fb bez logowania

Poradniki

26.01.2023 09:04

Facebook bez logowania – jak przeglądać fb bez rejestracji?

Online Social media
4
1
0
4
1

Facebook to zdecydowanie wciąż najpopularniejsza platforma społecznościowa w naszym kraju, z której korzystają osoby w różnym wieku. Wiele osób nie chce jednak zakładać tam swojego konta. Czy jest więc możliwe przeglądanie Facebooka bez rejestracji?

To, że wiele osób nie chce korzystać z Facebooka, używając stworzonego tam konta, nie jest wielkim zaskoczeniem. W sieci wciąż jest wiele osób obawiających się o swoją prywatność i niechcących dzielić się swoimi danymi z wielkimi korporacjami. Jak więc wyglądają możliwości w zakresie korzystania z Facebooka bez rejestrowania się na tej platformie?

Facebook bez logowania – czy to możliwe?

Odpowiedź nie będzie zbyt jasna. Facebooka można bowiem przeglądać bez logowania się, lecz jednocześnie nie jest to możliwe w dowolny sposób. Nie da się bowiem samemu wyszukiwać konkretnych rzeczy w specjalnej wyszukiwarce Facebooka. Gdy znajdujemy się już więc na stronie internetowej tej platformy, możemy poruszać się tylko w zakresie tego, co widzimy. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak przeglądać Facebooka bez logowania?

Na szczęście istnieje sporo sposobów na przeglądanie platformy Facebook bez zakładania tam swojego konta. Poniżej przedstawimy niektóre z nich, dzięki którym możliwe będzie sprawdzanie treści dostępnych na tym portalu, jednocześnie nie martwiąc się o swoje dane i utratę swojej prywatności. 

Jeden z najprostszych sposobów na przeglądanie platformy Facebook to wpisanie w przeglądarce linku do profilu, który nas interesuje. Tutaj sprawa jest dość prosta, gdy mowa o znanych markach. Obecnie budują one w miarę spójny obraz swojego brandu i dlatego zazwyczaj w sieci wystarczy wpisać zwyczajny link do facebooka i dodać do niego „/nazwamarki”. W ten sposób można przejrzeć profil Facebookowy swojej ulubionej marki i dowiedzieć się o nowych informacjach przez nią przekazywanych, czy też promocjach. 

Sprawdź też: Usuwanie konta na Facebooku – podpowiadamy, jak pozbyć się konta na FB

Wyszukiwanie konta w Google

W przeglądaniu Facebooka może nam pomóc także wyszukiwarka Google. Wtedy trzeba wpisać w pole wyszukiwarki frazę dotyczącą osoby lub marki, która nas interesuje, a także dodać do niej dopisek Facebook. 

Istnieje jednak na to jeszcze skuteczniejszy sposób. Wpisując w pole wyszukiwarki frazę “site:www.facebook.pl”, a następnie dopiero imię i nazwisko, czy też nazwę marki lub profilu szanse na to, że uda nam się trafić dokładnie tam, gdzie chcieliśmy, są znacznie wyższe. 

facebook bez logowania na telefonie
Przeglądanie FB bez logowania jak najbardziej jest możliwe, ale nie w każdym przypadku!

Wyszukiwanie obrazem w Google

Google może nam również pomóc w odszukaniu interesującego nas profilu poprzez opcję wyszukiwania obrazem. Wpisanie frazy “imię nazwisko Facebook” lub “Nazwa marki Facebook” i uruchomienie opcji grafika sprawi, że jest bardzo duża szansa na to, iż odnajdziemy zdjęcia wstawione przez profil, który nas interesuje. Pod każdym takim zdjęciem znajduje się oczywiście link do profilu, co ułatwi nam przeszukiwanie Facebooka bez rejestracji na tym portalu. 

Anonimowe konto

Chcąc zachować anonimowość i nie oferować swoich danych firmie Meta, która jest odpowiedzialna za Facebooka, można też stworzyć po prostu anonimowe konto na Facebooku. W tym celu najlepiej jest założyć nowego maila, który nie będzie zawierał naszych danych osobowych. 

W trakcie rejestracji również można uniknąć podawania naszych danych, gdyż Facebook tego w żaden sposób nie weryfikuje. Jest jednak jeden wyjątek. Podszywanie się pod kogokolwiek tworząc anonimowe konto na Facebooku, nie jest najlepszym pomysłem, gdyż jest to zakazane przez platformę i może sprawić, że nasze konto zostanie usunięte. 

Sprawdź też: Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?

Wyszukiwarki społecznościowe

Jedna z możliwości to także narzędzie często wykorzystywane przez firmy marketingowe. Mowa tu o wyszukiwarkach społecznościowych. Mają one jednak sporo wad. Przede wszystkim w większości wypadków konieczna jest rejestracja na takiej stronie. 

Ponadto korzystając z takie wyszukiwarki społecznościowej, nie zobaczymy żadnych treści umieszczanych przez osoby prywatne, więc musimy ograniczyć się tylko do tego, co zamieszczają konta firmowe. Istnieją więc raczej lepsze możliwości niż korzystanie z wyszukiwarki społecznościowej. 

facebook bez logowania dlaczego warto
Jedną z największych wad FB jest to, że po prostu mocno uzależnia

Wady Facebooka 

Pomimo tego, że Facebook to najpopularniejsza platforma społecznościowa w naszym kraju, posiada ona wiele wad, które sprawiają, że nie dziwimy się raczej osobom, które jeszcze wzbraniają się przed założeniem tam konta.

Największa wada to fakt, że Facebook po prostu sprzedaje dane swoich użytkowników i jest to jedno z największych źródeł dochodu Facebooka. Preferencje użytkowników, to co lubią, ich dane są sprzedawane wielkim korporacjom, które chętnie wykorzystują je potem w celach marketingowych. 

Ponadto Facebook to po prostu platforma uzależniająca. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez bezsensownego przeglądania kolejnych treści pojawiających się na tablicy, które do życia nie wnoszą zbyt wiele, a zabierają nam cenny czas.

Jak znaleźć swoje konto na Facebooku? Jak je odzyskać?

Niektórzy chcą też znaleźć sposób na przeglądanie Facebooka bez rejestracji, gdyż stracili swoje stare konto i nie chcą zakładać nowego. Na szczęście możliwe jest odzyskanie swojego konta. W tym celu trzeba wejść na stronę pod adresem facebook.com/login/identify z pomocą urządzenia, które wcześniej było używane do zalogowania się. Postępując zgodnie z instrukcją, można odzyskać swoje stare konto bez większych problemów. 

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *