Poradniki

30.01.2023 15:34

Jak płacić telefonem IKO? Płatność zbliżeniowa IKO

Biznes Online
3
0
0
3
0

W dzisiejszych czasach płatności zbliżeniowe to coś, bez czego nie wyobraża sobie życia wielu Polaków. Można ich dokonywać za pomocą telefonu, w czym pomaga aplikacja IKO stworzona przez PKO BP. Jak płacić telefonem z IKO?

Płatność zbliżeniowa w aplikacji IKO – czym jest?

Płatność zbliżeniowa w aplikacji IKO to system opierający się na wykorzystaniu technologii NFC. Pozwala on wygenerować cyfrową kopię karty płatniczej, z której pomocą można płacić zbliżeniowo. Jest to sposób znacznie bezpieczniejszy od korzystania i noszenia ze sobą fizycznej karty, gdyż każda płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu musi być przez nas autoryzowana, w przeciwieństwie do płatności zbliżeniowych samą kartą, do których zazwyczaj nie trzeba wpisywać PIN-u przy niższych kwotach. 

Jak płacić telefonem IKO? Aktywacja usługi

Aby płacić telefonem z aplikacją IKO PKO Banku Polskiego, trzeba posiadać taką aplikację, do której mamy dodaną kartę kredytową lub debetową oraz odpowiedniego smartfona. Płatność za pomocą aplikacji mobilnej IKO jest dostępna tylko na telefonach z systemem Android. Nie oznacza to, że nie można też płacić zbliżeniowo telefonem z systemem IOS. Tam również jest to możliwe, lecz w tym celu wykorzystujemy stworzoną przez Apple aplikację Wallet, korzystając z ich systemy Apple Pay. 

aplikacja mobilna iko
Płatności telefonem za pomocą aplikacji IKO są bardzo proste i bezpieczne

Do korzystania z płatności zbliżeniowych potrzebny będzie nam system Android minimum w wersji 4.4, a także funkcja NFC w telefonie. Aby aktywować usługę płatności zbliżeniowych, trzeba wejść w aplikacji IKO w zakładkę płatności. Tam wybieramy opcję płatności zbliżeniowe, a także przypisujemy źródło płatności, z którego będziemy korzystać. W telefonie trzeba też uruchomić funkcję NFC. 

Sprawdź też: Aplikacja IKO – wszystko o aplikacji od PKO Bank Polski

Korzystanie z płatności zbliżeniowej z aplikacją PKO Banku Polskiego jest banalnie proste. Wystarczy mieć uruchomioną funkcję NFC i przybliżyć telefon do czytnika kart. Jeśli ustawimy odpowiednie opcje, to można tego dokonać bez odblokowywania telefonu. 

Płatność zbliżeniowa IKO i limity

Korzystając z płatności zbliżeniowej IKO, można także dodatkowo się zabezpieczyć. Przede wszystkim do każdej transakcji powyżej 50 złotych konieczne będzie wpisanie PIN-u na czytniku kart lub też w aplikacji. Ponadto można uruchomić opcję, która sprawi, że potwierdzenie PIN-em będzie konieczne przy każdej transakcji z użyciem telefonu. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Chcąc zabezpieczyć się przed nadmiernymi wydatkami, możliwe jest również ustawienie dziennych limitów na karcie przypisanej do płatności zbliżeniowej. Za pomocą aplikacji IKO PKO Banku Polskiego jest to bardzo proste. 

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.