aplikacja mobilna iko

Poradniki

24.01.2023 16:00

Aplikacja IKO – wszystko o aplikacji od PKO Bank Polski

Biznes Online
5
0
0
5
0

PKO BP to jeden z największych banków w naszym kraju i posiada wielu klientów. Mogą oni korzystać z aplikacji IKO służącej do bankowości internetowej. Co warto wiedzieć na temat aplikacji mobilnej IKO od PKO BP?

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez bankowości internetowej. Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z regularnego operowania gotówką i nie byłoby to możliwe, a z pewnością byłoby to znacznie trudniejsze, gdyby nie takie aplikacje jak IKO. 

Jak wygląda aplikacja IKO?

Aplikacja IKO stworzona przez PKO Bank Polski i skierowana do jego klientów jest utrzymana w stylu, z którego znany jest ten bank i który spotkamy też na jego stronie internetowej przeznaczonej do bankowości online. Przewodnie kolory to więc biały, a także niebieski. 

Sama aplikacja jest dość intuicyjna i dobrze skonstruowana. Na głównym ekranie oznaczonym jako „Start” spotkamy informacje o dostępnych środkach na wszystkich kontach, które zostały do niej przypisane, a także o płatnościach BLIK i reklamach PKO BP dotyczących oferty banku. 

Oprócz tego aplikacja mobilna IKO posiada jeszcze cztery strefy. Kolejna to „płatności”, gdzie można dokonywać wszystkich różnych typów płatności. W tym miejscu dostępne jest wykonanie przelewu na konto, na telefon, przelewu własnego, podatkowego, zagranicznego czy też ustawienie stałego zlecenia. Oprócz tego można operować opłatami związanymi z BLIKiem, a także płatnościami za parkingi, autostrady czy też komunikację miejską. 

Dzięki aplikacji mobilnej IKO możesz łatwo i szybko wykonywać przelewy
Aplikacja mobilna IKO od PKO Bank Polski znacząco ułatwia wykonywanie przelewów

Kolejna zakładka to „Moje produkty”. Tam można otworzyć nowe konta, zamówić nowe karty czy też zaciągnąć nawet pożyczkę lub rozpocząć inwestowanie. Dostępne są też ubezpieczenia, bilety komunikacyjne, a ta strefa służy także do sprawdzenia stanu swoich spraw.

Przedostatnia zakładka „Oferta” służy prezentacji tego, co PKO może zaoferować nam jako klientowi. To właśnie tutaj dostępne są różne pożyczki gotówkowe, kredyty, ubezpieczenia i wiele więcej. Ostatnia zakładka „Więcej” służy przejściu do różnych usług oferowanych przez IKO czy też do kontaktu z konsultantem lub zadbania o bezpieczeństwo swojego konta. 

Sprawdź też: Aplikacja IKO – jak usunąć odbiorcę?

Skąd pobrać aplikację mobilną IKO?

Aplikacja IKO jest naprawdę prosta do znalezienia. Stworzona przez PKO BP aplikacja jest bowiem dostępna w App Store oraz w Google Play. Aby rozpocząć korzystanie z niej, wystarczy być klientem PKO BP i pobrać ją na swój telefon lub inne urządzenie mobilne.

Aplikacja IKO – kiedy się przydaje?

Liczba sytuacji, w których przydatna może się okazać aplikacja IKO, jest naprawdę duża. Przede wszystkim pozwala ona na szybkie wykonywanie przelewów, gdy jest to konieczne, czy też korzystanie z kodu BLIK, gdy chcemy płacić właśnie w ten sposób. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Co ważne, aplikacja IKO pozwala regularnie kontrolować stan swoich kont. W ten sposób, gdy jesteśmy na przykład na zakupach, możemy szybko sprawdzić, jaką kwotą dysponujemy i jak dużo możemy wydać. 

Ponadto aplikacja IKO pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z usług PKO Banku Polskiego. Może ona być bowiem narzędziem do weryfikacji dwuetapowej. Za jej pomocą można więc potwierdzać różne płatności internetowe, na przykład w trakcie zakupów online. W ten sposób, gdyby ktoś włamał się nam na konto, będziemy o tym poinformowani, gdyż będziemy musieli zatwierdzić wykonane przez taką osobę przelewy i inne czynności. 

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *