apple ar

Technologia

27.12.2021 11:52

Apple zatrudnia kierownika z Meta? Rozszerzona rzeczywistość coraz bliżej

Gadżety Newsy
9
0
0
9
0

W Internecie krąży wiele plotek odnośnie ostatnich działań Apple. Korporacja rzekomo ma zatrudniać kierowniczkę ds. public relations, przechwyconą z firmy Marka Zuckerberga. Na czym konkretnie skupia się Apple? Więcej w artykule!

W ostatnim czasie gigant z Cupertino, silnie pracuje nad rozwojem dziedziny rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości. Konkurencja nie śpi, a produkty Oculus od Meta mają się bardzo dobrze. Wedle najnowszych doniesień, korporacja buduje nowy zespół odpowiedzialny za wprowadzenie produktów AR na rynek. Działaniami marketingowymi i poprowadzeniem zespołu ma zająć się nowa osoba – Andrea Schubert, obecna szefowa ds. PR w Meta. Dowiedzieliśmy się tego za sprawą publikacji biuletynu “Power On”. 

Sprawdź też: Gogle AR od Apple: to już ostatnia prosta?

Choć nie jest to oficjalna informacja, to istnieje spora szansa, że Apple dokonało swego rodzaju “transferu”. Korporacja zapowiadała, że pracują nad okularami AR, które być może w przyszłości wykluczą IPhone’a. To bardzo ambitne i dalekosiężne plany. Zestaw słuchawkowy ma zadebiutować w 2022/2023 roku. Biorąc pod uwagę te okoliczności, decyzja o zatrudnieniu specjalisty działającym kilka lat w tej dziedzinie, nie wygląda na niemożliwą.

Pojawiło się wiele spekulacji na temat produktu, jaki szykuje nam Apple. Głosy są podzielone, niektórzy spodziewają się okularów, które będą wymagać sparowania z IPhone. Istnieje także wizja, że korporacja zafunduje nam gogle całkowicie niezależne od innych produktów Apple. Brzmi ciekawie, prawda? Doniesienia, że firma podobno zatrudniła liderkę PR od Meta (figuranta w tej dziedzinie), może świadczyć o tym, że produkt jest na swojej ostatniej prostej.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie doniesień, powinno ono nastąpić już niebawem. Oczywiście o ile są one prawdziwe.

źródło zdjęcia:  iDrop News (Martin Hajek)

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *