1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Przewodnik po portalu randkowym Badoo – wszystko, co musisz wiedzieć o tej aplikacji

Poradniki

2 miesiące temu

Przewodnik po portalu randkowym Badoo – wszystko, co musisz wiedzieć o tej aplikacji

Programy i aplikacje
2
0
0
2
0

Badoo to aplikacja właśnie dla Ciebie, jeśli poszukujesz drugiej połówki. Sprawdź nasz przewodnik po portalu randkowym Badoo. Opisywany serwis i aplikacja cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Czym jest serwis społecznościowy Badoo?

Portal randkowy Badoo został stworzony w 2006 roku przez rosyjskiego przedsiębiorcę Andrieja Andriejewa. Serwis umożliwia zawieranie nowych znajomości z osobami, których cechy charakteru lub zainteresowania są zgodne z Twoimi kryteriami. Aplikacja dostępna jest w formie mobilnej, na smartfony z systemem Android oraz iOS, jak również urządzenia stacjonarne w formie witryny internetowej.

Jak działa aplikacja randkowa Badoo?

portal randkowy badoo
Strona portalu randkowego Badoo oraz aplikacja do pobrania / Źródło: badoo.com, App Store

Aplikacja randkowa Badoo została stworzona tak, aby rejestracja oraz jej użytkowanie było proste w obsłudze.

1. Pierwszy krok to utworzenie profilu w serwisie. Po kliknięciu przycisku Utwórz konto zostaniesz przeniesiony do formularza w celu uzupełnienia swoich danych osobowych, takich jak: imię, data urodzenia, miasto, płeć oraz adres e-mail.

2. Następnie pojawia się opcja Znajdź osoby, które znasz, możesz ją pominąć.

3. Kolejny krok to dodanie zdjęcia profilowego, które możesz załączyć za pomocą portali społecznościowych, np. Facebooka. 

4. Po opcji dodania zdjęcia czas na ostatni krok. Na poczcie pojawia się wygenerowany e-mail z przyciskiem Dokończ rejestrację, który aktywuje profil w serwisie.

5. Hasło do konta dostaniesz w oddzielnej, powitalnej wiadomości.

Po wykonaniu powyższych kroków czas przejść do gry Chybił-Trafił, czyli głównego zadania portalu Badoo. Jakie są jej zasady? Polega ona na wyborze atrakcyjnych Twoim zdaniem ludzi, których chcesz poznać.

Na widoczność Twojego profilu dla innych użytkowników w tej sekcji wpływa wskaźnik popularności, który wylicza ją codziennie na podstawie liczby:

 • nowych dopasowań,
 • osób, które polubiły profil,
 • nowych gości na Twoim profilu.

Jak działa dopasowanie?

Osoby, które zostały do Ciebie dopasowane, odwzajemniły polubienie i kliknęły tak, pojawiają się w folderze Wiadomości. Teraz czas na czat i rozpoczęcie konwersacji, co jest często najtrudniejszą częścią w zawieraniu nowych znajomości. Jeżeli Tobie również trudno zrobić ten pierwszy krok, z pomocą przychodzi funkcja Uśmiechu. Po jej wyborze Badoo automatycznie wyśle wiadomość osobie, z którą chcesz rozpocząć rozmowę. Jeśli nie jesteś pewien, kto został do Ciebie dopasowany, przy jego imieniu zobaczysz symbol serduszka. Natomiast po usunięciu rozmowy z danym użytkownikiem dopasowanie również zostanie wymazane.

Zobacz też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Jak zmienić lokalizację na Badoo?

Przeniosłeś się do nowego miejsca zamieszkania i zastanawiasz się, jak zmienić lokalizację w serwisie Badoo? Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, na stronie profilowej klikniesz ikonę ołówka widoczną przy Twojej obecnej lokalizacji i wpiszesz nową.

Może się jednak zdarzyć, że ikona ołówka się nie pojawi, ponieważ określenie dokładnej lokalizacji jest zakłócane przez:

 • przeglądarkę, która jej nie rozpoznaje – w takim przypadku, miejscowość ustaw ręcznie, a usługi lokalizacji dla przeglądarki pozostaw wyłączone,
 • działanie funkcji automatycznego ustawiania lokalizacji na podstawie GPS w Twoim telefonie, kiedy używasz jednocześnie aplikacji mobilnej oraz przeglądarki.

Jak działa lokalizacja i funkcja „Ludzie w okolicy”?

Funkcja lokalizacji działa w celu pokazania Ci użytkowników, którzy znajdują się blisko Ciebie lub w miastach położonych niedaleko. Dzięki temu na Badoo możesz znaleźć osoby, które będą spełniać kryterium odległości wybranej przez Ciebie w ustawieniach. Warto zaznaczyć, że aplikacja nie ustala dokładnego miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz. Udostępnia wyłącznie przybliżoną lokalizację oraz odległość, o jaką jesteś oddalony od osoby w okolicy.

Czy aplikacja Badoo jest darmowa? Co można zyskać dzięki Badoo premium?

Za darmo dokonujesz rejestracji w serwisie i korzystasz z jego podstawowych narzędzi. Jeżeli wolisz natomiast dostęp do zaawansowanych funkcji – masz możliwość wykupienia kredytów, czyli dodatkowych opcji, dostępnych w Badoo Premium, które pozwalają Ci na:

 • przeglądanie innych profili w sekrecie (po włączeniu Trybu Niewidocznego),
 • podniesienia profilu co sprawia, że pojawia się on wyżej w wynikach wyszukiwania oraz jest częściej wyświetlany w Chybił-Trafił
 • wypromowanie swojego zdjęcia w taki sposób, aby ukazało się użytkownikom z Twojej okolicy, dzięki możliwości włączenia funkcji Światło Reflektorów,
 • sprawdzenie, kto Cię polubił przez pojawienie się folderu W Ulubionych,
 • możliwość kontaktu z nowymi użytkownikami Badoo,
 • dostępność opcji wysłania dwudziestu wiadomości dziennie (w wariancie darmowym limit wynosi dziesięć wiadomości).

Cena usługi premium zależy od tego, jak długo chcesz z niej korzystać. Dostępny jest wariant:

 • tygodniowy, 
 • miesięczny,
 • trzymiesięczny, 
 • dożywotni.
jak dziala badoo
Źródło: App Store

Czy Badoo łączy się z Facebookiem? Czy ten portal jest bezpieczny?

Serwis sam nie połączy się z profilem na Facebooku, ale może to zrobić, jeśli wyrazisz na to zgodę. Jeżeli to zrobisz, Twoi znajomi z portalu społecznościowego dostaną powiadomienie z propozycją dołączenia do Badoo, które wysłane zostanie w Twoim imieniu.

Badoo zapewnia bezpieczeństwo użytkowników i dba o to, aby tworzone profile były autentyczne, a osoby z fotografii tymi, za które się podają, dlatego poprosi Cię o weryfikację konta przez wydanie polecenia o zrobieniu sobie zdjęcia z poziomu aplikacji. Na ekranie pojawi się dokładna instrukcja, której kroki musisz wykonać. System sprawdza, czy zrobione zdjęcie jest zgodne z tym, które posiadasz na swoim profilu oraz czy jesteś osobą pełnoletnią. Po udanej weryfikacji otrzymasz Status Wiarygodności, który wskaże innym użytkownikom, że Twój profil jest prawdziwy.

Jak usunąć konto na Badoo?

Jeżeli serwis nie spełnia jednak Twoich oczekiwań i zastanawiasz się, jak usunąć konto na Badoo, w każdej chwili masz możliwość to zrobić. W celu usunięcia konta kliknij ikonę trybu ustawień, widoczną w prawym, górnym rogu strony. Na samym dole pojawi się przycisk Usuń konto, wybierz tę opcję i postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Jeżeli wystąpiły problemy lub sam nie dajesz sobie rady z usunięciem profilu, w każdej chwili możesz skontaktować się z Zespołem Pomocy.

Badoo, jak każda aplikacja randkowa posiada różnie opinie. Osoby, które poszukują swojej drugiej połówki lub ludzi chętnych do zawarcia nowych znajomości, zastanawiają się, co wybrać: znany wszystkim Tinder czy Badoo, oba cieszące się ogromną popularnością na całym świecie. Przed dokonaniem wyboru, warto zwrócić uwagę, że te dwa portale zasadniczo się od siebie różnią. Badoo posiada większe opcje prywatności przez możliwość bycia niewidocznym na komunikatorze, oferuje dostępność oceny dopasowań wyliczanej na podstawie algorytmów oraz łączy ze sobą ludzi, którzy mają zbliżone do siebie zainteresowania bądź pasje. Jeżeli jesteś zatem osobą, dla której liczy się szczerość, życzliwość, autentyczność oraz możliwość rozmów na wiele tematów, Badoo to serwis randkowy właśnie dla Ciebie.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.