skomplikowany – pozostaje jeszcze jednak inna kwestia: jak zmienić e-mail na FB w aplikacji mobilnej, np. na telefonie lub tablecie? Czy jest to tak samo proste?

Jak zmienić e-mail na FB na telefonie?

Na szczęście odpowiedź, jak zmienić adres e-mail na FB na telefonie (lub innym urządzeniu mobilnym), jest równie banalna, co w przypadku wersji przeglądarkowej. Aby to zrobić, uruchom aplikację i kliknij na Menu (trzy poziome kreski), które znajduje się zaraz pod ikonką Messengera w prawym górnym rogu. Do Centrum kont możesz dotrzeć klikając na koło zębate (również znajdujące się w prawym górnym rogu), lub zjeżdżając w dół do Ustawienia i prywatność -> Ustawienia. W Centrum kont należy postępować tak samo, jak opisaliśmy to powyżej, tzn. wejść w Dane osobowe i Informacje kontaktowe, aby przypisać nowy e-mail. Później możemy usunąć stary adres poczty elektronicznej. Tym sposobem dokonałaś/dokonałeś zmiany maila na FB!

Zmiana maila na FB jest równie prosta do zrobienia z poziomu aplikacji mobilnej. Sprawdź to na swoim telefonie

Sprawdź też: Podpowiadamy jak zmienić hasło na Facebooku

Jak zmienić widoczność e-maila na FB? Ukrywanie adresu na Facebooku

Wiesz już, jak zmienić podstawowy adres e-mail na FB. Bywają jednak sytuacje, w których konieczna jest nie tyle jego aktualizacja, ile ukrycie widoczności. Warto bowiem być świadomym, iż udostępniony mail służy nie tylko Tobie do logowania, ale również osobom trzecim do znalezienia Twojego profilu. A nie ulega wątpliwości, że to nie zawsze musi być pożądane. W takim przypadku przyda się nie informacja, jak na FB zmienić e-mail, tylko w jaki sposób go ukryć.

Podobnie jak przy zmianie adresu e-mail, ukrycie go na FB możesz zrobić w Centrum kont. Wchodząc w Informacje kontaktowe kliknij na przypisany mail. Pojawi Ci się m.in. informacja „Ten adres e-mail został dodany do tych kont. Kto może zobaczyć Twój adres e-mail.”, gdzie drugie zdanie jest linkiem prowadzącym do kolejnych ustawień. Kliknij w nie, aby przenieść się do opcji widoczności. Po wybraniu Zmień widoczność na Facebooku masz 4 warianty do ustawienia: Publiczne, Znajomi, Bliscy znajomi, Tylko ja. Zdecyduj, które z ustawień będzie idealne dla Ciebie (na pełne ukrycie pozwala to ostatnie), po czym zaznacz je i zaakceptuj swój wybór.

Zarówno to, jak zmienić na FB adres e-mail, jak i sposób na jego ukrycie, jest naprawdę łatwym procesem – zajmie Ci zaledwie kilka minut. Nie ma przy tym limitu ograniczającego liczbę dostępnych tutaj aktualizacji. Co więcej, w razie gdyby zaszła potrzeba powrotu do poprzedniego maila, jeszcze nieusuniętego przez dostawcę, to też będzie wykonalne. Wystarczy powtórzyć wszystkie poprzednie kroki.

Sprawdź też: Instrukcja jak zmienić nazwisko na FB

Źródło zdjęć: Adobe Stock

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *