Technologia

29.12.2021 06:35

Walka o pracowników trwa. Apple rozdało po 180 000 dolarów premii

Newsy Online
5
0
0
5
0

Trwa rywalizacja o topowych pracowników pomiędzy Apple a Meta (Facebook). By uniknąć kolejnych odchodzących specjalistów, Apple rozdało premie sięgające do 180 000 dolarów.

W ostatnich miesiącach Meta Platforms (Facebook) podebrało z Apple ponad 100 wykwalifikowanych pracowników. Apple nie było dłużne, robiąc to samo i w ostatnim czasie zatrudniając chociażby Andrea Schuberta, szefa komunikacji AR z Meta. Rywalizacja wydaje się wchodzić na nowy poziom. Anonimowe źródła wewnątrz Apple potwierdziły, że amerykański gigant docenił swoich topowych specjalistów premiami od 50 000 do 180 000 dolarów. Bonus zostanie wypłacony w akcjach, na przestrzeni najbliższych czterech lat (co ma zapewnić ciągłość zatrudnienia). 

We wrześniu Apple wypłacało bonusy pracownikom fizycznych sklepów, po tym jak część z nich wyraziła niezadowolenie z nierówności zarobków. Pracownicy otrzymali jednorazowy dodatek do pensji w wysokości do 1000 dolarów. Wielu komentatorów zauważyło, że nie są to rozwiązania adresujące problem, a tymczasowe łatanie dziur. Możliwe, że słusznie, biorąc pod uwagę fakt, że na Wigilię planowany był strajk tych samych pracowników sklepów fizycznych.

Branża VR i AR na wzroście

Rywalizacja o specjalistów z dziedzin AR, VR i wearables pomiędzy Meta a Apple to dowód na to, gdzie obydwie firmy widzą przyszłość. Nie jest zaskoczeniem, że ex-Facebook inwestuje w metaverse. Apple z drugiej strony podejrzewa się o prace nad własnym zestawem VR. Jeśli taki headset miałby powstać, to konieczność zatrzymania pracowników tego segmentu tylko potwierdza plotki.

Oznacza to też, że nasza przyszłość idzie w kierunku wirtualnego świata metaverse. Pytanie, czy to dobrze, czy źle…

Źródło: AppleInsider

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *