Rozrywka

30.12.2021 09:28

Squid Game – 3 sezony śmiertelnych zabaw. Czy Netflix zdecyduje się na dłuższą kontynuację serialu?

Filmy i seriale Newsy
9
0
0
9
0

Squid Game okazał się prawdziwym hitem na platformie Netflix. Od listopada twórca serialu zapowiadał, że powstanie kontynuacja. Teraz prowadzi rozmowy z serwisem o zamiarach wyreżyserowania nie tylko drugiego, ale i trzeciego sezonu.

Squid Game był niewątpliwie jednym z najgorętszych tytułów roku 2021. Zakończenie serialu pozostawia otwartą furtkę dla fabuły, w związku z czym można było się spodziewać, że kwestią czasu będzie potwierdzenie kontynuacji. Tak też się stało, bowiem już w listopadzie pojawiły się informacje o tym, że planowany jest drugi sezon. Jednak to nie wszystko – właśnie wyszła inicjatywa, aby pójść o krok naprzód i rozbudować serial o jeszcze więcej odcinków. O zamiarach stworzenia 3. sezonu zdradził sam reżyser Hwang Dong-hyuk w wywiadzie dla The Korea Times. Dokładniej określił:

Prowadzę rozmowy z Netflixem na temat 2. oraz 3. sezonu. Wkrótce dojdziemy do porozumienia.

Z uwagi na popularność Squid Game, można wnioskować, że porozumienie przebiegnie pomyślnie. Warto przypomnieć, że pierwszy sezon zadebiutował na platformie Netflix dopiero we wrześniu, a mimo to zdążył się wybić jako jeden z najpopularniejszych seriali 2021 roku. W ciągu pierwszych 28 dni od premiery koreańską produkcję obejrzało 111 milionów widzów. Co więcej, Squid Game wzbudził wiele emocji i skłonił do licznych dyskusji na temat ludzkiej moralności.

Sprawdź też: Squid Game – student z Północnej Korei skazany na śmierć za posiadanie serialu?

Squid Game – o czym będzie kontynuacja?

Naturalnie trudno przewidywać, o czym będzie 3. sezon Squid Game, w momencie, gdy nie powstała jeszcze kontynuacja po pierwszej części serialu. Oficjalnie nie wiadomo, w którą stronę pójdzie koreańska produkcja. We wcześniejszych wywiadach reżyser wspominał, że dylematy, przed jakimi stanie główny bohater, można porównać do sytuacji z Gwiezdnych Wojen – dokładniej chodzi o to, że niektórzy zostają Jedi, a inni kończą jako Darth Vader. Bardzo możliwe, że Gi-hun Seong zostanie postawiony przed ważnym testem moralnym.

Niezależnie od tego, ile finalnie ukaże się sezonów Squid Game, to z pewnością serial wzbudzi wiele kontrowersji. Pytanie jednak, czy nie będą to wyłącznie negatywne emocje związane ze zbytnim zmęczeniem materiału?

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.