Men of War 2 zostało właśnie ogłoszone podczas Golden Joystick Awards.

Rozrywka

24.11.2021 15:50

Men of War II – ponownie maszeruj w rytm pieśni zwycięstwa!

Gry Newsy
11
1
0
11
1

Men of War II właśnie zostało zapowiedziane, podczas Golden Joystick Awards 2021. Kontynuacja kultowej gry strategicznej zapowiada wiele zmian, nie zatracając tego co ją wyróżniało na tle innych. Kiedy będzie? Jak się zmieni? Zapraszam do lektury!

Premiera Men of War II została zapowiedziana na 2022 rok. Nie podzielono się dokładną datą, gdyż prace wciąż trwają, jednak to co zostało zaprezentowane podczas Golden Joystick Awards imponuje. Wydawca 1C Entertainment oraz studio Best Way zapowiedzieli, że gra dostępna będzie wyłącznie na PC, poprzez platformę Steam. Co jeszcze o Men of War II wiemy?

Przed tekstem – zwiastun

Niby tylko 1:17 a poruszył wszystkich fanów gier strategicznych. Klimatyczny zwiastun, przeplatający sceny uchwycone na silniku gry wraz z ujęciami CGI, prezentuje zawziętą walkę z państwami Osi. 

Zademonstrowane pojazdy, uzbrojenie i mundury zostały zaprojektowane z najwyższą dbałością o zgodność historyczną. Model zniszczeń otoczenia jest jak najbardziej realistyczny, żeby poczuć o jak wysokie stawki toczony jest konflikt. Oprawa dźwiękowa jest wiernym odwzorowaniem uzbrojenia tego okresu, a rozbrzmiewające jednocześnie działa komponują symfonię bitwy. Brakuje tylko zapachu prochu i mokrej ziemi, do absolutnego przeniesienia się w ogień walki.

Co będzie w ofercie?

Do dyspozycji będą dwie kampanie rozgrywane z perspektywy Aliantów – na zachodnim froncie, oraz na froncie wschodnim – z punktu widzenia Związku Radzieckiego. Obie kampanie rozegrać można samemu, bądź w trybie kooperacji online z innymi dowódcami – do 5 graczy łącznie. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia w serii Men of War, kampania ma wysoko zawieszoną poprzeczkę.

W Men of War II idealnie odwzorowano pojazdy oraz model zniszczeń.
Jestem zagorzałym przeciwnikiem przemocy wobec zwierząt, ale ten Tygrys sobie zasłużył.

Tryb gry wieloosobowej będzie jednym z najbardziej rozbudowanych w grach strategicznych. Objąć będzie można dowództwo nad wojskami Aliantów, ZSRR oraz Wehrmachtu. Oszałamiająca liczba dostępnych 45 batalionów oraz 300 historycznych pojazdów, pozwoli na prowadzenie wojny totalnej w indywidualnym stylu każdego dowódcy.

Dodatkowo twórcy ze studia Best Way planują oddanie w ręce graczy potężnego edytora scenariuszy oraz zapowiedzieli pełne wsparcie dla modów. Aby doświadczyć wojny z perspektywy zwykłego szeregowca, będzie też możliwość przejęcia kontroli nad poszczególnymi jednostkami w trybie Direct Vision. Dzięki niemu będzie można szybciej podejmować kluczowe decyzje w newralgicznych starciach.

Na koniec

Men of War zrewolucjonizowało gatunek gier strategicznych, zwłaszcza tych osadzonych w realiach II Wojny Światowej. Kolejne dodatki do Men of War rozwijały formułę, dodając nowe funkcje oraz przenosząc nas na nowe teatry działań wojennych. Czy Men of War II znów zatrzęsie rynkiem gier strategicznych burząc status quo? A może doprowadzi do perfekcji istniejące rozwiązania? Przekonamy się w 2022 roku.

Sprawdź też: Serial Mass Effect niemal potwierdzony?

11
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *