Harry Potter: Powrót do Hogwartu - pierwsze zdjęcie

Rozrywka

09.12.2021 12:34

Harry Potter: Powrót do Hogwartu – pierwsze zdjęcie z planu. Jak zmienili się aktorzy?

Filmy i seriale Newsy
11
0
0
11
0

6 grudnia udostępniony został teaser zapowiadający Harry Potter: Powrót do Hogwartu, specjalne wydanie dla fanów serii J.K. Rowling. Teraz natomiast do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu.

Harry Potter: Powrót do Hogwartu zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym platforma HBO Max postanowiła opublikować na swoim twitterze pierwsze zdjęcie ze spotkania podczas nagrań. Przedstawia ono Daniela Radcliffe’a, Emmę Watson oraz Ruperta Grinta – czyli bohaterów znanych Jako Harry Potter, Hermiona Granger i Ron Weasley. Siedzą oni w pokoju ucharakteryzowanym na jeden z gabinetów Hogwartu i (jak można domniemywać po formule programu) wspominają czasy spędzone na planie filmowym.

Warto przypomnieć, że podczas premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny aktorzy byli zaledwie dziećmi: Emma miała 11 lat, Daniel 12, a Rupert 13. Udział w pierwszej części był też wielkim przełomem w ich karierze – oprócz licznych kontynuacji serii o Harrym Potterze, aktorzy mieli szansę wystąpić w wielu innych popularnych produkcjach. W związku z tym Harry Potter: Powrót do Hogwartu powinien być nostalgiczny zarówno dla uczestników show, jak i wiernych fanów.

Emma, Daniel i Rupert w momencie, gdy rozpoczynali swoją przygodę z serią o Harrym Potterze | Źródło: thesun.co.uk

Harry Potter: Powrót do Hogwartu – więcej o spotkaniu po latach

Prawdopodobnie formuła specjalnego programu Harry Potter: Powrót do Hogwartu będzie podobna do innych produkcji jubileuszowych w wykonaniu HBO Max – przede wszystkim do długo wyczekiwanego odcinka Przyjaciele: Spotkanie po latach. W przypadku Harry’ego Pottera należy podkreślić, że od pierwszej części minęło ponad 20 lat. Harry Potter i Kamień Filozoficzny miał swoją premierę pod koniec 2001 roku (w Polsce w styczniu 2002).

6 grudnia udostępniony został krótki teaser, który wprowadza charakterystyczny dla filmów nastrój i pokazuje aktorów otrzymujących listy z zaproszeniem. Oprócz Daniela Radcliffe’a, Emmy Watson i Ruperta Grinta pojawią się m.in. Robbie Coltrane (znany jako Hagrid), Ralph Fiennes (odwieczny wróg Harry’ego, Lord Voldemort), Bonnie Wright (Ginny Weasley), a także wiele innych aktorów z całej serii, których chętnie zobaczą fani. Są jednak spekulacje, że zaproszenia do Hogwartu nie otrzymała sama autorka serii książek o Harrym Potterze. Mówi się, że jest to spowodowane kontrowersyjnymi wypowiedziami kobiety na temat społeczności LGBTQ+.

Sprawdź też: Harry Potter – wszystkie części książek i filmów po kolei. Jaka jest kolejność serii o Harrym Potterze? Sprawdź!

Choć dopiero teraz do sieci trafia coraz więcej materiałów związanych z Harry Potter: Powrót do Hogwartu, to należy podkreślić, że pierwsze zapowiedzi pojawiły się jeszcze w listopadzie. Miało to związek z okrągłą rocznicą pierwszej części filmu. Czy w tym miesiącu na fanów czekają jeszcze jakieś nowości? Czasu zostało naprawdę niewiele. Premiera programu jubileuszowego zapowiedziana jest na sam początek roku 2022, czyli 1 stycznia.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *