twisto

Technologia

16.02.2023 19:08

Twisto – co to jest? Kup teraz, zapłać później!

Biznes Online Zakupy
5
0
0
5
0

Twisto to kolejna metoda płatności odroczonej. Co to dokładnie jest i czy jest to bezpieczne? Jakie sklepy korzystają z Twisto?

Robienie zakupów online nigdy nie było tak proste, jak jest teraz. Kupujesz, a płacisz później. Czy to nie wspaniałe?

Twisto to kolejna metoda płatności odroczonej, która została zaproponowana klientom internetowych sklepów. Zanim dokonasz opłaty, możesz sprawdzić produkt. Płacisz dopiero, gdy zdecydujesz się o jego pozostawieniu. Zakupów możesz dokonywać po założeniu konta w serwisie, ale korzystanie z platformy możliwe jest również bez rejestracji.

Logowanie do Twisto daje jednak ogrom możliwości. Przede wszystkim możesz kupować w każdym sklepie online. Jeżeli nie masz konta, zakupów można dokonywać wyłącznie w sklepach partnerskich Twisto. Dla zarejestrowanych użytkowników pojawia się opcja płatności za zakupy do 15 dnia następnego miesiąca, czyli zyskujesz na zastanowienie aż 45 dni. Nie ponosisz przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Płatność w Twisto dla niezarejestrowanych użytkowników jest konieczna po 30 dniach, także nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.

twisto
Coraz częściej korzysta się z metody płatności odroczonej | Źródło: cashbill.pl

Zakupy z Twisto są wygodne i bezpieczne, a płatności pobierane są po 30 lub 45 dniach, w zależności od opcji logowania, na jaką się zdecydujesz.

Twisto a zdolność kredytowa

Twisto w Polsce rozwija się bardzo prężnie, z uwagi na duże zapotrzebowanie klientów na płatności odroczone. Obecnie można uzyskać kartę z limitem, bardzo podobną do karty kredytowej oferowanej przez popularne banki. Jedyna różnica, jaka tu występuje to formalności ograniczone do minimum. To najbardziej podoba się klientom, którzy chcą robić wygodne zakupy, ale nie chcą tracić czasu na załatwianie formalności.

Sprawdź też: Co to jest PayPo – jak działa i czym są płatności odroczone? Wszystko o PayPo

To, jaki limit zostanie ustalony na karcie Twisto uzależniony jest od kilku informacji, jakie podasz w systemie. Przede wszystkim musisz określić źródło i wysokość swoich zarobków, liczbę osób w Twoim gospodarstwie domowym, a także deklarowany poziom zobowiązania kredytowego. Zanim Twisto podejmie decyzję, sprawdza Cię w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Platforma zyskuje dzięki temu zabezpieczenie przed niewypłacalnością klientów.

Co się stanie jeśli nie zapłacę Twisto?

Proces spłaty zadłużenia w Twisto jest maksymalnie uproszczony. Możesz wybrać, w jaki sposób to zrobisz: przelewem, kartą lub kodem BLIK. Płacić możesz także zgromadzonymi punktami Twisto.

Początkowo Twisto Polska pobierała dodatkowe opłaty za nieuiszczenie opłat za zakupy w terminie. Działo się tak, gdy płatność nie została uiszczona do 3 tygodni od pojawienia się tego obowiązku. Za każde 5 dni opóźnienia opłata wynosiła 10 zł. Od 1 stycznia 2019 roku opłaty zostały zniesione. Zmiana była możliwa, dzięki przeobrażeniu modelu biznesowego Twisto. Sklepy muszą obecnie płacić prowizję platformie, a tym samym ma ona stały dopływ środków, aby pokrywać regularnie zobowiązania klientów. Obecnie jedyną karą dla spóźnialskich klientów, którzy nie dokonają płatności po 3 tygodniach od ustalonej daty jest prowizja za zwłokę przewidziana w prawie cywilnym w wysokości 14 proc. w skali roku

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Czy Twisto jest bezpieczne?

Płatności w Twisto są bezpieczne, ponieważ odbywają się w ramach szyfrowanego połączenia. Klient nie podaje żadnych danych dostępu do własnego konta.

Atutem działalności czeskiej firmy jest także wydawanie dla klientów kart kredytowych MasterCard. Masz dzięki temu pełne zabezpieczenie Chargeback charakterystyczne dla tradycyjnych kart. Otrzymasz zwrot od wystawcy karty w przypadku, kiedy opłacona usługa, czy towar nie spełnia Twoich oczekiwań.

Jak zwiększyć limit Twisto?

Twisto oferuje dwa limity: miesięczny oraz ratalny. Podstawowym limitem po rejestracji jest limit miesięczny. Jego wysokość jest ustalana na podstawie danych o zarobkach podanych w momencie rejestracji.

W przypadku limitu ratalnego, wydatki możesz rozłożyć na 3 raty 0 zł lub na 12 standardowych rat. Jeżeli zdecydujesz się na raty w Twisto, limit ratalny zmniejszy się o ich równowartość. Z każdą spłatą limit będzie się powiększał.

płatności odroczone

To, jak wysoki jest Twój limit w Twisto zależy od posiadanej zdolności kredytowej. Dla uczciwych klientów spłacających zobowiązania terminowo, platforma ma jednak specjalną ofertę. Sama proponuje podwyższenie limitu. Można również samodzielne złożyć wniosek, zostanie rozpatrzony w ciągu 14 dni przez Twisto Polska. Każdy klient wniosek może złożyć tylko raz na 6 miesięcy.

W jakich sklepach zapłacę Twisto?

Wszystkie sklepy, w których akceptowana jest karta MasterCard umożliwiają płatność Twisto. Dotyczy to sklepów internetowych oraz stacjonarnych. Na samym początku działalności czeska platforma oferowała możliwość płatności wyłącznie w 300 sklepach partnerskich. Wraz z rozwojem sytuacja zmieniła się i teraz płatności odroczone mogą być realizowane wszędzie.

Zapłać później i ciesz się z wyjątkowego szaleństwa zakupowego w sklepach stacjonarnych oraz online. Płatności Twisto są wygodne, bezpieczne i bezproblemowe. 

Sprawdź też: Płatność BLIKIEM – ulubiony sposób płatności Polaków

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *