1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Aplikacja 6obcy — co to jest? Jak jej używać?

Rozrywka

2 miesiące temu

Aplikacja 6obcy — co to jest? Jak jej używać?

Online
8
1
1
8
1

Poznawanie nowych ludzi to nieodłączny element życia. Jeżeli pragniesz poszerzyć swoje grono znajomych, możesz sięgnąć po nowoczesne sposoby zawierania przyjaźni. Jednym z nich jest internetowa aplikacja 6obcy, która pozwala na nawiązanie rozmowy za pomocą zaledwie jednego przycisku. Jak to działa?

Jak działa aplikacja 6 obcy? Wybierz „połącz z obcym” i rozmawiaj!

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest wejście na stronę www.6obcy.pl. Możesz ją wyszukać poprzez Google. Istnieje też możliwość połączenia się poprzez aplikację na system Android. Co ciekawe, nie ma tu systemu rejestracji. Twórcom zależało na tym, by stworzyć swobodną platformę do rozmów bez zobowiązań. Dowolna osoba może wejść na czat i w wolnej chwili zamienić kilka słów z wylosowanym rozmówcą. Samo nawiązanie konwersacji także nie przysparza problemów. Interfejs jest intuicyjny i podpowie Ci, jak poruszać się po stronie.

6obcy

Zobacz też: Gadu-gadu – historia, gg online, użytkownicy – wszystko o komunikatorze Gadu gadu

Gdy znajdziesz się już na 6obcy, wystarczy, że naciśniesz przycisk „połącz z obcym”. Wówczas system losuje osobę po drugiej stronie i pozwala Wam rozpocząć kontakt. Aplikacja oferuje także możliwość wyboru konkretnego województwa. Wszyscy, którzy również wybiorą ten rejon, znajdują się wtedy w jednej puli. To dobry sposób  dla osób poszukujących znajomych mieszkających niedaleko.

Jak wygląda aplikacja?

Interfejs opiera się w głównej mierze na czacie. To właśnie on zajmuje największą część strony. Stylistyka jest minimalistyczna i pozbawiona zbędnych dodatków. Aplikacja pozwala na wylosowanie jednego z popularnych tematów. Dzięki temu rozmowa może toczyć się dalej. W bocznych częściach ekranu wyświetlają się reklamy, jednak nie są one przytłaczające i nie utrudniają korzystania z portalu.

Sama konwersacja także nie powinna przysparzać problemów. Gdy napiszesz wiadomość, wystarczy, że klikniesz przycisk „wyślij” lub wciśniesz enter. Czat jest dostępny w formie witryny internetowej – znajdziesz ją w Google poprzez wpisanie frazy „6obcy”. Możesz również pobrać aplikację na swój telefon.

6obcy

Dlaczego warto korzystać z aplikacji?

Podobne pomysły pojawiały się za granicą, jednak w Polsce przez wiele lat brakowało strony, która umożliwiałaby takie rozmowy. 6obcy to zatem jedyny taki portal w całym kraju. Jest on wybierany przede wszystkim przez młode osoby poszukujące nowych przyjaźni. Rozmówcy są anonimowi, a rozmowę możesz zakończyć w dowolnym momencie. Taka swoboda sprawiła, że aplikacja internetowa odniosła spory sukces, a każdego dnia korzystają z niej tysiące użytkowników. Jakie korzyści zapewnia?

Poznawanie ludzi z całej Polski

Z pewnością jest to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią się ograniczać. Za pomocą kilku kliknięć możesz dotrzeć do rozmówcy z dowolnego miejsca w kraju. Na stronie udzielają się osoby z całej Polski, dlatego łatwo tu o różnorodność. Co ważne, rozmowa wcale nie musi przenosić się na inne komunikatory. Jeśli  chcesz, możesz zamienić kilka słów z danym użytkownikiem, porozmawiać o swoim hobby, a następnie przejść dalej.

Jeżeli jednak zależy Ci na długofalowej znajomości, nie jest to żaden problem. Wystarczy, że wybierzesz konkretne województwo i odnajdziesz swoją bratnią duszę!

6obcy

Pełna anonimowość

Anonimowość to coś, czego brakowało wielu popularnym serwisom do poznawania nowych osób. W 6obcy każdy jest w pełni anonimowy. Nie musisz podawać żadnych danych osobistych, umieszczać zdjęcia profilowego ani zdradzać swojej tożsamości. Masz także pełną dowolność co do treści, którymi się dzielisz.

Choć od premiery strony minęło już trochę czasu, to w 2021 roku wciąż jest ona używana przez sporą część ludzi. Warto mieć na uwadze, że nie wszyscy z nich mogą być pozytywnie nastawieni. Z tego względu należy uważnie się zastanowić, czy informacje, które udzielamy, nie zadziałają na naszą niekorzyść.

6obcy

Wygoda i komfort podczas rozmowy

To ty decydujesz, kiedy rozpoczynasz rozmowę! Z portalu możesz korzystać w wolnej chwili, a gdy dana osoba nie przypadnie Ci do gustu — masz pełne prawo przejść dalej. Kliknij dedykowany przycisk i poznaj kogoś innego!

Aby porozmawiać z ludźmi z całej Polski, musisz mieć jedynie urządzenie z dostępem do Internetu. Dzięki temu nie ogranicza Cię czas ani miejsce. Na stronę można wejść, leżąc w łóżku, odpoczywając na tarasie czy spacerując po parku. Nie da się więc ukryć, że jest to rozwiązanie wygodne i uniwersalne.

chat internetowy

Bezpieczne zawieranie znajomości

Poznawanie nowych ludzi przez Internet bywa niebezpieczne. Z tego względu warto stosować metody, które minimalizują ryzyko niechcianych zdarzeń. Użytkownicy sami decydują, jakie informacje przekażą swojemu rozmówcy.

Aplikacja 6obcy umożliwia przesłanie swojego zdjęcia z Facebooka, co może ułatwić weryfikację osoby, z którą prowadzimy konwersację. Przy poznawaniu znajomych przez Internet warto zachować ostrożność i nie podawać zbyt wielu danych osobowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku młodych ludzi, dlatego rodzice powinni przestrzec pociechy i nadzorować ich działania.

chat online

Zobacz też: Przewodnik po portalu randkowym Badoo – wszystko, co musisz wiedzieć o tej aplikacji

Czy warto korzystać z 6obcy?

Odpowiedź na to pytanie zależy w głównej mierze od tego, czego oczekujesz. Serwis jest świetnym sposobem na nudę i może pomóc w zredukowaniu samotności. Choć kontakt internetowy najpewniej nie zastąpi tego realnego, to chwila rozmowy z nowymi osobami poprawi Twój humor. Bez wątpienia jest to jedyny taki portal w Polsce, dlatego warto poświęcić chwilę na poznanie jego zalet i wad.

8
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.