whatsapp web

Technologia

04.04.2023 12:22

WhatsApp Web – co to jest? Jak używać?

Komputery Programy i aplikacje Social media
10
3
0
10
3

WhatsApp web to aplikacja na komputer, która synchronizuje się z jej mobilną wersją. Czym jednak jest ta aplikacja, na co nam ona pozwala i jak z niej skorzystać?

Internet zmienił sposób, w jaki funkcjonujemy na co dzień, przede wszystkim z uwagi na fakt, jak mocno ułatwił on komunikację pomiędzy ludźmi. W mobilnym świecie znajdziemy naprawdę wiele aplikacji, które pozwalają na rozmawianie, czatowanie i udostępnianie plików z naszymi znajomymi. Jedną z najpopularniejszych w rozmiarze globalnym bez wątpienia jest WhatsApp, chociaż patrząc na skalę jego rozpoznawalności w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej, w Polsce zdominowanej przez facebookowego Messengera nie posiada on tyle uznania. To jednak zaczyna się mocno zmieniać, a coraz więcej osób korzysta również i z WhatsAppa.

Nie każdy jednak ma świadomość tego, że aplikacja ta posiada swoją wersję komputerową – WhatsApp Web. Jest to bardzo wygodne, gdy chcemy przesłać konkretne pliki z poziomu naszego peceta czy laptopa i nie chcemy bawić się w zgrywanie zdjęć lub filmów na telefon, by potem móc wysłać je do znajomych. To właśnie dlatego warto poświęcić tej funkcjonalności większą uwagę. Z tego tekstu dowiesz się, czym tak właściwie jest WhatsApp Web, jak się do niego zalogować, a także jakie funkcjonalności posiada ta aplikacja.

WhatsApp Web – co to jest?

Jak już zostało to wspomniane wyżej, WhatsApp Web to specjalna aplikacja skorelowana z mobilną aplikacją WhatsApp. Jest to więc nic innego jak WhatsApp na komputer. Logując się do wersji desktopowej, otrzymujemy dostęp do pełni możliwości tej aplikacji, w tym do pisania ze znajomymi, wysyłania załączników, a także do rozmów telefonicznych. Oczywiście, aby korzystać z WhatsApp Web wymagane będzie połączenie z Internetem. Aplikację znajdziemy zaś pod adresem web.whatsapp.com. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak używać WhatsApp Web?

W przypadku WhatsApp Web logowanie do tego serwisu jest naprawdę proste. Po wejściu na podaną powyżej stronę internetową wyświetli nam się kod QR oraz instrukcja, dzięki której w szybki sposób będziemy w stanie sparować nasz komputer z kontem na naszym telefonie. By to zrobić, musimy uruchomić aplikację WhatsApp na naszym telefonie i wejść w zakładkę ustawienia, rozwijając menu aplikacji. Obok naszego awatara znajdziemy symbol kodu QR. Po uruchomieniu aparatu skanujemy kod z monitora naszego komputera, a następnie parujemy oba urządzenia, naciskając na przycisk „Połącz nowe urządzenie”. Wtedy też nastąpi automatyczne logowanie na naszym komputerze.

Sprawdź też: Twisto – co to jest? Kup teraz, zapłać później!

Warto pamiętać, że nie musimy wylogowywać się z naszego konta, by móc skorzystać z WhatsAppa gdzie indziej — równocześnie z naszym kontem może być połączonych do czterech komputerów, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem!

Jak zadzwonić do kogoś na WhatsApp na komputerze?

Z pomocą WhatsApp Web otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, w tym oczywiście do wykonywania połączeń telefonicznych oraz wideo. Aby to zrobić, musimy otworzyć czat z daną osobą, a następnie kliknąć ikonę Połączenie wideo. Oczywiście będziemy musieli udostępnić aplikacji możliwość korzystania z naszego mikrofonu oraz kamerki internetowej, by móc korzystać z tej funkcjonalności. Możemy oczywiście nie dać zezwolenia, lecz wtedy ta opcja będzie dla nas z poziomu WhatsApp Desktop niedostępna. 

whatsapp na komputer
Whatsapp Web oferuje te same funkcje co odpowiednik na telefony tj. np. dzwonienie

Czy WhatsApp jest bezpieczny?

Ostatnimi czasy naprawdę wiele mówi się o bezpieczeństwie w sieci, w szczególności w obliczu wielu wycieków danych. To właśnie dlatego wielu z was może zastanawiać się nad tym, czy WhatsApp jest bezpieczną aplikacją. Cóż, bezpieczeństwo to jedna z kwestii, dzięki którym program ten zyskał aż taką popularność. Wszystkie czaty są wyposażone w pełne szyfrowanie, dzięki czemu nikt nie ma dostępu do tego, co piszesz z daną osobą. Oczywiście może się to zmienić, jeżeli dane logowania do naszego konta wpadną w niepowołane ręce. WhatsApp jednak oferuje kilkustopniową autoryzację, na przykład z pomocą odcisku palca w telefonie. Sprawia to, że korzystanie z tej aplikacji jest naprawdę bezpieczne i nie musimy martwić się o to, że nasze czaty będą dla kogoś widoczne.

Sprawdź też: Czy WhatsApp jest bezpieczny? Jakie zagrożenia ze sobą niesie?

10
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *