1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Serial Mass Effect niemal potwierdzony?

Rozrywka

24.11.2021 10:22

Serial Mass Effect niemal potwierdzony?

Filmy i seriale Newsy
9
0
0
9
0

Fani “Efektu Masy” mogą zacierać ręce! Wiele wskazuje na to, że Amazon finalizuje właśnie wszelkie niezbędne formalności do rozpoczęcia produkcji serialu opartego na fabule Mass Effecta. Co o tym wiemy?

Cytując serwis deadline.com, firma Jeffa Bezosa nie zamierza polegać tylko na Kole Czasu i nadchodzącym serialu z uniwersum Władcy Pierścieni, aby trafić w gusta fanów sci-fi oraz klimatów fantasy. Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia, zarówno ze strony Amazona jak i twórców posiadających prawa do marki Mass Effect, istnieją pewne przesłanki, które każą myśleć, że już niedługo dowiemy się więcej o produkcji.

Dowody sugerujące powstanie serialu Mass Effect

Jak wspominaliśmy powyżej, istnieją pewne sugestie, które możemy uznać za dobrą kartę – szczególnie mogą to zrobić Ci, którzy zagrywali się w przygody komandora Sheparda. W lutym tego roku, odtwórca roli serialowego Geralta zasugerował na swoim Instagramie prace nad “tajemniczym projektem”. Cavill znany jest ze swojego zamiłowania do gier komputerowych i z pewnością seria jest mu dobrze znana. Choć koniec końców, instagramowy post okazał się jednak czymś innym (kopią wpisu z Wikipedii dotyczącą Mass Effecta 3), to jednak nadzieja nie umarła.

Sprawdź też: Seria gier Mass Effect — wszystko, co musisz wiedzieć o kosmicznym RPG od BioWare

Inną podpowiedzią mogą być słowa Maca Waltersa, czyli dyrektora projektu Mass Effect: Legendary Edition. W wywiadzie dla businessinsider.com, Walters oświadczył, że “nie jest kwestią tego czy, tylko kiedy”. Pytanie dotyczyło rzecz jasna ekranizacji Mass Effecta przez Hollywood. W rozmowie, Walters zaznaczył też, że zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby stworzenie serialu niż pełnometrażowego filmu.

Gry z serii Mass Effect

Mass Effect to stworzona przez studio BioWare seria gier sci-fi RPG akcji z perspektywą trzecioosobową. Choć początkowo zaplanowano ją jako trylogię, doczekała się czwartej części, a obecnie trwają pracę nad kolejną, niezatytułowaną jeszcze odsłoną z serii.

Sprawdź też: The Outer Worlds (PS4, XONE, Nintendo Switch, PC)

Seria okazała się wielkim sukcesem komercyjnym i jako całość sprzedała się w niemal 20 milionach egzemplarzy. Sukces osiągnięty przez gry sprawił, że Electronic Arts (wydawca) począł udostępniać prawa do serii twórcom komiksów, książek oraz gadżetów tematycznie związanych z uniwersum Efektu Masy.

Reklama

Nie dziwi więc fakt, że wrócił temat ekranizacji gry, która nie doczekała się jeszcze swojej wersji na szklanym ekranie. Choć prace nad projektem zapowiedziano już dawno (pierwsze informacje pochodzą z 2010 roku), to fani nie doczekali się oficjalnej produkcji po dziś dzień. Być może już wkrótce się to zmieni.

Źródło: theverge.com, businessinsider.com, bioware.com

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.