Dead Space 4 źródło ea.com

Rozrywka

28.06.2021 11:13

Dead Space 4 powstaje? EA Motive pracuje nad nową grą. Możliwa zapowiedź już w lipcu

Gry
6
0
0
6
0

Dead Space 4? Tak donoszą wiarygodne plotki. Electronic Arts niedawno ogłosiło, że wskrzesza jedną markę. Według branżowych informatorów chodzi o nowe Dead Space, które może zostać zapowiedziane w lipcu 2021 roku. 

Dead Space 4 – krótka historia serii

Historia serii Dead Space sięga 2008 roku, kiedy studio Visceral Games (wcześniej EA Redwood Shores) oddało w ręce graczy jej pierwszą odsłonę. Nowa produkcja, nad której wydawniczą stroną czuwała firma Electronic Arts Inc., była ogromną niewiadomą – niszowy gatunek survival horroru zawężał potencjalną liczbę odbiorców, a jego połączenie z konwencją science-fiction było wówczas postrzegane jako dość niecodzienne. Zmieniło się to za sprawą sukcesu, jaki odniosła pierwsza odsłona Dead Space, zachwycając graczy przerażającą, niezwykle klimatyczną historią inżyniera Isaaca Clarke’a, trafiającego przypadkiem na statek kosmiczny opanowany przez wrogą rasę nekromorfów. Gra ukazała się na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Dead space klimat, potwory
Pierwsza część Dead Space rozkochała graczy gęstym i ponurym klimatem | Źródło: ea.com

Na kontynuację Dead Space nie trzeba było czekać zbyt długo. Trzy lata po premierze pierwszej części ukazała się nowa odsłona serii, Dead Space 2, a w 2013 roku na rynek weszło Dead Space 3, które do dziś pozostaje ostatnim opisanym rozdziałem historii Isaaca Clarke’a. Po premierze trzeciej odsłony cyklu studio Visceral Games zostało przydzielone do pracy nad innymi projektami EA – pracowało między innymi nad jedną z odsłon serii Battlefield. W międzyczasie powstały jeszcze pomniejsze produkcje, stanowiące uzupełnienie historii opowiedzianej przez główne gry serii. Dead Space Extraction, pierwszoosobowa gra akcji stanowiła prequel pierwszej odsłony cyklu oraz Dead Space Ignition, wydana wyłącznie na konsole Xbox 360 i PS3, gra logiczna utrzymana w konwencji interaktywnego komiksu, będąca wprowadzeniem do wydarzeń przedstawionych w drugiej części serii. Kolejnym rozwinięciem uniwersum Dead Space była gra mobilna wydana w 2011 roku na urządzenia z systemem Android i iOS.

Mimo sukcesów kolejnych części serii Dead Space, studio Visceral Games zostało ostatecznie rozwiązane przez EA Games w 2017 roku. Marka została wówczas porzucona przez wydawcę i nic nie wskazywało na to, by planowano do niej powrócić. Tymczasem o Dead Space 4 znów zrobiło się głośno, gdyż według gamingowych insiderów, nad kontynuacją serii może pracować obecnie oddział EA z Montrealu.

Sprawdź też: PlayStation 5 – recenzja po pół roku. Czy warto było polować w dniu premiery na PS5 od Sony?

Dead Space 4 – nowa część powstaje?

Nowe Dead Space powstaje, jeśli wierzyć doniesieniom informatorów z branży, pod skrzydłami kanadyjskiego studia EA Motive. Montrealski oddział Electronic Arts w 2020 roku zakończył prace nad kosmiczną strzelanką Star Wars: Squadrons, która była ostatnim oficjalnym projektem studia. Po jej premierze EA Motive potwierdziło, że pracuje nad innymi, niezapowiedzianymi projektami, z których jeden ma być wielkim powrotem porzuconej wcześniej marki. Fani serii Dead Space spekulują, że może nim być nowa odsłona cyklu, co zdają się potwierdzać krążące nieustannie plotki.

Informacja o tym, że to nowe Dead Space może być tajemniczym projektem, nad którym pracuje studio EA Motive, początkowo pojawiła się za sprawą Jeffa Grubba – amerykańskiego pisarza fantasy, znanego z tworzenia powieści osadzonych w światach wykreowanych przez znane serie gier, takie jak Warcraft. Blisko współpracujący z twórcami gier Grubb zasugerował, że powstająca gra może być długo wyczekiwaną kontynuacją Dead Space

Dead Space - zagadki
Oprócz elementów grozy, gracze musieli zmierzyć się w Dead Space z licznymi zagadkami | Źródło: ea.com

Jeśli wiadomości okażą się prawdziwe, a studio EA Motive rzeczywiście pracuje nad nowym Dead Space, prawdopodobnie nie zaczynało pracy od zera. Rozwiązane w 2017 roku Visceral Games ujawniło, że koncepcja Dead Space 4 była w zasadzie gotowa w momencie zakończenia istnienia oddziału. Twórcy zapowiadali wówczas ostatni rozdział przygód Isaaca Clarke’a, w którym historia walki ludzkości z wrogą rasą nekromorfów miałaby zostać rozstrzygnięta, co zależałoby od wyborów podjętych przez gracza w trakcie rozgrywki. 

Czy w najbliższym czasie pojawi się trailer Dead Space 4? Niestety nie jest to pewna informacja, choć sugestia Jeffa Grubba została poparta przez inne serwisy branżowe. Wszystko jednak wskazuje na to, że o nowej grze, nad którą pracuje EA Motive, usłyszysz w lipcu 2021 roku

Dead Space 4 zapowiedź
Istnieje duża szansa, że zapowiedzi Dead Space 4 doczekamy się już bardzo niedługo | Źródło: ea.com

Dead Space 4 – kiedy spodziewać się zapowiedzi?

Dead Space 4 zostanie zapowiedziane najprawdopodobniej na nadchodzącym EA Play Live, corocznej prezentacji organizowanej przez Electronic Arts. Zważywszy na fakt, że temat nowego projektu EA Motive bardzo często pojawia się w rozmowach insiderów branży gamingowej, wysoce prawdopodobny wydaje się scenariusz, według którego Dead Space 4 otrzyma trailer premierowy podczas tegorocznego EA Play Live, które odbędzie się 22 lipca 2021 roku

Oczywiście wciąż nie wiemy, czy wieści o wskrzeszeniu serii okażą się prawdziwe. Z pewnością byłaby to jedna z najciekawszych zapowiedzi lipcowej prezentacji EA Games, a fani Dead Space z ogromnym entuzjazmem przyjęliby zwieńczenie historii Isaaca Clarke’a. 

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 – czy warto zagrać w nową grę od twórców Wiedźmina 3?

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *