Netflix

Rozrywka

23.11.2021 12:15

Netflix przejmuje Scanline VFX – kolejne produkcje z jeszcze lepszymi efektami?

Filmy i seriale Newsy Online
9
0
0
9
0

Niemieckie studio od efektów specjalnych już wkrótce stanie się formalną częścią dominatora na rynku VOD. Jak opisuje to sam Netflix, będzie to “przesunięciem granic efektów specjalnych”. Co wiemy o szczegółach transakcji?

Szczegóły transakcji

Współpraca Netfliksa ze Scanline VFX okazała się na tyle owocna, że amerykański gigant na rynku VOD ogłosił wczoraj przejęcie spółki. Kwestie finansowe nie zostały upublicznione, jednak biorąc pod uwagę renomę studia – z pewnością nie była to mała kwota. Netflix przewiduje całkowitą finalizację transakcji do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Co ciekawe, Netflix nie zamierza wstrzymywać prac, które świadczy Scanline VFX dla podmiotów trzecich. Jak możemy wyczytać w komunikacie, studio będzie działać jako samodzielna spółka, która będzie “jedynie” podlegać pod Netfliksa (choć pewnie prace dla amerykańskiej firmy będą mieć najwyższy priorytet).

Netflix dodaje także, że współpraca z innymi studiami od efektów wizualnych będzie trwać nadal, pomimo przejęcia Scanline VFX. Wszystko aby “upewnić się, że nasi twórcy mają dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii na świecie”.

Informacje o Scanline VFX

Niemieckie studio od efektów wizualnych posiada wieloletnią i ugruntowaną renomę. Założone w 1989 roku w Monachium przez Stephana Trojansky’ego, posiada obecnie oddziały w Monachium, Stuttgarcie, Los Angeles, Vancouver, Montrealu, Londynie i Seulu. O sile studia stanowią jej pracownicy – na chwilę obecną Scanline VFX zatrudnia blisko 1200 osób.

Netflix i Scanline VFX współpracowali już ze sobą w przeszłości. Studio odpowiada za efekty wizualne do takich produkcji jak Stranger Things, Cowboy Bebop czy Blood Red Sky. Obecnie pracuje także nad Nie patrz w górę, The Gray Man a także Slumberland.

W portfolio niemieckiego studia znajdziemy także wiele kinowych hitów spoza Netfliksa. Scanline VFX pracowało przy wielu produkcjach z uniwersum Marvela (Eternals, Black Widow, Black Panther, Iron Man 3, Captain America 3: The Winter Soldier), choć nie tylko – dzieła artystów zobaczymy także w takich produkcjach jak Godzilla vs King King, Gra o Tron, Joker, Free Guy czy Medium.

W chwili obecnej firma przygotowuje efekty dla takich produkcji jak Aquaman and The Lost Kingdom, The Batman, Black Adam, The Flash i Moonfall.

Sprawdź też: Netflix Games – pierwsze gry są już dostępne

Jak przyznaje sam Netflix, słowami Amy Reinhard (wiceprezes studia operacyjnego Netfliksa), Scanline VFX jest znane z “kompleksowych i fotorealistycznych efektów oraz wysokich umiejętności w produkcji efektów wizualnych”. Studio często zbiera wiele pochwał za odwzorowanie efektów takich jak woda, ogień czy dym – co często odgrywa dużą rolę w wielu filmach akcji lub produkcjach katastroficznych.

Współpraca, która przyniesie same korzyści?

Biorąc pod uwagę budżet Netfliksa i umiejętności w tworzeniu efektów specjalnych oraz renomę studia, transakcja będzie owocna dla obu stron. Netflix w swoim oświadczeniu zapewnił, że poczyni stosowne inwestycje w planach, infrastrukturze oraz sektorze pracowniczym spółki – wszystko to, aby wspierać pionierską pracę Scanline’a oraz “by przesunąć granicę tego to wyraźnie możliwe”.

Życzymy powodzenia i czekamy na więcej cieszących nasze oczy produkcji. A jeśli chcecie zapoznać się z dziełami Scanline VFX – zapraszamy pod ten adres.

Źródło: about.netflix.com

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *