jak wyłączyć komentarze na stronie fb

Poradniki

31.01.2023 09:27

Jak wyłączyć komentarze na FB? Poradnik krok po kroku

Online Social media
3
2
0
3
2

Chcesz pozbyć się osób, które co rusz komentują Twoje życie w social mediach? Z tego tekstu dowiesz się krok po kroku, jak wyłączyć komentarze na FB!

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na całym świecie, którego najprostszą funkcjonalnością jest reagowanie na posty innych użytkowników, ich udostępnianie oraz ich komentowanie. Mogłoby więc się wydawać, że nikt nie chciałby rezygnować z podstawowych opcji, jakie oferowane są na FB. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach jest zupełnie inaczej, a odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, jest naprawdę prosta i wiąże się z kulturą wypowiedzi w sieci. 

W wielu przypadkach nie chcemy bowiem czytać chociażby niewybrednych komentarzy na swój temat lub nie chcemy aktywnie brać udziału w życiu platformy. Oczywiście mamy do tego prawo, lecz mocno pomóc może w tym niewątpliwie wiedza o tym, jak wyłączyć komentarze na FB lub jak zablokować tablicę na FB, a także czy w ogóle da się to obecnie zrobić. To między innymi właśnie tego będziesz w stanie dowiedzieć się z tego artykułu!

Jak wyłączyć komentarze pod postem na FB?

Omawianie kwestii wyłączania komentarzy na Facebooku zacznijmy od najprostszych postów. Dlaczego tak właściwie moglibyśmy chcieć wyłączyć komentarze pod postem na FB? Możemy wskazać kilka najważniejszych momentów, w których to ludzie się na to decydują. Przede wszystkim wspomnieć należy o swoich personalnych preferencjach – czasem nie chcemy, aby zdjęcie, które publikujemy, było komentowane przez kogokolwiek. Mamy oczywiście do tego prawo i nie musimy się w tej kwestii przed nikim tłumaczyć. Jak jednak to zrobić?

jak wyłączyć komentarze pod postem na fb
Możesz ograniczyć komentowanie na Facebooku

Niestety nigdy nie będziemy w stanie całkowicie pozbyć się wszystkich komentarzy i całkowicie je wyłączyć. Możemy jednak próbować obchodzić ten problem na wiele różnych sposobów. Niektórzy na przykład ustawiają sobie prywatne zdjęcia profilowe – są one widoczne dla wszystkich, lecz nie można na nie reagować ani ich komentować. Wystarczy, że wstawiając takie zdjęcie, zmienimy ustawienia prywatności posta na „Tylko ja”. 

Podobnie możemy robić ze wszystkimi innymi naszymi postami. Możemy w prosty sposób zadecydować, kto będzie w stanie zobaczyć nasze posty. Mogą to być nasi wszyscy znajomi, mogą to być znajomi znajomych, mogą to być konkretne osoby, a także możemy po prostu ustawić nasz post jako publiczny – wtedy każdy użytkownik sieci będzie w stanie go zobaczyć, a tym samym skomentować go czy na niego zareagować.

Sprawdź też: Facebook bez logowania – jak przeglądać fb bez rejestracji?

Jedynym miejscem na Facebooku, w którym możemy wyłączyć komentarze, są grupy – dają one moderatorom i administratorom o wiele więcej możliwości zarządzania postami. Bardzo często komentarze są wyłączane pod postami informującymi o jakichś tragicznych zdarzeniach lub przy postach, przy których poruszane są kontrowersyjne tematy, które mogą wywołać niezbyt kulturalną dyskusję, grożącą wręcz zablokowaniem grupy przez algorytm Facebooka.

Jeżeli posiadamy uprawnienia moderatora czy administratora na konkretnej grupie, możemy najechać na trzy kropki w górnym rogu posta i wybrać opcję „Wyłącz komentowanie”. Od tej pory żadna osoba nie będzie w stanie dodać do niego swojej odpowiedzi. Oczywiście w każdej chwili możemy jednak zmienić zdanie i przywrócić możliwość komentowania.

Jak wyłączyć komentarze na FB na telefonie?

Wyłączanie komentarzy na FB na telefonie nie różni się niczym względem przeglądarki internetowej. Tu również wchodzimy w rozwijane menu i zaznaczamy odpowiednią opcję – nie ma tutaj żadnej większej filozofii.

Jak zablokować komentarze na FB pod zdjęciami?

W przeciwieństwie do ich wyłączania blokowanie komentarzy na Facebooku jest trochę prostszą kwestią do poruszenia. O ile bowiem portal ten nie pozwala nam, jak już wspominaliśmy, w większości przypadków wyłączać opcji komentowania postów, tak z blokowaniem pojedynczych odpowiedzi jest już zupełnie inaczej. Mamy na to kilka gotowych rozwiązań. 

Najeżdżając na komentarz pod naszym postem, mamy do wyboru trzy opcje: Usuń, Ukryj komentarz oraz Zgłoś komentarz. Oczywiście każda z nich działa inaczej. Klikając opcję Usuń, po prostu kasujemy komentarz, zaś ukrywając go, wręczamy tak zwanego „shadow bana” – nikt nie będzie tego komentarza widział poza osobą, która go napisała. Jeżeli zaś komentarz uraża nas lub inne osoby, możemy go zgłosić.

Jak wyłączyć komentarze na FB na fanpage?

W przypadku stron na Facebooku kwestia dodawania komentarzy jest trochę skomplikowana. Nie mamy tutaj bowiem tylu możliwości, jak jest to w przypadku grup, lecz sytuacja wcale nie jest patowa. Nadal mamy kilka opcji, by móc ograniczyć grupę osób mających dostęp do sekcji komentarzy. Wybierając menu w górnym prawym rogu posta, możemy zauważyć opcję: Kto może komentować Twój post?

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

W tym właśnie obszarze możemy wybrać, kto jest w stanie odpowiadać na posta. Domyślnie zaznaczona jest opcja Publiczny, a więc wszystkie osoby widzące post mogą go skomentować. Można to jednak zmienić, zaznaczając okienko Strony, które obserwujesz lub Profile i strony, które wspominasz. Warto dodać, że wspomnieniem jest w tym przypadku oznaczenie konkretnego konta czy strony w danym poście. Jeżeli tego nie zrobimy, nikt nie będzie w stanie skomentować naszego linku, zdjęcia czy tekstu.

3
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *