apple

Technologia

04.01.2022 12:53

Apple osiągnęło rekordową wartość rynkową! Ile warta jest korporacja?

Apple Biznes Newsy
7
0
0
7
0

Apple zostało pierwszą na świecie firmą, która odniosła niebywały sukces w kategorii wartości swojej firmy! Czym korporacja z Cupertino zasłynęła na tle innych przedsiębiorstw? Tłumaczymy.

Apple dokonało czegoś niesamowitego – osiągnąć wartość 3 bilionów dolarów, to nie lada wyczyn. Choć pewne czynniki ułatwiły producentowi rozwój swojej firmy, to wciąż jest to szokujące osiągnięcie. Nikt nie może poszczycić się wynikiem podobnym do tego, jaki osiągnęło Apple. Dla przykładu, wartość przedsiębiorstwa pod skrzydłami Marka Zuckerberga – Meta (dawniej Facebook), szacowana jest na ok. 941 miliarda dolarów. Idąc dalej, rodzimy CD Projekt wartością rynkową sięga 20 miliardów. To ogromne kwoty, choć wciąż dość małe w porównaniu do 3 bilionowego sukcesu.

Jak wyglądał proces rozrastania wartości? W sierpniu 2018 roku amerykański gigant zdobył pierwszy, spory kamień milowy – wartość korporacji osiągnęła 1 bilion dolarów. Od momentu wartości 2 bilionów, do osiągnięcia teraźniejszego etapu minęło 16 miesięcy. Po poniedziałkowej sesji giełdowej wartość Apple spadła do 2,99 bilionów dolarów. 

apple
Rozwój firmy na przestrzeni lat

Sprawdź też: Walka o pracowników trwa. Apple rozdało po 180 000 dolarów premii

Ciekawostką pobudzającą nasze zmysły jest fakt, że akcje firmy Apple wzrosły o 5800% od momentu premiery pierwszego iPhone’a, zaprezentowanego przez Steve’a Jobsa w 2007 roku! Oczywiście to dosyć długa perspektywa, ale wynik jest imponujący. Nie da się ukryć – sukces Apple może po części zawdzięczać (jakby to nie brzmiało) pandemii koronawirusa. Trudny okres związany z obowiązującymi obostrzeniami i pracą zdalną, wpłynął ogromnie na sprzedaż elektroniki na całym świecie.

Apple Watch czy iPhone? Co by tu kupić…

Osoby spędzające cały czas w domu, zaczęły kupować wiele sprzętów RTV. Branża e-commerce znacznie rozwinęła skrzydła, społeczność dokonywała masowych zakupów przez Internet. Z tego względu firma mogła rozwinąć się do takiego poziomu, jaki możemy zaobserwować.

„Osiągnięcie 3 bilionów dolarów to kolejny historyczny moment dla Apple, ponieważ firma nadal udowadnia, że ​​wątpiący się mylą” – powiedział Dan Ives, analityk z Wedbush. 

Apple Watch, iPhone czy Macbooki to najbardziej pożądane produkty ostatniego czasu. Pandemia koronawirusa poniekąd jeszcze bardziej uzależniła wiele osób od elektronicznych gadżetów. Ta sama sytuacja dotknęła także producentów konsol do gier, w końcu nie bez powodu PlayStation 5 jest prawie nieuchwytne.

źródło zdjęcia: rootblog.pl

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *