Najlepsze portale i aplikacje randkowe

Poradniki

19.01.2023 10:54

Poznaj najlepsze aplikacje randkowe i portale 2023

Online Programy i aplikacje Social media
26
5
16
26
5

Aplikacje randkowe nie ograniczają się tylko do Tindera, dostępnych jest wiele ciekawych opcji — zdecydowaliśmy się pokazać Ci niektóre z nich. W zestawieniu znalazły się także najlepsze portale randkowe — co dokładnie wybrać? Podpowiadamy.

Aplikacje randkowe czy portale — co jest popularniejsze?

Rynek randek internetowych nieustannie się rozwija, dlatego każda osoba może wybierać spośród wielu aplikacji i portali randkowych. Niektóre z nich są darmowe, inne płatne, niezależnie jednak od tego, każda kusi swoją wyjątkowością. W Polsce dostępnych jest wiele opcji, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Osoby, które dynamicznie poszukują nowych znajomości, prawdopodobnie zalogują się w Sympatii, na Tinderze lub wybiorą Bumble.

Sprawdź też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Ci, którzy wolą w niespieszny sposób nawiązywać nowe relacje, wybiorą aplikacje randkowe jak Badoo, podczas gdy fani quizów i innych oryginalnych aplikacji zbliżą się do ZaadoptujFaceta. Wszystkie aplikacje czy portale mają jedną cechę wspólną — równie dobrze możesz trafić na potencjalnych partnerów, szukających przede wszystkim stałej relacji, co na użytkowników, których interesuje jedynie przygoda na jedną noc. Chcesz zrobić pierwszy krok?

Aplikacje randkowe — cechy i zalety 

Aplikacje randkowe to wygodniejsza i praktyczniejsza wersja mobilna portali internetowych. Są prostsze w obsłudze, a instalując je na smartfonie, mamy łatwiejszy kontakt z innymi użytkownikami. Dostępne są one do pobrania na Androida i iOS-a, dzięki czemu każdy może je ściągnąć i używać. Jedną z zalet aplikacji mobilnych jest praca nad swoją nieśmiałością, a także asertywnością — umiejętność mówienia „nie” przydaje się w każdej relacji. 

Mobilne aplikacje randkowe w wersji podstawowej są darmowe, jednak dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji wymaga dokonania płatności. Najczęściej z aplikacji randkowych korzystają mężczyźni: średnio na 3 mężczyzn przypada 1 kobieta. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na zakup dodatkowych opcji, które zwiększają możliwości przeglądania zdjęć czy po prostu nawiązywania kontaktu.

Najlepsze aplikacje randkowe – lista

Chcesz dowiedzieć się jakie są najciekawsze aplikacje randkowe? Poniżej zestawiliśmy najpopularniejsze apki do poznawania nowych osób. Sprawdź czy znasz je wszystkie!

Tinder — najpopularniejsza aplikacja randkowa

Tinder to amerykańska aplikacja na smartfona utworzona w 2012 roku. Cały czas rośnie popularność tej aplikacji, ale wśród ludzi wzbudza mieszane uczucia i dużo kontrowersji. Założenie konta następuje poprzez podanie i zweryfikowanie numeru telefonu w wersji na iOS, Androida lub na przeglądarki. Ta ostatnia umożliwia także logowanie przez konto Google. Kandydaci są dobierani zgodnie ze swoimi preferencjami na podstawie wieku, orientacji seksualnej oraz odległości geograficznej. Jeśli ktoś nam się nie spodoba, przesuwamy jego profil w lewo, odrzucając tym samym kandydata. 

tinder aplikacja ceny
Jeśli chcesz poznać ceny subskrypcji, musisz zalogować się do aplikacji / Źródło: tinder.com

Gdy ktoś nam przypadł go gustu, przesuwamy zdjęcie w prawo lub przydzielamy mu serduszko. Jeżeli my również wpadniemy komuś w oko, dowiemy się o tym, gdy odwzajemni się polubienie profilu — pojawia się wtedy powiadomienie „It’s a match” i od tego momentu możemy rozpocząć rozmowę z daną osobą. Tinder przypomina tzw. szybkie randki, które również są nastawione na błyskawiczną selekcję kandydata. Oprócz podstawowego darmowego konta, możemy też wykupić subskrypcje Plus, Gold lub Platinum.

Badoo — aplikacja randkowa popularniejsza od Tindera w Polsce

Aplikacje randkowe nie mogłyby się obyć bez Badoo. To popularna apka, która powstała z serwisu utworzonego w 2006 roku. Ta strona randkowa jest podobna do sieci społecznościowej, takiej jak Facebook. Będziesz mógł spotkać przyjaciół, ale także ukochanych. To kolejna aplikacja, która umożliwia nawiązywania relacji międzyludzkich. Dzięki dbałości o szczegóły i stały rozwój, portal szybko zyskał opinię najlepszego serwisu randkowego na świecie. Rejestracja polega na uzupełnieniu danych o sobie oraz dodaniu kilku zdjęć. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie i przeglądanie profili innych użytkowników, zgodnie z własnymi preferencjami takimi jak na przykład: wiek, pochodzenie, zainteresowania czy też miejsce zamieszkania.

Założenie konta na Badoo jest całkowicie darmowe i bezpieczne. Bardzo ciekawą opcją jest korzystanie z trybu prywatnego — ukrywamy swój profil, lecz nadal możemy przeglądać profile innych użytkowników. Aplikacja pozwala na komunikowanie się poprzez wiadomości tekstowe oraz wideo rozmowy. Oferuje zakładkę „w pobliżu”, dzięki której możesz skontaktować się z singlami z tego samego obszaru geograficznego co Ty. Przydatna funkcja dla osób, które chcą poznać użytkowników w prawdziwym życiu. Dostępna jest bowiem zakładka „spotkanie”, ułatwiająca odnajdywanie profili. Możesz wyszukiwać według kryteriów wybranych na pasku wyszukiwania.

Bumble — umów się na randkę lub poznaj przyjaciela

Bumble to aplikacja randkowa reklamowana jako przeznaczona dla kobiet, ponieważ tutaj kobieta wykonuje pierwszy ruch. Jest to darmowa i bezpieczna aplikacja mobilna, która powstała w 2014 roku i została założona przez Wolfe Herd, rozpoczynającą swoją karierę w innym serwisie randkowym — Tinderze. Na ekranie smartfona przewijają się profile dopasowane do wybranej przez użytkownika kategorii. Każdy z nich można potwierdzić lub odrzucić. 

Jeśli istnieje wzajemna zgoda, połączenie zostaje nawiązane i można rozpocząć dyskusję. W Bumble jednak to kobieta musi odezwać się jako pierwsza, co więcej musi to zrobić w ciągu 24 godzin, bo inaczej para zniknie. Aplikacja stała się niezwykle popularną marką na świecie, mimo że konkuruje na zatłoczonym rynku. Bumble obecnie oferuje również usługi wychodzące poza randkowanie, w tym profesjonalne nawiązywanie kontaktów, czy znajdowanie nowych przyjaciół.

Sprawdź też: Przewodnik po portalu randkowym Badoo – wszystko, co musisz wiedzieć o tej aplikacji

ZaadoptujFaceta —  aplikacja, w której to kobiety rozdają karty

Aplikacje randkowe czasem bywają kontrowersyjne, a ZaadoptujFaceta właśnie taką jest. Co więcej, staje się coraz bardziej popularna i poszerza swoje grono użytkowników. Powstała ona w 2008 roku we Francji i jest odpowiednikiem serwisu randkowego o tej samej nazwie. W Polsce funkcjonuje od 2013 roku, a odsetek kobiet wśród osób korzystających z serwisu w naszym kraju jest najwyższy na świecie. ZaadoptujFaceta to nie tradycyjna aplikacja randkowa. Kobieta jest tu klientem, a mężczyzna „towarem”. Rejestracja polega na zaznaczeniu czy jest się „klientem” czy też „produktem”. Mężczyźni są uporządkowani w katalogach: pakerzy, wąsacze, brodacze itp. 

Kobieta wybiera swój typ i może przeglądać swoją kolekcję. Mężczyzn, zgodnie z ich umiejętnościami, można również „etykietować”. Wyszukiwarka umożliwia precyzyjne zdefiniowanie poszukiwanego modelu faceta, od cech charakteru, przez wygląd, po „stan zużycia”. Do ZaadoptujFaceta nie należy podchodzić inaczej niż z dystansem. Choć serwis  ogromne kontrowersje i oburzenie niektórych mężczyzn, to właśnie humorystyczność jest jego cechą nadrzędną. Nie chodzi o to, by obrazić mężczyzn, ale by odwrócić tradycyjne role.

happn – aplikacja do randkowania w pobliżu

Programów do poznawania osób jest mnóstwo, jednak aplikacje randkowe są różne, a happn to apka wyróżniająca się na tle pozostałych. Tak jak większość tego typu programów, happn jest totalnie darmowy, a na rynku aplikacji istnieje już od 2014 roku. Mocną stroną apki jest fakt, że weryfikacja nowego użytkownika jest dosyć szczegółowa, a zatem liczba potencjalnych nieprawdziwych kont znacznie się zmniejsza.

Happn działa obszarowo i podsuwa Ci osoby z mniejszej lub większej Twojej okolicy, a zatem możesz nawet na niej spotkać znajomą Ci postać. Trudno powiedzieć czy to zaleta czy wada aplikacji, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Warto powiedzieć, że po pewnym czasie w randkowej apce skończą nam się darmowe matche, a to wymusi od nas konieczność opłacenia pakietu.

kody rabatowe morele

Najlepsze portale randkowe — cechy i zalety

Korzystając z portali randkowych o wiele łatwiej znaleźć osobę idealnie dopasowaną do Twoich wymagań, o co ciężko w rzeczywistości. Jedną z głównych zalet jest fakt, że nie musimy wychodzić z domu, by zawierać nowe znajomości, co jest wspaniałą opcją dla osób nieśmiałych, którym w realu ciężko rozpocząć rozmowę z nieznajomym. Komunikacja przez wiadomości tekstowe może być o wiele łatwiejsza niż rozmowa twarzą w twarz

Rejestracja jest bardzo prosta i szybka, często można nawet zalogować się, korzystając z Facebooka podstawowe dane takie jak: wiek, położenie oraz zdjęcia zostaną automatycznie zaimportowane, aby pozwolić Ci natychmiast rozpocząć korzystanie z aplikacji. W dobie postępu technologicznego jako normalne postrzega się korzystanie z aplikacji lub portali randkowych. Na niezwykle konkurencyjnym rynku nie jest jednak łatwo wybrać opcję, która spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź też: Tinder – opinie mężczyzn i kobiet. Czy warto korzystać z Tindera? Czy można znaleźć tam miłość?

Pomożemy Ci, przedstawiając najpopularniejsze aplikacje randkowe, a także najlepsze portale randkowe dzięki którym możesz spotkać singli bez względu na to, gdzie jesteś. Rynek mobilnych randek jest oblegany przez setki aplikacji, które próbują konkurować ze sobą pod względem pomysłowości, aby Cię przyciągnąć. Jak możesz sobie wyobrazić, nie wszystkie z nich okażą się tak skuteczne, jak sobie tego życzysz. Oto nasz wybór, więc nie marnuj czasu!

Najlepsze portale randkowe – lista

Jeżeli pragniesz porandkować za pośrednictwem przeglądarki internetowej, warto zapoznać się z poniższymi portalami randkowymi. Poniżej znajdziesz strony, które szczycą się dużą popularnością.

eDarling —  jeden z czołowych portali randkowych w Polsce

eDarling jest jednym z najbardziej znanych serwisów randkowych w Polsce. Istnieje od 2009 roku i wciąż cieszy się ogromną popularnością i rosnącą liczbą użytkowników. eDarling to tak zwany serwis randkowy premium, w którym dostęp do głównych funkcji jest płatny. Podczas rejestracji należy wypełnić długi test osobowości, z którego informacje przetwarzane są przez algorytm. W wyniku tego działania zostaną przedstawione Ci osoby zgodne z Twoim profilem. Funkcjonowanie serwisu opiera się na systemie opracowanym przez zespół psychologów. 

edarling portal randkowy
Na portalu eDarling znajdziesz też mnóstwo cennych wskazówek / Źródło: edarling.pl

Platforma jest niezawodna, a jej użytkownicy szukają przede wszystkim poważnych relacji. Opcja do rozważenia, jeśli jesteś skoncentrowany na poszukiwaniu osób o określonych cechach osobowości. Rejestracja na tym portalu jest prosta i bezpieczna. Ten internetowy portal randkowy posiada również własną aplikację mobilną, która umożliwia wygodniejszy kontakt z nowo poznanymi osobami. Dodatkowo ma dział obsługi klienta oraz zawiera zabezpieczenia chroniące dane użytkowników i ich prywatność.

Sympatia — najlepszy polski serwis randkowy

Sympatia jest polskim portalem randkowym, który istnieje już od 2002 roku. Posiada również swoją wersję mobilną. Portal ten jest bardzo popularny wśród ludzi szukających partnera. Zarejestrowanie się polega na podaniu maila bądź też zalogowaniu się przez Facebooka, które może ułatwić nam przesyłanie zdjęć. Towarzyszy temu jednak całkowita dyskrecja.  Obie opcje założenia konta są tak samo bezpieczne, ale jeśli chcesz bardziej zadbać o swoją prywatność, to polecamy utworzenie konta poprzez adres mailowy. 

Rejestracja opiera się na podaniu informacji o sobie i dodaniu paru zdjęć, by stworzyć swój profil. Portal umożliwia pisanie wiadomości do osób, które nas interesują. Sympatia wprowadziła możliwość przeglądania historii par, które się poznały w tym serwisie randkowym i są obecnie w szczęśliwych związkach i małżeństwach.

sympatia serwis randkowy
Zaglądając na Sympatię, koniecznie sprawdź historie miłosne użytkowników / Źródło: sympatia.onet.pl

Aplikacja randkowa czy portal – co wybrać?

Jeśli nadal masz wątpliwości co do założenia konta w internetowym serwisie randkowym czy też w aplikacji mobilnej, to nie masz nic do stracenia, zawsze możesz zyskać nowe znajomości i przeżyć wspaniałą przygodę. My zdecydowanie stawiamy na aplikacje, ponieważ zarejestrowanie się tam nie wymaga czasu, można korzystać z niej w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jest to o wiele bardziej praktyczne, w czasach, kiedy telefon odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. 

Najlepszym wyborem byłoby jednak pobranie kilku aplikacji na przykład Badoo i Tinder, a następnie sprawdzenie, które nam najbardziej odpowiadają. Niektóre aplikacje randkowe czy portale jako swój cel stawiają parowanie osób poszukujących jedynie poważnego związku. Nie oznacza to jednak, że nie możesz znaleźć miłości za pomocą bardziej ogólnej aplikacji randkowej. 

Warto jednak pamiętać, że w takich miejscach znajdzie się osoby z różnym nastawieniem oraz odmiennymi oczekiwaniami. Rozpoczynając znajomość z potencjalnym partnerem, warto jasno je określić i omówić, aby nie tracić wzajemnie swojego czasu.

Czy poznałeś nową aplikację do randkowania? A może wszystkie już sprawdziłeś? Jakie są Twoje przemyślenia na temat aplikacji randkowych? Daj znać w komentarzach.

Sprawdź też: Aplikacja 6obcy — co to jest? Jak jej używać?

26
5

Podziel się:

Komentarze (16)

Ojezu ile juz tych apek i stronek uzywalem do dejtingu. W sumie wiele z nich dziala i da sie spotykac osoby. Uzywalem bumble i tindera przez dlugi czas jako apki i tez na jakichs portalach sie rejestroawlem.Chyba z definicji wydaje mi sie ze wszystkie te portale i apki ostatecznie chca od nas wyciagnac hajs w tkai anie inny sposob. Tak po prostu jest. I na kazdym sa fejk konta i da sie przejechac latwo. Trzeba po prostu umiejetnie uzywac i bedzie git xD Ostatnio z apek to bumble glownie a z portali bagla.

Ostrzegam przed portalami z Dates w nazwie. iDates i tym podobne klony to własność kiciarzy z Holandii. Firma Boranu. Jedyne, co tam jest prawdziwe to wasze pieniądze. Fejkowe konta że zdjęciami pożyczonymi z netu, koresponduje się z jakimiś płatnymi palantami. Nikogo się tam nie pozna. Szkoda nerwów, czasu i pieniędzy. Sprawa nadaje się do prokuratury.

To niestety smutna prawda,z tymi portalami dużo fikcyjnych profili i naciągaczy na kasę! Samotny facet i to nie młody 50 letni,też ma pod górkę jeśli chce poznać uczciwą ,dobrą kobietę za pomocą portali randkowych! Pisze takowa nie jedna kobieta bardzo chciałabym Cię poznać na stały związek,stworzyć szczęśliwą rodzinę,tylko prześli mi pieniądze na podróż,paszport itp Wymyślają różne historie,żeby uzasadnić prośby o kasę,wysyłając nie swoje zdjęcia,skany dokumentów itp,zeby potwierdzi rzekomą ich uczciwość! A mogą to być nawet oszuści mężczyźni,podający się za kobiety odpowiadające na profile samotnych mężczyzn,szukających w internecie swojej drugiej połowy! Jest to wyjątkowo perfidne oszustwo,żerujące na takich uczciwych samotnych ludziach,szukających szczerej miłości na dobre i źle! Z tego względu uczciwy człowiek,coraz bardziej obawia się ogłosić na jednym z portali randkowych,żeby nie być oszukanym i poniżonym! Jednak okazuje się,że zapoznawanie się naszych rodziców w realnym świecie mimo braku internetu było dużo bezpieczniejsze! Serdecznie Pozdrawiam wszystkich samotnych?

Proszę, podajcie jakiś Portal, w którym nie żadają karty i jej danych, lecz dają możliwosć zapłaty na ich konto. Poza tym, czy zna ktoś jakiś Portal, który mówiąc krótko – nie jest fikcją?! Portal, w którym przedstawia się szczerze zainteresowane tematem, osoby, a nie fikcyjnie pdstawione.

Na portalu MyDwoje o zgrozo! trafiłam na lekarza z Jemenu. Oczywiście okazało się, że to „przekręt nigeryjski”. Na szczęście jestem inteligentną kobietą :-)) Uważajcie kobiety i dziewczyny, ale z drugiej strony nie można tracić nadziei. Mam 60 lat, od niedawna jestem sama ( młody wygląd, duże poczucie humoru, wiele zainteresowań ( zupełnie nie „babskich”), więc może znajdzie się mężczyzna, który mnie doceni… czego życzę poszukującym kobietom.

Są dwa podstawowe rodzaje oszustw, stosowanych przez portale randkowe. Pierwsze kiciarstwo to wjeźdżanie na konto klienta przez nr karty kredytowej i samowolne ściąganie opłat abonamentowych. Drugie oszustwo, perfidniejsze, to tworzenie fikcyjnych profili celem pokazania, że na portalu jest ruch. W tworzeniu fikcyjnych rzeczywistości celuje holenderska firma Boranu Online, właściciel m.in. portali iDates i myDates. Na tych portalach jedyne, co jest prawdziwe, to pieniądze klienta, wydawane na gawędy z pracownikami schowanymi za kradzionymi z netu zdjęciami.wbrew szumnym zapowiedziom z reklam nikogo się tam nie pozna! Jak dla mnie to ewidentnie oszustwo z art 286 kk. Działają w Polsce od dłuższego czasu i żadne służby nic z tym nie robią… Cóż, dziki kraj…

Coraz bardziej wątpię w istnienie jakichkolwiek zaufanych portali randkowych. Chyba wszyscy założyciele są łasi na kasę, przykre to, ale prawdziwe. Ja, dla przykładu, nie uważam się za nieudacznika życiowego który nie potrafi znaleźć sobie kobiety w realu. Jestem od roku sam. Tak wyszło że nie wyszło?. Jak chyba wielu nam. Mieszkam z córką która chodzi jeszcze do szkoły, więc mam ograniczony czas na spotkania i wypady poza dom. Praca, dom, dziecko. Chciałbym kogoś naprawdę poznać, lecz czytając te wszystkie wpisy o portalach ręce opadają. Szkoda. Może trzeba samemu takowy założyć bez robotów spamujących i naciągaczy. Chyba że ktoś z Was moi drodzy faktycznie trafił najakiś zetelny portal i podzieli się tą tajemną informacją z innymi?. A może jakaś sympatyczna kobieta z okolic Świdnicy się tu odezwie do mnie w celu poznania się?. I ominie się tych wszystkich naciągaczy. A może ktoś z Was ma jakiś inny pomysł. Pozdrawiam gorąco Wszystkich SAMOTNYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *