instagram

Technologia

17.12.2021 13:42

Instagram dostał nowe funkcje! Zobacz co zmieniło się w aplikacji.

Newsy Programy i aplikacje
10
0
0
10
0

Instagram otrzymał aktualizację wprowadzającą trzy nowe dodatki do aplikacji. Co ciekawego dostali użytkownicy do sprawdzenia? Przyjrzymy się temu bliżej. 

Informacja o nowych funkcjach w aplikacji Instagram, została udostępniona na platformie Twitter przez szefa aplikacji – Adama Mosseri. Dodane ciekawostki to Playback, Reels Visual Replies i osadzanie profilu. Co dokładnie kryje się pod tymi nazwami? Wytłumaczymy.

Pierwsza nowość to możliwość stworzenia kolekcji z maksymalnie 10 filmików “stories”. Najważniejsze, najciekawsze materiały w postaci jednego filmu, będziemy mogli opublikować pod koniec roku, aby udostępnić ją naszym znajomym. Rzekłbym, że jest to podsumowanie ubiegłego roku. Aby aktywować tę opcję musimy w ciągu 12 miesięcy udostępnić co najmniej trzy stories, oraz mieć włączoną funkcję Archiwum Stories. 

Sprawdź też: Instagram w 2022 roku przywróci chronologiczną prezentację treści

Szef Instagram, Adam Mosseri powiedział:

„Teraz jest koniec roku, a Nowy Rok to czas na refleksję nad minionym rokiem i myślenie o nadchodzącym. Chcieliśmy zbudować coś, co pozwoli nam uczcić niektóre z twoich ulubionych chwil z 2021 roku”

Następną funkcjonalnością jest Reels Visual Replies, czyli możliwość odpowiadania na komentarze krótkimi, do 60 sekund, filmikami. Dość ciekawe rozwiązanie, które może wpłynąć na wzrost popularności twórcy ze względu na większą zdolność do interakcji. Adam Mosseri zachęca do korzystania z odpowiedzi wideo, ponieważ może ona przynosić obupólną korzyść. Jeśli będziesz chciał odpowiedzieć, wystarczy kliknąć w okno odpowiedzi, a następnie wybrać nagranie, to wszystko.

Trzecią i ostatnią funkcją jest dostępność osadzenia swojego profilu z Instagrama na swojej stronie internetowej lub blogu. Na chwilę obecną ten dodatek jest testowany na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie posiadamy dodatkowych informacji kiedy osadzanie będzie dostępne w innych krajach. Jak podobają Ci się nowe dodatki wprowadzone do aplikacji?

Korzystałeś z nich już? Zostaw komentarz!

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *