Poradniki

28.06.2021 12:11

Poczta Gmail: jak zmienić hasło? Jak zresetować hasło?

Programy i aplikacje
9
0
0
9
0

Zastanawiasz się, jak zmienić hasło na Gmailu? Jeśli zapomniałeś go lub chcesz użyć bardziej skomplikowanej opcji, jest to zdecydowanie możliwe. Podpowiadamy, jak tego dokonać oraz gdzie szukać opcji zmiany danych logowania na koncie Google.

Jak zmienić hasło na Gmail?

Zanim szczegółowo omówimy, jak zmienić hasło na Gmailu, kilka słów o tym, dlaczego warto je modyfikować. Przeglądarki internetowe oferują opcję zapamiętywania haseł do różnych witryn. Z jednej strony to bardzo wygodne, z drugiej – jeśli zajdzie potrzeba logowania na innym urządzeniu, może pojawić się problem. Nie bez znaczenia jest też kwestia bezpieczeństwa, konto Google bowiem to klucz otwierający drzwi do różnego rodzaju usług, przykładowo Dysku albo YouTube’a. Czy wiesz, jak zmienić hasło na poczcie Gmail na komputerze?

Otwórz profil Google, po czym sekcję „Zarządzaj swoim kontem”, następnie naciśnij „Bezpieczeństwo” i „Logowanie się w Google”. Kliknij „Wybierz Hasło” (konieczne może być ponowne zalogowanie), wpisz nową frazę zabezpieczającą, na końcu zatwierdź, wybierając „Zmień hasło”. Dostawca poczty umożliwia weryfikację dwuetapową za pomocą hasła oraz telefonu – otrzymasz kod SMS-em, w połączeniu głosowym lub przez aplikację mobilną Google. Masz również możliwość wykorzystania klucza bezpieczeństwa, podłączając go przez portal USB.

jak zmienić hasło na gmail

Zobacz też: Zapomniałeś hasła? Jak je odzyskać? Metody odzyskiwania utraconych haseł — do Facebooka, poczty, WiFi, komputera

Resetowanie hasła Gmail

Już wiesz, jak zmienić hasło na koncie Gmail. Jeśli chcesz odzyskać dostęp do swojego konta Google, ale nie pamiętasz hasła bądź nazwy użytkownika, a przy tym nie masz opcji otrzymania kodów weryfikacyjnych, kieruj się poniższymi instrukcjami. Pozwolą Ci korzystać z takich usług jak Gmail, Zdjęcia czy Google Play (jednak w przypadku konta służbowego podane tu rozwiązania mogą nie zadziałać – wtedy, aby uzyskać wsparcie, skontaktuj się z administratorem sieci).

Wejdź na stronę rozwiązywania problemów z logowaniem Google. Kliknij „Nie znam swojego hasła” i podaj adres e-mail, do którego chcesz je zmienić. Program może poprosić Cię o wpisanie wygenerowanego kodu w dedykowanym miejscu. Następnie wprowadź ostatnie hasło, jakie pamiętasz dla swojego profilu. Gdy podasz prawidłowe dane, system poinformuje Cię o pozytywnym uwierzytelnieniu, w przypadku użycia błędnych – rozpocznie się proces weryfikacyjny.

Niekiedy, chcąc potwierdzić, że profil faktycznie należy do Ciebie, musisz dodatkowo odpowiedzieć na kilka pytań – spróbuj podać dokładne informacje. Ewentualnie wykorzystaj wskazówki dotyczące odzyskiwania konta. Summa summarum, nowe hasło powinno być silne i unikalne – takie, które nie było wcześniej używane w przypadku tej strony. Dlaczego jest to tak bardzo istotne? Nie rozłączaj się, pod koniec artykułu jeszcze do tego wrócimy.

Jak zmienić hasło Gmail na urządzeniach mobilnych

Chcesz wiedzieć, jak zmienić hasło Gmaila na telefonie lub tablecie? Już podpowiadamy. Google umożliwiło zarządzanie kontem z poziomu aplikacji bez konieczności logowania się za pomocą przeglądarki internetowej komputera. Dzięki temu dodasz nowe zdjęcie profilowe albo odświeżysz dane logowania. Proces jest nieskomplikowany, ale będzie nieco różnił się w zależności od tego, czy masz do czynienia z systemem Android, czy iOS.

jak zmienić hasło na gmail

Na urządzeniach z systemem iOS

Jak zmienić hasło na konto Gmail, korzystając z urządzeń obsługujących iOS, takich jak iPad bądź iPhone? Otwórz aplikację Gmail, w prawym górnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe lub inicjał, po czym „Zarządzaj kontem Google”. Będąc w ustawieniach u góry, naciśnij „Dane osobowe”, potem przejdź do sekcji „Profil”, a następnie wybierz „Hasło” – wpisz nowe, a później zatwierdź poprzez „Zmień hasło”.

Na urządzeniach z Androidem

Telefon z dostępem do Usług Google Play zapewnia zarządzanie aplikacjami i usługami w Ustawieniach Google. Jeśli chodzi o system Android, możesz zmienić hasło swojego Gmaila, otwierając program „Ustawienia”, następnie „Google”, a wreszcie „Konto Google”. U góry wybierz Bezpieczeństwo”, w sekcji „Logowanie się w Google” naciśnij „Hasło”. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wprowadź nowe hasło i kliknij „Zmień hasło”.

jak zmienić hasło na gmail

Zobacz też: Program pocztowy – jaki wybrać? Darmowe programy do poczty na Windowsa, Maca i telefon

Dlaczego częste zmienianie hasła to dobra praktyka?

Wiesz już, jak zmienić hasło na Gmailu w telefonie. Gdy posiadasz liczne konta w różnych serwisach czy portalach społecznościowych, powinieneś zadbać o ich bezpieczeństwo. Pospolitą praktyką jest używanie tego samego hasła do wielu witryn. Stosowanie silnego hasła i jego częsta zmiana zmniejszają ryzyko wycieku danych, a tym samym chronią przed nieautoryzowanym użyciem profilu, oszustwem bądź kradzieżą.

Na koniec warto wspomnieć, że zmieniając lub resetując hasło Gmaila, zostaniesz automatycznie wylogowany na wszystkich urządzeniach z wyjątkiem tego, którego aktualnie używasz. Ono będzie Ci potrzebne, aby potwierdzać swoją tożsamość podczas logowania. Wyjście z systemu nastąpi także z wybranych urządzeń z aplikacjami innych firm mających dostęp do Twojego konta Google. Należy o tym pamiętać również, gdy zapomnisz wyjść z systemu na obcym sprzęcie.

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *