1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. 10-minutowy mail, czy mail tymczasowy – co to jest? Jak go założyć?

Poradniki

2 miesiące temu

10-minutowy mail, czy mail tymczasowy – co to jest? Jak go założyć?

Online
3
0
0
3
0

Nikt nie lubi spamu wplecionego pomiędzy ważne dla nas wiadomości e-mail. Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie tego problemu. Jak raz na zawsze pożegnać się ze spamem? Czym się różnią i jak działa 10-minutowy mail oraz tymczasowy adres e-mail? Jak go stworzyć?

Czym jest i w jaki sposób działa tymczasowy adres e-mail ?

W rzeczywistości obydwa terminy – tymczasowy adres e-mail i 10 minutowy mail – to tak naprawdę synonimy. Jak można wywnioskować po samej nazwie, jest to skrzynka odbiorcza z przeznaczeniem na jednorazowe użycie. Możesz wykorzystać takiego e-maila do rejestracji na stronkach, którym nie do końca jesteś w stanie zaufać albo witrynach, z których obawiasz się nadmierne spamu na Twoją prywatną skrzynkę. Po upływie czasu 10 minut usługa tymczasowego maila wygaśnie bezpowrotnie.

10 minutowy mail

Zobacz też: Poczta Gmail: jak zmienić hasło? Jak zresetować hasło?

Co sprawia, że tymczasowa poczta internetowa działa?

Po wejściu na specjalnie stworzoną do tego platformę zostaje Ci przydzielony losowy wygenerowany adres e-mail. Bez  rejestracji i podawania jakichkolwiek osobistych danych, ale także bez możliwości nadania własnej nazwy. Tak stworzonego e-maila możesz użyć tylko raz i tylko przez 10 minut (niektóre skrzynki mają opcję wydłużenia czasu działania do maksymalnie 100 minut). Po zakończeniu sesji wszystkie wiadomości i dane zostają nieodwracalnie usunięte. Już nikt nie będzie w stanie się na nią zalogować, a twoje wiadomości nigdy więcej nie ujrzą światła dziennego.

Największe zalety korzystania z tymczasowej poczty – wiadomości e-mail nigdy nie były tak przejrzyste

Tymczasowa skrzynka odbiorcza zdobywa coraz większe uznanie wśród internautów. Nie bez powodu. Jest to doskonały sposób, który zapewnia zmaksymalizowaną ochronę Twoich prywatnych danych i pozwala na zabezpieczenie osobistej skrzynki przed niechcianym atakiem spam. To najlepszy sposób, aby wysyłana przez ciebie wiadomość e-mail była w pełni bezpieczne. Przecież nie można przechwycić czegoś, co już od dawna nie istnieje, prawda?

10 minutowy mail

Najlepsze zastosowania tymczasowego e-maila

  • Przejrzystość – zapomnij o tworzeniu kolejnej poczty internetowej i zapamiętywaniu nowego hasła;
  • Maksymalna poufność danych – możesz spokojnie zakładać kont na różnych portalach społecznościowych, forach i serwisach, które wymagają potwierdzenia rejestracji poprzez wejście w link bez podawania prywatnej poczty;
  • Całkowita anonimowość – stwórz w pełni anonimowa wiadomość oraz bezimienne adresy mailingowe;
  • Czysta i nieskażona spamem skrzynka – od teraz Twoja poczta i maile są całkowicie antyspamowe, a problem śmieciowych wiadomości e-mail już Cię nie dotyczy.

Usługa tymczasowego adresu e-mail -gdzie i w jaki sposób można z niej skorzystać

W sieci funkcjonuje całkiem pokaźna liczba serwisów, na których możesz założyć jednorazowe adresy e-mail. Każdy jest inny, ale ich sposoby działania są identyczne. Poczta generuję losowo anonimowy adres, który po upływie 10 minut wygaśnie. Każdy wysłany, czy otrzymany w ten sposób mail zostaje utracony na zawsze, a Twoje dane personalne zostają nienaruszone.

10 minutowy mail

Zobacz też: Jak wysłać maila z komputera lub telefonu? Prosta instrukcja dla początkujących

Najpopularniejsze serwisy z usługą 10-minutowych e-maili

Kiedy nie używać e-maila tymczasowego?

Warto jednak zwrócić uwagę, na jakich internetowych platformach używany jest tymczasowy mail. W przypadku robienia zakupów na często odwiedzanym przez Ciebie serwisie – prawdziwy mail będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Mail tymczasowy może bezpowrotnie zaprzepaścić ważne dla Ciebie dane i informacje.

Spraw, aby Twoja skrzynka już nigdy nie była zaśmiecona – to naprawdę proste

Przeważająca większość takich portali jest zwykle nieodpłatna. Wszystkie tymczasowe maile są błyskawiczne i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze nie wymagają żadnych niepotrzebnych formalności.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.