Warhammer 40k Space Marine 2

Rozrywka

10.12.2021 11:10

Warhammer 40k: Space Marine 2 – powrót po 10 latach

Gry Newsy
10
1
0
10
1

Warhammer 40k i kolejna gra? Zacieram ręce! Kontynuacja pierwszej części rodziła się długo i wcale nie było pewności czy taka kiedykolwiek powstanie. Tymczasem na TGA, jak grom z jasnego nieba, gruchnęła informacja o Space Marine 2.

Gra tworzona jest przez Sabre Interactive i wnioskując z tego, że trailer zawierał elementy gameplayu, prace idą pełną parą. Po raz kolejny przyjdzie nam przywdziać pancerz Kosmicznych Marines z zakonu Ultramarines. Na zaprezentowanym zwiastunie, widzimy trójkę braci z zakonu, która wspomaga Gwardię Imperialną w walce z Tyranidami.

Gra jest kontynuacją tytułu z 2011 roku, który raczej nie odbił się szerokim echem w świecie gier komputerowych. Trzeba mu jednak przyznać, że był poprawną produkcją, która zdołała sobie zaskarbić pewną część fanów uniwersum Warhammera 40k. 

Sabre Interactive to doświadczone studio, które znane jest z takich tytułów jak World War Z, Spintires czy też portach wielu znanych gier na inne platformy (w tym także Wiedźmina 3 na Switcha). Zadanie, które stoi przed nimi nie należy jednak do łatwych – Warhammer 40k to dosyć pechowe uniwersum dla twórców gier komputerowych. Oby tym razem się udało!

Sprawdź też: Wojna, mrok i cierpienie — czyli WH40k. Gry z uniwersum Warhammera 40,000

Co wiemy więcej o samej produkcji? Póki co raczej niewiele – produkcja ukazać ma się w 2022 roku i trafić na PC i obie najpopularniejsz konsole najnowszej generacji. Ciekawostką jest to, że do roli Kapitana Titusa (bohatera głównego z jedynki, prawdopodobnie także i dwójki) został obsadzony Clive Standen, czyli Rollo z serialu Vikings.

Sądząc po kilku sekundach rozgrywki, ukazanej pod koniec zwiastuna, szykuje się nam powrót do korzeni. Gra przypominać będzie swojego poprzednika, czyli rozgrywkowo w klimatach Gears of War. Na więcej informacji przyjdzie nam niestety jednak poczekać.

10
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *