babbel aplikacja

Poradniki

25.10.2021 14:48

Czy Babbel to dobra alternatywa dla Duolingo?

Programy i aplikacje
15
0
7
15
0

Nauka języków obcych to ważny proces, który usprawnia pracę mózgu i pozwala na zdobywanie narzędzi oraz nowych kompetencji. Na czym polega fenomen aplikacji Babbel? Co ma w ofercie? Dowiedz się, jak poznać, a także szlifować nowy język za jej pomocą.

Czym jest aplikacja Babbel?

Aplikacja Babbel to nic innego jak zaawansowany serwis do nauki języków obcych. Została stworzona we współpracy z szeregiem ekspertów, dzięki czemu nie musisz obawiać się o poziom merytoryczny zawartych w niej informacji. Istnieją rozmaite programy i nowoczesne apki, które składają podobne obietnice, jednak nie zawsze przedstawiane treści budzą zaufanie. Babbel nie bez powodu jest aktualnie jedną z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków. Działa na rynku już od 2007 roku i zjednała sobie względy wielu uczniów z całego świata.

Powitanie w różnych językach. Czas się nauczyć części języków obcych razem z aplikacją Babbel.
Szacuje się, że na świecie jest w użyciu ponad 7 tysięcy języków.

Zobacz też: Podejrzany numer kierunkowy +53 – czemu nie powinieneś oddzwaniać?

Serwis Babbel powstał, by ułatwić rozwój w sektorze nauki języków obcych. W dzisiejszych czasach to szalenie ważna umiejętność, która pozwala na komfortowe podróżowanie, porozumiewanie się z biznesowymi kontrahentami, poznawanie nowych ludzi, a także poprawę sytuacji na rynku zatrudnienia. Właściwie trudno znaleźć jakąkolwiek pracę bez znajomości choćby podstaw angielskiego, co bywa problematyczne szczególnie w przypadku osób, które nie miały z nim styczności w szkole.

Co oferuje i jak uczy Babbel?

Babbel – aplikacja językowa – oferuje lekcje przygotowane w oparciu o autorską metodę o tej samej nazwie. To program opracowany na podstawie licznych badań i analiz, uwzględniających poziom motywacji uczniów, sposoby na zaciekawienie ich oraz skuteczne techniki przyswajania wiedzy i informacji. Eksperci Babbel odkryli, że najlepiej sprawdza się wielozmysłowe, kompleksowe oddziaływanie, dlatego też aplikacja jest bardzo wszechstronna. Z jej pomocą poćwiczysz pisanie, mówienie, czytanie czy rozumienie ze słuchu.

Każdy uczeń jest inny, dlatego też Babbel Polska ma kilka różnych ścieżek edukacyjnych. Zaczynasz od wstępnej klasyfikacji poziomu znajomości języka (chyba że nie miałeś z nim wcześniej żadnej styczności), a później bardzo dużo zależy od Ciebie. Misja firmy Babbel brzmi „Po prostu zacznij mówić” i rzeczywiście proponowane kursy są przygotowane tak, by uczynić komunikację bardziej swobodną. Naukowe metody są nastawione na pomoc w przyswojeniu wiedzy oraz przetransportowaniu jej do pamięci długotrwałej, dzięki czemu wzrasta efektywność.

W materiałach przygotowanych przez Babbel app znajdziesz dużo praktycznej wiedzy, podanej w naprawdę atrakcyjny sposób. Lekcje bazują na stopniowym zdobywaniu kompetencji językowych, od codziennych wizyt w sklepie lub autobusie, aż po sytuacje oficjalne. Dzięki temu, kiedy faktycznie będziesz tego potrzebować, nie będziesz mieć problemu z gorączkowym poszukiwaniem słówek i poradzisz sobie z komunikacją. A jeśli stanie się inaczej, zyskasz pewność, co warto następnym razem szlifować.

Nauka języków obcych z Babbel jest prosta i komfortowa.
Nauka języków obcych jest kompleksowym procesem.

Aplikacja Babbel – ile kosztuje?

Po przeczytaniu różnych obiecujących superlatywów nasuwa się pytanie – czy Babbel jest darmowy? Odpowiedź brzmi: nie, ale możesz przetestować aplikację przez kilka dni, nic za to nie płacąc. Sprawdź, czy metody przygotowane przez twórców serwisu przemawiają do Ciebie i czy odpowiadają Twoim wymaganiom oraz wyobrażeniom. Jeśli nie będziesz zadowolony, możesz zrezygnować z kursu, jednak gdy dasz się wciągnąć, sprawdź Babbel cennik i wybierz optymalną wersję  dla siebie. 

Zobacz też: Zabezpieczenia na telefon, czyli jak ochronić smartfon przed hakerami i złodziejami?

Aplikacja Babbel – ile kosztuje? Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, opłaty miesięczne są znacznie tańsze niż językowe kursy stacjonarne, zatem zdecydowanie warte wypróbowania. Miesięczna kwota wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od abonamentu, zatem trudno mówić tu o fortunie. Wraz z subskrypcją zyskujesz dostęp do lekcji na różnych poziomach, możliwości śledzenia postępów, sprawdzania się na nowych polach i realizacji istotnych w procesie nauki powtórek.

Języki, których naukę oferuje aplikacja

Aktualnie Babbel Polska oferuje możliwość nauki dwóch języków – angielskiego i niemieckiego. Każda subskrypcja działa odrębnie, a wyjściowo możesz zapisać się na jeden rodzaj lekcji. Serwis jest jednak otwarty na ambitne działania swoich użytkowników i gdy tylko zechcesz – będziesz mógł powiększyć obszar działań. Jeśli perfekcyjnie znasz angielski, niemiecki lub inne języki, wybór się poszerza o możliwość nauki francuskiego czy hiszpańskiego. Polski serwis jest rozwijany i twórcy obiecują rozwijanie oferty o inne kursy.

Część programu poświęcona rozumieniu ze słuchu jest, w odróżnieniu od wielu innych aplikacji, przygotowywana przez native speakerów (czyli osoby, dla których język, którego się uczysz, jest ojczystym). Dzięki temu starannemu działaniu — inaczej niż w przypadku użycia syntezatorów — masz szansę poznać możliwie najbardziej realistyczną wymowę danych słów czy fraz. To podstawa udanej komunikacji, gdy już będziesz mógł sprawdzić się w praktyce. Ponadto materiały edukacyjne są przygotowywane w konkretnym języku, a nie tłumaczone na wiele różnych.

Aplikacja Babbel do nauki języka obcego może być zainstalowana na każdym telefonie.
Z telefonem w kieszeni, języka możesz się uczyć gdziekolwiek.

Skąd pobrać i na jakich systemach działa?

Aplikacja Babbel jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Przejrzysty interfejs pozwala z łatwością zrozumieć wszelkie technikalia. Z samego serwisu możesz korzystać na dwa sposoby – albo z poziomu przeglądarki internetowej na swoim komputerze stacjonarnym lub laptopie, albo pobierając apkę na urządzenie mobilne. Pierwsza z opcji jest komfortowa, gdy możesz wygospodarować czas, by rozsiąść się przy biurku i po kolei realizować zadania, które stawia przed Tobą kurs Babbel.

Na drugą opcję, czyli aplikację mobilną, z pewnością zdecydują się osoby, które są w ciągłym biegu, dużo się przemieszczają lub podróżują. Założenie konta jest dziecinnie proste i możesz bez problemu korzystać z niego na urządzeniach popularnych marek. Jeśli Twój tablet lub smartfon mają system Android, skorzystaj z wyszukiwarki sklepu Google Play. Jeśli używasz sprzętu iOS, z pewnością znajdziesz Babbel w błękitnym App Store. Samo pobranie aplikacji nic nie kosztuje, dopiero uruchomienie subskrypcji wymaga wyboru metody płatności.

Babbel vs Duolingo – jak wypada?

Jeśli świat internetowych aplikacji do nauki języków nie jest Ci obcy, prawdopodobnie zetknąłeś się już z Duolingo, czyli lekcjami w towarzystwie sympatycznej, zielonej sowy. Jak wypada porównanie Babbel vs Duolingo? Odpowiedź nie jest jednoznaczna przede wszystkim dlatego, że mają nieco inny charakter. Darmowe Duolingo skupia się na powtarzaniu słówek i struktur gramatycznych, podczas gdy w przypadku Babbel nauka języka jest znacznie bardziej rozbudowana. 

Babbel czy Duolingo - sprawdź sam, która bardziej Ci odpowiada.
Którą aplikację wybrać? Najlepiej spróbować obydwu i sprawdzić.

Prawdopodobnie najlepszą metodą na porównanie obu aplikacji jest przetestowanie ich jednocześnie. Na pewno nie zaszkodzi to Twoim kompetencjom lingwistycznym, a wręcz przeciwnie – kilka minut nauki więcej każdego dnia może sprawić, że łatwiej będzie Ci przyswajać nowości i zapamiętywać już poznane elementy. Biorąc pod uwagę, jak rozwinięta jest aplikacja Babel – cena zdecydowanie nie jest wygórowana. Jeśli wciąż się wahasz, przejrzyj opinie na jej temat, a następnie uruchom wersję próbną, by wyrobić sobie własne zdanie.

Zobacz też: Wiersz poleceń CMD – komendy, które warto znać

15
0

Podziel się:

Komentarze (7)

Ja znalazłem ter artykuł wpisując właśnie alternatywa i pewnie bym go nie znalazł gdyby tytuł był jak sugerujesz, więc nie czepiaj się, proszę.

W żaden sposób nie ograniczamy Pana prawa do wolnej wypowiedzi – komentarze są jednak moderowane zanim zostaną opublikowane.

„Czy Babbel to dobra alternatywa dla Duolingo?”
Do autora – nie lepiej napisać w tytule: „Czy Babbel jest lepszy od Duolingo” ?
Podam dwa argumenty by tak zrobić:
1. brzmi prościej, lepiej i przyjemniej dla ucha,
2. nie każdy jest tak mądry i nie każdy wie co znaczy jakaś 😉 „alternatywa.
Swoją drogą autor też nie wie co to „alternatywa”. Alternatywa to coś co wyklucza coś innego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać Babbel i Dolingo w tm samym czasie. Zgadza się?
Nie trzeba – człowiek się uczy całe życie. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *