1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Rozrywka

3 miesiące temu

Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Programy i aplikacje
5
0
0
5
0

W październiku 2020 roku Facebook uruchomił opcję Facebook Dating, czyli portal randkowy. Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie są możliwości tej aplikacji. Jak działają randki od fb? Czym różnią się od Tindera i Badoo? Wyjaśniamy!

Facebook Dating, czyli randki od fb – co to dokładnie jest?

Facebook Dating to bezpieczny portal randkowy, który pozwala na poznawanie innych osób i nawiązanie z nimi rozmowy. Użytkowanie tego portalu zaczyna się od ustawienia profilu. Musisz ustawić swój wiek, zdjęcia oraz swoje preferencje. Warto jest umieścić pod zdjęciem swój opis. To pomoże Ci w nawiązaniu większej liczby rozmów. Ważną opcją jest też ustawienie lokalizacji. Zarówno własnej, jak i szukanych osób. Dzięki tej funkcji bez problemu znajdziesz osoby w bliskiej odległości od Ciebie. Facebook Dating działa na tych samych zasadach co Tinder i Badoo, czyli najpopularniejsze do tej pory aplikacje randkowe online. 

Facebook Dating aplikacja do randkowania
Czy Facebook Dating zdoła przekonać do siebie użytkowników Tindera i Badoo?

Randki Facebook – dokładny opis funkcjonalności

Randki Facebooka to najnowsza opcja od hegemona portali społecznościowych. Nie musisz ściągać aplikacji, gdyż Facebook Dating to dodatkowa zakładka, dostępna przy profilu. Żeby ją włączyć, musisz tylko wejść w opcje i utworzyć profil. Imię oraz wiek pokazują się automatycznie poprzez pobranie danych z głównego profilu. Następnym krokiem jest ustawienie lokalizacji oraz preferencji, takich jak płeć, znak zodiaku, zainteresowania. Potem importujesz zdjęcia ze swojego facebookowego profilu. Na koniec umieszczasz opis pod głównym zdjęciem. Teraz możesz rozpocząć przeglądanie proponowanych osób. Masz gwarancję, że wśród nich nie pojawią się Twoi znajomi. Od razu dowiesz się, kto polubił Twój profil – działa to również w drugą stronę. Jeśli wybrana osoba odwzajemni polubienie, będziecie mogli rozpocząć konwersację. Randki na Facebooku posiadają też opcję listy sympatii, którą możesz stworzyć, wskazując, kto spośród Twoich dotychczasowych znajomych wpadł Ci w oko. Te osoby nie dowiedzą się o tym, dopóki same nie dodadzą Cię do swojej listy sympatii.

Facebook randki a Tinder, Badoo i inne aplikacje – podstawowe różnice

Facebookowe randki różnią się od Tindera w kilku zasadniczych kwestiach. Propozycja Facebooka to w pełni darmowa zakładka wbudowana w najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Tinder to osobna aplikacja. Facebook Dating nie posiada wersji premium, Tinder owszem. W podstawowej wersji Tinder daje możliwość czterdziestu polubień dziennie. Dodatkowe opcje, takie jak przesuwanie profili bez ograniczeń czy możliwość cofania profili, które przez przypadek zostały odrzucone, są płatne. Tinder posiada więcej użytecznych opcji, ukryte są jednak one za tzw. pay-wallem. Opłaty, które należy uiścić by mieć dostęp do większej ilości opcji wynoszą kolejno 47,99 zł za miesiąc, 147,99 zł za pół roku oraz 194,99 zł za rok użytkowania. Należy jednak pamiętać, że ceny na Tinderze bywają „płynne”. Kryterium jest wiek – użytkownik starszy, a więc taki mający ponad 30 lat, zapłaci więcej za miesięczną subskrypcję, niż 20-letni użytkownik. Często nawet dwa razy tyle. Bolączką Tindera są również reklamy, które są nachalnie podkładane pod nos użytkownika. Recenzje Tindera i oceny tej aplikacji stawiają ją na szczycie apek randkowych. W sklepie Google Play Tinder ma ponad cztery miliony opinii.

Badoo to druga, obok Tindera, najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Działa na tych samych zasadach co Tinder. Pierwszą różnicą jest rozbudowana opcja zainteresowań. Użytkownik, który przeszukuje profile, może znaleźć na Badoo osoby, które lubią te same rzeczy. Badoo posiada również opcję pisania do osób, które Cię nie polubiły, tzn. nie zostaliście sparowani przez aplikację. Jednak możliwa jest zaledwie jedna wiadomość na dobę. Badoo posiada zakładkę, w której użytkownik może znaleźć aktywne profile z tego samego miasta. Badoo, podobnie jak Tinder, posiada opcje płatne. Wersja Premium oferuje cztery subskrypcje. Subskrypcja tygodniowa wynosi 25,99 zł. Miesięczna to koszt 69,99 zł. Możliwa jest także subskrypcja trzymiesięczna. Jej koszt to 169,99 zł oraz opcja dożywotnia. Koszt dożywotniej subskrypcji to 399,99 zł. Każda z tych opłat jest pobierana jednorazowo.

FB Dating App
Odnalezienie FB Dating w aplikacji Facebooka nie jest szczególnie skomplikowaną operacja

Datezone to portal randkowy, a także aplikacja randkowa, która miała działać na tej samej zasadzie co Facebook Dating, Tinder i Badoo. Niestety Datezone jest używany do umawiania się na stosunki seksualne. Zamieszczane są tam anonse, filmy oraz zdjęcia, od typowo randkowych, po ogłoszenia seksualne opisane w najobrzydliwszy sposób. Obecnie Datezone to portal i aplikacja o charakterze erotycznym. Sama aplikacja jest darmowa, aczkolwiek możliwa jest tylko jedna wiadomość. Kolejne wiadomości wymagają wykupienia subskrypcji. Wynosi ona 25 zł na miesiąc. Użytkownik dostaje możliwość napisania 30 wiadomości dziennie. 

Facebook Dating – podsumowanie wad i zalet oraz opinie użytkowników

Zaletą usługi Facebook Dating jest z pewnością w pełni darmowy dostęp i brak reklam. Odróżnia to randki Facebooka od aplikacji takich jak Tinder czy Badoo, które posiadają opcję kupna subskrypcji. Kolejną zaletą zakładki jest to, że nie potrzeba ściągać tej aplikacji ze sklepów, takich jak Google Play i App Store. Do użytkowania randek od Facebooka wystarczy mieć profil na tym portalu i chęć kliknięcia zakładki Facebook Dating. Podczas użytkowania tej aplikacji randkowej nie wyświetlają się reklamy, co zdecydowanie odróżnia ją od Tindera i Badoo. Ostatnią zaletą jest to, że profile są sprawdzane pod kątem nagabywania seksualnego. Konkurencyjne aplikacje są zapełnione fałszywymi profilami oraz kontami użytkowników, którzy chcą umawiać się wyłącznie na stosunki seksualne.

Czy randki Facebooka mają jakieś wady? Tak, jedną, która wynika z tego, że istnieją najkrócej na rynku serwisów randkowych i obecnie nie są w stanie konkurować ani z Tinderem, ani z Badoo. Opinie na temat usługi Facebooka są dobre, aczkolwiek słabsze niż na temat Tindera i Badoo. Po początkowym okresie szumu i wyśmiewania się z tej zakładki randkowej, użytkownicy dość dobrze przyjęli nowość na polu portali randkowych. Faktem popierającym tę tezę jest to, że codziennie do grona użytkowników przybywa coraz więcej ludzi.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.