jak zmienić e-mail na FB

Poradniki

28.06.2021 08:45

Wyjaśniamy, jak zmienić e-mail na FB

Online Programy i aplikacje
4
0
0
4
0

Jak zmienić e-mail na FB? Twoje hasło na najpopularniejszym serwisie społecznościowym świata jest powiązane z adresem e-mail. Co robić, gdy zmienisz ten adres na inny i chciałbyś przypisać nowy do swojego konta na FB? Podpowiadamy.

Jak zmienić e-mail na FB z poziomu komputera?

Zmiana adresu poczty elektronicznej, np. ze względu na wybór nowego dostawcy, wiąże się z koniecznością zaktualizowania go wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest do logowania. Jednym z podstawowych portali będzie oczywiście Facebook – mail funkcjonuje tam jako login. Jak zmienić główny adres e-mail na FB z poziomu komputera, by móc operować wyłącznie najbardziej aktualnym, bez konieczności pamiętania poprzedniego i zachowywania nieobsługiwanego już konta pocztowego?

W tym celu wejdź na stronę Facebooka, po czym otwórz swoje konto. Następnie kliknij odwrócony trójkącik wyświetlany na pasku Menu w prawym górnym rogu ekranu. Twoim oczom ukaże się rozwijalna lista – wybierz Ustawienia i Prywatność, następnie Ustawienia. Zostaniesz przeniesiony do widoku z różnymi zakładkami, będąc od razu we właściwej, czyli Ogólne – Ogólne ustawienia konta. Na liście opcji odszukaj pozycję Kontakt oraz osadzony w tym samym wierszu przycisk Edytujkliknij go. Ukażą Ci się ustawienia powiązane właśnie ze zmianą maila. 

jak zmienić e-mail na FB - macbook
Adres mailowy jest podstawową informacją podczas logowania do większości portali – w tym i Facebooka

Sprawdź też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Pierwsze z nich to Bieżące adresy e-mail, gdzie widnieje między innymi Dodaj inny adres e-mail – wybierz tę opcję. Wyskoczy okienko umożliwiające wprowadzenie nowego adresu poczty elektronicznej. Wpisz go i zatwierdź zmianę przyciskiem Zmień – otrzymasz informację, że ustawienie trzeba potwierdzić, wpisując hasło do konta. Musisz teraz dokonać tej weryfikacji – wówczas okno zniknie, po czym zostanie ukazany wcześniejszy ekran, naciśnij tam Zamknij. Gotowe! A jak zmienić e-mail na FB przez smartfona?

Jak zmienić e-mail na FB w aplikacji mobilnej?

Na szczęście odpowiedź, jak zmienić adres e-mail na FB w telefonie, jest równie prosta, co w przypadku wersji przeglądarkowej. Aby to zrobić, uruchom aplikację – na iPhonie u dołu wyświetlony zostanie biały pasek Menu (na Androidzie bywa osadzony na górze – w zależności od systemu wygląd może się nieco różnić). Po jego lewej stronie, w rogu ekranu, zobaczysz trzy krótkie poziome linie – dotknij je. Następnie przesuń palcem wyświetlony obraz ku dołowi, aż Twoim oczom ukażą się Ustawienia i prywatność. 

Sprawdź też: Podpowiadamy jak zmienić hasło na Facebooku

Kliknij ikonkę odwróconego trójkąta, by rozwinąć listę dostępnych opcji, po czym wybierz Ustawienia. Zostaniesz przeniesiony do widoku zawierającego między innymi sekcję Konto, a w niej interesujące Cię Informacje osobiste. Ich dotknięcie rozwinie opcje dodatkowe – kliknij drugą wyświetlaną, czyli Informacje kontaktowe. Jedna z pozycji będzie podświetlona na niebiesko: Dodaj adres e-mail – wybierz ją.

W odpowiednim oknie wprowadź swojego nowego maila i nieco niżej hasło do konta na FB celem potwierdzenia zmiany, po czym użyj przycisku Dodaj adres e-mail. Otrzymasz na pocztę link umożliwiający zweryfikowanie, że rzeczywiście chcesz używać jej na FB – dotknij go, aby zaakceptować. Dzięki temu w sekcji Informacje kontaktowe, obok ikonek koperty, widzisz dwa adresy. Bez wątpienia zastanawiasz się teraz, jak zmienić e-mail do logowania na FB? Wystarczy kliknąć ten nowy oraz wybrać przy nim opcję Ustaw jako podstawowy.

jak zmienić e-mail na FB - zakładanie konta
Od nas zależy, jaki adres mailowy chcemy podać podczas zakładania konta na FB

Ukrywanie adresu e-mail na FB – jak to zrobić? Dlaczego bywa ważne?

Wiesz już, jak zmienić podstawowy adres e-mail na FB. Bywają jednak sytuacje, w których konieczna jest nie tyle jego aktualizacja, ile ukrycie widoczności. Warto bowiem być świadomym, iż udostępniony mail służy nie tylko Tobie do logowania, ale również osobom trzecim do znalezienia Twojego profilu. A nie ulega wątpliwości, że to nie zawsze musi być pożądane. W takim przypadku przyda się nie informacja, jak na FB zmienić e-mail, tylko w jaki sposób go ukryć.

By to zrobić – czy na telefonie, czy komputerze – przejdź w sekcję Ustawienia i prywatność i kliknij opcję Zobacz więcej ustawień prywatności. Znajdziesz tam ustawienie: Kto może Cię wyszukać na podstawie podanego przez Ciebie adresu e-mail? (dokładnie tak brzmi w aplikacji). Ukażą Ci się funkcje dodatkowe: Wszyscy, Znajomi znajomych, Znajomi oraz Tylko ja. Zdecyduj, które z ustawień będzie idealne dla Ciebie (na pełne ukrycie pozwala to ostatnie), po czym zaznacz je i zaakceptuj swój wybór.

Zarówno to, jak zmienić na FB adres e-mail, jak i sposób na jego ukrycie, jest naprawdę łatwym procesem – zajmie Ci zaledwie kilka minut. Nie ma przy tym limitu ograniczającego liczbę dostępnych tutaj aktualizacji. Co więcej, w razie gdyby zaszła potrzeba powrotu do poprzedniego maila, jeszcze nieusuniętego przez dostawcę, to też będzie wykonalne. Wystarczy powtórzyć wszystkie poprzednie kroki.

Sprawdź też: Instrukcja jak zmienić nazwisko na FB

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *