Netflix Games

Rozrywka

17.11.2021 12:01

Netflix Games – pierwsze gry są już dostępne

Gry Newsy
12
0
0
12
0

Netflix Games to nowa usługa w ramach abonamentu platformy VoD. Teraz możesz nie tylko obejrzeć popularny serial czy polecany film, ale także zagrać w mobilne gry.

Niedawno Netflix postanowił rozszerzyć działalność, oferując swoim odbiorcom nie tylko nowe produkcje filmowe i serialowe, ale także zupełnie nowatorskie usługi. Urozmaiceniem niewątpliwie jest Netflix Games, czyli oferta gier, w które można zagrać na urządzeniach mobilnych. Usługa ta jest dostępna już w ponad 190 krajach i jest możliwa do skorzystania w ramach abonamentu. W Polsce również możemy już zagrać w pierwsze gry oferowane przez Netflix.

Netflix Games – jakie gry obecnie oferuje Netflix?

Usługa Netflix Games niedawno ruszyła, zatem na razie nie można spodziewać się zbyt wielu gier. Obecnie w aplikacji mobilnej dostępne są następujące gry:

  • Bowling Ballers;
  • Card Blast;
  • Shooting Hoops;
  • Teeter (Up);
  • Stranger Things: 1984;
  • Stranger Things 3: The Game.

Są to nieskomplikowane i proste w obsłudze gry, które przypominają raczej pierwsze klasyki na smartfonach. Dotychczasowe tytuły powstały przez zewnętrznych deweloperów, w tym dwie inspirowane są serialem Stranger Things – jednym z hitów na Netflixie. Stranger Things: 1984 jest RPG-iem stylizowanym na klasycznych grach 8-bitowych, natomiast Stranger Things 3: The Game to izometryczna przygodówka, w której odgrywane są wydarzenia z 3 sezonu serialu. Ostatnie dwie pozycje niewątpliwie najbardziej się wyróżniają na tle dostępnych obecnie gier.

Sprawdź też: Darmowe gry na telefon – najlepsze gry na Androida i iOS

Naturalnie lista gier będzie systematycznie powiększana. W niedługim czasie pojawić się ma m.in. rytmiczna platformówka Hextech Mayhem: A League of Legends Story, która ma zadebiutować także na PC i Nintendo Switch. Plany na kolejne gry w Netflix Games nie są jednak jeszcze znane.

Jak skorzystać z usługi Netflix Games?

Chcąc skorzystać z usługi wystarczy mieć aktywny abonament w serwisie Netflix, zgodne urządzenie z systemem Android lub iOS, a także aplikację mobilną Netflix. W aplikacji widoczna będzie zakładka „Gry” z ikonką w kształcie pada w dolnym pasku zadań (w przypadku urządzeń iOS czy iPad OS będzie to zakładka pomiędzy kartami filmów). Po wejściu ukaże się lista dostępnych gier, które można w prosty sposób pobrać i zainstalować. Warto przy tym podkreślić, że funkcja Netflix Games nie jest dostępna na dziecięcych profilach.

Sprawdź też: Netflix – czy warto wykupić abonament? Przekonaj się, czy kupić dostęp do popularnej platformy Netflix

Gry są możliwe do pobrania na wszystkich urządzeniach mobilnych. Początkowo jednak usługa była dostępna jedynie na Androidzie, w związku z problemami z regulaminem sklepu mobilnego Apple’a. Kwestia została rozwiązana – od 10 listopada z gier bez komplikacji mogą korzystać również użytkownicy urządzeń z systemem iOS. Oferta Netflix Games w obu przypadkach jest dokładnie taka sama.

Gry na Netflix: innowacyjny pomysł czy zbędny dodatek?

Opinie na temat nowej usługi są mocno podzielone wśród odbiorców Netflixa. Z jednej strony jest to duża szansa na wbicie się we wciąż rozwijający się rynek gier, z drugiej zaś obawa przed utraceniem silnej pozycji jako platforma VoD. Z pewnością dużo zależy od tego, jak dalej zostanie poprowadzony rozwój Netflix Games – czy twórcy będą chcieli konkurować z największymi platformami cyfrowymi dla graczy, czy jednak będzie to usługa w postaci skromnego urozmaicenia w przerwie od oglądania. Z inicjatywą wprowadzenia gier już wcześniej wychodzili m.in. w Apple TV czy Amazon – aczkolwiek trudno tutaj mówić o wielkim sukcesie. Jak będzie w przypadku Netflixa? Koniecznie daj znać w komentarzu, co o tym myślisz.

Źródło głównego obrazka: about.netflix.com

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *