katoflix serwis vod dla katolików

Rozrywka

15.10.2021 11:55

Co to jest Katoflix? Wszystko o Netflixie dla katolików

Filmy i seriale TV i VOD
12
2
0
12
2

Katoflix to serwis VoD, na którym znaleźć można, seriale i programy o tematyce religijnej. Ile kosztuje Netflix dla katolików, co można na nim zobaczyć i jaki cel przyświeca platformie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w artykule!

Katoflix – co to jest?

Katoflix to internetowa wypożyczalnia filmów, seriali i programów, których tematyka związana jest, co do zasady, z wiarą chrześcijańską. To miejsce, w którym można legalnie obejrzeć produkcje religijne, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Serwis, swoim działaniem, przypomina znane platformy streamingowe, takie jak Netflix czy HBO GO. Ze względu na swoją tematykę często nazywany jest Netflixem dla katolików

katoflix laptop biblia biurko krzyż

Właścicielem Katoflixa jest Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów, zarządzające platformą przy pomocy powołanego w tym celu podmiotu – Studio Katolik.

Po co Katoflix?

Jak czytamy na stronie Katoflixa, celem przyświecającym założycielom platformy było stworzenie przestrzeni, w której za pomocą filmów można przybliżać się do Boga. Urzeczywistnieniem tego założenia ma być oferta serwis, składająca się ze starannie wyselekcjonowanych obrazów wysokiej jakości, poświęconych trudnym, ale bardzo istotnym w życiu człowieka tematom, jak chociażby rodzina, śmierć, miłość czy wiara.

katoflix serwis vod dla katolików
Katoflix to platforma, na której znajdują się wyłącznie produkcje związane z katolicyzmem

Twórcy zapewniają, że zgromadzone na Katoflixie filmy i seriale bez wahania można polecić swoim bliskim. Hasłem przewodnim portalu jest sentencja Vide Opera Dei, czyli Oglądaj dzieła Boże.

Oferta Katoflix – co obejrzysz na chrześcijańskim Netflixie?

Twórcy Katoflixa deklarują, że produkcje znajdujące się w serwisie mogą inspirować, interesować, a nawet prowadzić do zmian w życiu widzów. W zależności od nastroju, widz może wybierać wśród lżejszych produkcji, oglądanych z uśmiechem na twarzy, jak również tych, które potrafią wzruszyć, a nawet zszokować.

Biblioteka Katoflixa składa się z następujących kategorii:

  • Filmy Fabularne;
  • Filmy Dokumentalne;
  • Tylko u nas;
  • Kontrowersyjne;
  • Dla dzieci;
  • Biograficzne;
  • Seriale;
  • Ostatnio dodane.
katoflix serwis vod dla katolików
Na serwisie znajdą się zarówno produkcje dla dorosłych jak i młodszego odbiorcy

W niektórych z wymienionych kategorii, można znaleźć nawet po kilkaset produkcji. Wielu z nich od dawna nie można już obejrzeć w kinach, a jeszcze inne nigdy wcześniej nie były oficjalnie dostępne w Polsce. Katoflix to miejsce, w którym znajdziesz nawet trudno dostępne, religijne produkcje. Część z nich powstała w wyniku pracy niszowych twórców chrześcijańskich. Tytułami zasługującymi na uwagę, które można obejrzeć w serwisie Katoflix, są m.in.: Zwycięzca (2009), Księgarnia z marzeniami (2017), Niewinne (2016) czy Więcej niż miód (2012). Platforma Katoflix regularnie rozrasta się o kolejne filmy, poświęcone Bogu i innym tematom, szczególnie istotnym dla wiary katolickiej.

Uzupełnieniem treści dostępnych w serwsie VoD prowadzonym przez Salwatorianów, jest kanał Studio Katolik działający na YouTubie. Szczególnie istotnym elementem jego działalności jest playlista z rozmowami ekspertów, na temat filmów dostępnych na Katofliksie.

Cena Katoflix – ile kosztuje wypożyczenie filmu?

W przeciwieństwie do takich platform, jak Netflix czy Prime Video, gdzie zyskujemy dostęp do całej treści serwisu w zamian za jedną, miesięczną opłatę abonamentową, Katoflix to typowa wypożyczalnia VoD. Za każdy film należy zapłacić odrębnie, zyskując w zamian za to ograniczony czasowo dostęp do produkcji (np. 48 godzin).

Ceny filmów wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Niektóre produkcje można wypożyczyć już za 5 złotych, za inne trzeba zapłacić 12 złotych. Droższe są seriale, ale dłuższy jest także dostęp do nich. Za niektóre tytuły należy zapłacić nawet około 40 złotych.

katoflix serwis vod dla katolików
W ofercie znajdują się darmowe produkcje, jednakże nie ma ich zbyt wiele na serwisie

Na Katofliksie znaleźć można również produkcje darmowe, ale ich oferta nie jest zbyt szeroka.

Podoba Ci się idea Katoflixa? Tak możesz ją wesprzeć

Autorzy katolickiej wypożyczalni VoD pamiętali również o tych, którzy chcieliby wesprzeć funkcjonowanie i dalszy rozwój platformy dobrowolną ofiarą. W zakładce O nas można znaleźć informacje o możliwości wsparcia finansowego Katoflixa. Ofiarę można przekazać zarówno przelewem, jak i przy pomocy dedykowanego formularza.

Katoflix to serwis VOD, którego biblioteka cały czas się poszerza. Znajdują się tam produkcje dla osób w każdym wieku, przede wszystkim dotyczące zagadnień związanych z wiarą chrześcijańską.

Masz jakieś doświadczenia z wypożyczalnią Katoflix? Chciałbyś polecić konkretny film, znajdujący się na platformie? Napisz w komentarzu!

12
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *