jak odebrać przelew na telefon iko bez konta

Poradniki

30.01.2023 15:33

Jak odebrać przelew na telefon IKO bez konta?

Biznes Online
3
0
0
3
0

Przelewy na numer telefonu stają się ostatnio coraz popularniejsze, a nierzadko do ich odebrania czy wykonania… nie potrzebujemy konta w konkretnym banku! Jak odebrać przelew na telefon IKO bez konta i czym jest w tym jakiś haczyk?

Bankowość elektroniczna w ostatnich latach rozwija się w naprawdę olbrzymim tempie. Coraz więcej osób praktycznie całkowicie rezygnuje z płacenia gotówką, a brak obsługi kart płatniczych w konkretnych lokalach coraz częściej wywołuje u nas konsternację i zakłopotanie. Nie inaczej jest również w przypadku transferów pieniężnych, które obecnie są naszą codziennością. W Polsce na potęgę korzystamy z BLIK-a, który na skalę Europy czy nawet świata jest rozwiązaniem rewolucyjnym, lecz również i banki nie chcą w tym kontekście zostawać w tyle, proponując swoje własne rozwiązania.

pko bank polski aplikacja iko
Aplikacja IKO pozwala na wykonywanie przelewów, nawet jeśli nie mamy konta

Ciekawą propozycję prezentuje chociażby PKO Bank Polski oraz jego aplikacja IKO. Za jej pomocą możliwe jest wykonywanie przelewów na telefon, nawet jeżeli nie posiadamy konta w PKO BP. Jak jednak wygląda to w praktyce i czy rzeczywiście jest to takie proste?

Przelewy na numer telefonu w IKO

Aplikacja IKO PKO Banku Polskiego pozwala na korzystanie z tak zwanego open bankingu. Oznacza to, że nawet nie posiadając konta w PKO BP, jesteśmy w stanie czerpać korzyści z posiadania apki. Przelew na telefon to idealne tego odzwierciedlenie. W aplikacji IKO możemy bowiem połączyć jakiekolwiek nasze konto we wspieranym przez aplikację banku, a także nasz numer telefonu, jeżeli jest on zarejestrowany w bazie systemu BLIK. Jeżeli wszystko odpowiednio skonfigurujemy, będziemy w stanie bez problemu odbierać i wysyłać pieniądze bezpośrednio na telefon, nie posiadając konta PKO.

Sprawdź też: Aplikacja IKO – jak usunąć odbiorcę?

Jak odebrać przelew na telefon IKO bez konta?

Nie musisz się nawet zastanawiać nad tym, jak odebrać przelew na telefon IKO bez konta. W tym przypadku nie jest konieczna żadna autoryzacja ani potwierdzenie – jeżeli dana osoba przeleje pieniądze na nasze konto, te po krótkim czasie się na nim znajdą. Oczywiście operacja znajdzie się w historii operacji, co znacznie pomaga w zarządzaniu naszymi finansami.

Jak zlecić przelew na telefon?

Bardzo ważny jest oczywiście fakt, że w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego zlecanie przelewów na telefon jest równie proste. Aplikacja synchronizuje się z bazą kontaktów w naszym telefonie, dzięki czemu możemy szybko wybrać osobę, do której chcemy wysłać przelew. Możemy również podać inny numer telefonu. Następnie wprowadzamy kwotę, którą chcemy wysłać, a potem potwierdzamy operację w zależności od ustawień i zabezpieczeń naszego konta. To tyle – pieniądze są już w drodze do odbiorcy!

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Ile idzie przelew na telefon IKO?

Ogromną zaletą transferów gotówkowych na telefon jest oczywiście ich szybkość. Ile idzie przelew na telefon z IKO? To oczywiście zależy od sytuacji, lecz najczęściej odbiorca nie powinien czekać na pieniądze dłużej niż 5 minut – niezależnie od pory czy dnia tygodnia. To ogromna różnica względem przelewów tradycyjnych, dzięki czemu operowanie gotówką jest tak proste, jak jeszcze nigdy wcześniej!

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *