płatność kartą

Technologia

18.01.2023 09:36

Co to jest PayPo – jak działa i czym są płatności odroczone? Wszystko o PayPo

Biznes Online
14
1
0
14
1

PayPo – kup teraz, zapłać później, czyli nowa metoda finansowania zakupów. Dla kogo ta usługa i na czym polegają płatności odroczone? Podpowiadamy. Bezpieczeństwo, korzyści i wady. Dowiedz się więcej o wygodnej metodzie płatności online.

PayPo – co to jest?

PayPo to metoda oparta na płatnościach odroczonych, dzięki której za złożone zamówienie w sklepie internetowym możesz zapłacić z 30-dniowym opóźnieniem. Nie ponosisz dodatkowych kosztów i samodzielnie decydujesz o konkretnym dniu wpłaty w wyznaczonym terminie. PayPo nie wymaga rejestracji, a także podawania danych do konta bankowego oraz kart płatniczych. Potwierdzenie transakcji następuje poprzez wiadomość SMS, na którą w dniu realizacji zamówienia otrzymasz wygenerowany kod.

PayPo
Źródło: fitsupply.pl

Sprawdź też: Co to jest BLIK? Jak płacić BLIKiem przez internet i w sklepie stacjonarnym?

Nowa technologia finansowa pojawiła się na rynku już w 2017 roku w Warszawie, a za jej powstanie odpowiadają członkowie Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce działający zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk. W myśl przewodniej idei przedsiębiorców PayPo to większy komfort podczas zawierania transakcji i bezpieczeństwo. Płatności odroczone umożliwiają sprawdzenie zamówionego towaru jeszcze przed dokonaniem zapłaty i bez oczekiwania na pieniądze ze zwrotu.

Jak działa PayPo?

Płatności PayPo dostępne są już w ponad 5 tysiącach sklepów internetowych, dlatego korzystanie z tej opcji zapłaty staje się coraz popularniejsze. W celu skorzystania z usługi wystarczy, że znajdziesz sklep oferujący usługę PayPo i po złożeniu zamówienia wybierzesz tę opcję. W następnym kroku musisz wypełnić formularz, podając swoje dane osobowe i pesel, a po dokończeniu procesu PayPo ureguluje Twój rachunek w sklepie internetowym. Kolejno czekasz na dostawę zamówionych artykułów, a po otrzymaniu paczki możesz zadecydować o ich dalszym losie.

paypo - zasada działania
Źródło: miyou.pl

Po Twojej stronie leży decyzja, które towary chcesz odesłać, a które zostawiasz. Jeśli dokonujesz zwrotu, PayPo automatycznie zmniejszy należną kwotę do zapłaty. Następnie pozostaje Ci opłacić zamówienie w ciągu 30 dni od daty finalizacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Możesz także skorzystać z rozłożenia płatności PayPo na wygodne raty.

Sprawdź też: Faktoring – co to jest i jak działa? Jaki faktoring wybrać?

Wady i zalety PayPo

Internauci, którzy często zamawiają produkty online, pokochali PayPo za płatność odroczoną. Największym atutem jest możliwość złożenia zamówienia w chwili braku na koncie wystarczającej ilości środków na pokrycie kosztów zamówienia. Taki system pozwala kupować artykuły jeszcze przed wypłatą i opłacać je po wpłynięciu pieniędzy na konto. PayPo sprawdzi się także, jeśli w danym momencie nie możesz pozwolić sobie na złożenie zamówienia, a długo wypatrywany produkt nagle pojawił się w promocyjnej cenie. Dzięki płatnościom odroczonym możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty i zapłacić później.

Drugą z docenianych korzyści jest sprawdzenie zamówionego towaru jeszcze przed jego opłaceniem. Takie rozwiązanie zapobiega kupowaniu odzieży w złym rozmiarze lub kolorze niezgodnym z przedstawionym na zdjęciu w sklepie internetowym. Możesz przemyśleć, czy artykuł pasuje do wystroju mieszkania lub spełnia funkcje, które oferuje producent. Towar możesz zwrócić w całości lub częściowo, a PayPo odliczy kwotę odsyłanego asortymentu od łącznej wartości należnej zapłaty. Zaletą jest także możliwość płatności ratalnej.

PayPo Logo
Źródło: kissdigital.com

Jeśli chodzi o wady PayPo, usługa ta jest ich względnie pozbawiona, choć może stanowić zagrożenie dla osób, które nieumiejętnie gospodarują swoimi funduszami. Kupowanie z możliwością późniejszej zapłaty i posiadanie kilku otwartych zamówień to łatwy sposób na wydanie większej ilości pieniędzy, a tym samym utworzenie zadłużenia w przypadku upływu terminu spłaty.

Jak korzystać z płatności odroczonych PayPo?

Po złożeniu zamówienia i wypełnieniu formularza z danymi osobowymi, na Twój numer telefonu otrzymasz dane umożliwiające dostęp do panelu Klienta, w którym znajdziesz podstawowe informacje o realizacji usługi. Jeśli podejmiesz decyzję o zakupie otrzymanych towarów, możesz się zalogować, sprawdzić wysokość kwoty i uregulować płatność. Skorzystanie z płatności odroczonych obejmuje Cię Gwarancją Ochrony Kupującego, więc nie musisz martwić się obowiązkiem zapłaty w sytuacji, w której nie otrzymasz zamówionego towaru. W takim przypadku transakcja zostanie anulowana, a Ty unikniesz obciążenia kosztami.

Kup teraz, zapłać później – jak płacić PayPo?

Wybór PayPo jako metody płatności następuje w ostatnim etapie składania zamówienia. Wybierz opcję Pay Po – kup teraz, zapłać za 30 dni i podaj swoje dane – bez numerów karty bankowej lub kredytowej, a także logowania do bankowości internetowej. Informacje o płatności znajdziesz w Panelu Klienta. Aby się zalogować, wystarczy wejść na stronę wpisać swój adres e-mail w miejsce loginu, na który otrzymasz link aktywacyjny. Dostęp do panelu zostanie uruchomiony automatycznie po sfinalizowaniu pierwszej transakcji PayPo. Płatność uregulujesz poprzez przelew bankowy tradycyjny, internetowy oraz szybkie metody płatności online.

Płatność za 30 dni
Źródło: taniaksiazka.pl

Termin spłaty zakupów PayPo

Od momentu złożenia zamówienia w sklepie internetowym masz 30 dni na uregulowanie płatności. Jeśli nie pamiętasz, ile dni pozostało do ostatecznego terminu spłaty, informację tę szybko sprawdzisz w Panelu Klienta PayPo. W momencie przekroczenia wyznaczonego czasu do zapłaty należna kwota zostanie automatycznie rozłożona na 4 raty. Możesz też skorzystać z tej formy zapłaty przed upłynięciem 30 dni, jednak pamiętaj, że w przypadku braku wpłat, rozpocznie się proces windykacyjny.

Sprawdź: Płatności zbliżeniowe – jak płacić telefonem? Wszystko o płatnościach NFC

Bezpieczeństwo w PayPo

Korzystanie z usługi PayPo jest całkowicie bezpieczne, a transakcje zachodzące za pośrednictwem FinTech są szyfrowane i zlecane tylko poprzez zabezpieczone serwery. Ponadto dokonując płatności przez PayPo, jesteś objęty Gwarancją Ochrony Kupującego, która zabezpiecza Twoje środki w momencie niedostarczenia towaru przez sklep lub nieotrzymania płatności z tytułu zwrotu towaru na konto Twoje oraz PayPo.

Bezpieczeństwo
Źródło: fotoforma.pl

Za płatnościami odroczonymi w PayPo przemawia brak kosztów, bezpieczeństwo transakcji i możliwość dłuższego namysłu. Kup teraz i zapłać za 30 dni – praktyczne rozwiązanie czy sposób na większe zakupy? Daj znać, czy korzystasz z PayPo i jak oceniasz tę metodę płatności online.

Źródło obrazka głównego: 4skin.pl

14
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *