airbnb – co to za strona?

Poradniki

20.01.2023 09:24

Airbnb – co to i jak działa? Sposób na tanie noclegi

Online Programy i aplikacje
7
0
0
7
0

Wiele osób poszukujących idealnego miejsca na spędzenie wakacji może zastanawiać się widząc Airbnb co to tak właściwie jest. Dzisiaj przyjrzymy się zasadom działania serwisu i rzeczom, przez które zdecydowanie warto dać mu szansę!

W momencie, gdy pandemia koronawirusa zamknęła nas wszystkich w domach, wiele osób marzyło tylko o wyjeździe, kiedy cała sytuacja się uspokoi. Wiele osób rzeczywiście podeszło do tego postanowienia wyjątkowo poważnie i zaczęła pieczołowicie planować swój wypoczynek, ostatecznie się na niego udając. Jedną z pierwszych kwestii, o której trzeba jednak w takim momencie pamiętać, to oczywiście zapewnienie sobie odpowiedniego noclegu. Jak możemy to zrobić? Jedną z najciekawszych opcji, która obecnie generuje wokół siebie naprawdę wiele zainteresowania, niewątpliwie jest aplikacja Airbnb. Nie wszyscy jednak mogą wiedzieć w kontekście Airbnb co to tak właściwie jest – nazwa sama w sobie mówi nam bowiem mimo wszystko dość niewiele. To właśnie tym tematem zajmiemy się dzisiaj, rozbierając ten oto portal na czynniki pierwsze!

Airbnb – co to? Założenia serwisu

Serwis Airbnb został założony w 2008 roku przez Briana Chesky’ego, Joego Gebbia oraz Nathana Blecharczyka. Podstawowe założenie Airbnb jest dość proste – oferować krótkoterminowy wynajem wszelkiego rodzaju lokali osobom prywatnym od osób prywatnych. Jest to swego rodzaju alternatywa do poszukiwania hoteli czy apartamentów dla turystów. Dzięki temu możemy bez większego problemu natrafić na naprawdę dobre okazje, nie musząc przy okazji wydawać fortuny czy zostawać w hotelach, których wiele osób najzwyczajniej w świecie nie lubi.

Sprawdź też: Revolut – wszystko o aktualnych kosztach za używanie Revoluta

Airbnb posiada naprawdę rozbudowany system, dzięki któremu możemy z łatwością filtrować proponowane lokale i noclegi – zarówno pod kątem ceny, jak i komfortu, wykończenia, odległości od interesujących nas miejsc czy udogodnień. Z pomocą tego serwisu w szybki sposób znajdziemy idealne miejsce na nocleg w każdym miejscu i w każdym momencie!

Rezerwacja noclegów – jak zarezerwować nocleg przez Airbnb?

Airbnb to przede wszystkim miejsce, w którym można zrobić rezerwację konkretnego lokalu na określony okres. Osoby niekorzystające z tego typu portali mogą jednak zastanawiać się jak tak naprawdę się za to zabrać. Po chwili okazuje się jednak, że rezerwacja noclegów z pomocą tej aplikacji jest wręcz dziecinnie prosta.

Serwis internetowy i aplikacja mobilna są intuicyjne w obsłudze, co umożliwia prostą rezerwację noclegu

Po przejrzeniu propozycji możemy wybrać interesujące nas miejsce. Zapoznamy się tam ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi udogodnień i naszej rezerwacji. W następnych krokach możemy wybrać dokładny przedział czasowy, liczbę gości, formę płatności, a także sprawdzić czas na ewentualne bezpłatne odwołanie rezerwacji. Jeśli się rozmyślimy lub nasze plany się posypią, możemy liczyć na pełny zwrot środków, jeżeli rezerwację anulujemy do z góry ustalonej daty.

Mieszkanie lub pokój do wynajęcia – zasady Airbnb wobec wynajmującego

Oczywiście wynajęcie określonego lokalu na parę dni nie oznacza, że możemy robić w nim co się nam żywnie podoba. Nie jest to bowiem nasza własność – właściciel po prostu udostępnia nam to miejsce do korzystania z niego przez określony czas. To właśnie dlatego musimy stosować się do zasad – w przeciwnym razie możemy liczyć się z konsekwencjami.

Sprawdź też: Ułatwienie w podróży — jakdojade.pl. Fenomen aplikacji oraz czym jest i do czego służy

Każdy lokal Airbnb posiada swój regulamin, który jest przez wynajmującego akceptowany wraz ze złożeniem rezerwacji. Znajdziemy w nim zasady korzystania z mieszkania, w tym reguły dotyczące ciszy nocnej, zwierząt, palenia papierosów czy informacje dotyczące konkretnych przepisów administracyjnych obowiązujących w danym budynku. Dostosowanie się do panujących zasad jest naszym obowiązkiem. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej przez osobę wynajmującą nam dany lokal.

Czy Airbnb działa i jest bezpieczne? Opinie i środki bezpieczeństwa

W przypadku Airbnb opinie dotyczące działania tego portalu są naprawdę dobre – w przeciwnym razie nie moglibyśmy w tym momencie mówić o jego sukcesie. Działanie Airbnb nie tylko pozwala nam na szybkie rezerwowanie lokali, ale również uczynienie tego w sposób całkowicie bezpieczny. Kontakt z obsługą klienta jest szybki i dostępny o każdej porze, a jeżeli chodzi o komfort i bezpieczeństwo lokali występuje tu pewien standard, który wynajmujący muszą utrzymywać. Płatności również są odpowiednio zabezpieczane i szyfrowane, dlatego nie musisz obawiać się o swoje pieniądze – Airbnb zadba o to, by były bezpieczne!

kody rabatowe telefony

Airbnb czy Booking? Alternatywne strony z tanimi noclegami

Airbnb jest jedną z kilku stron działających na zasadzie wynajmu lokali od osób prywatnych. Na polskim rynku znajdziemy również inne portale w takim stylu, takie jak Booking.com czy Nocowanie.pl. Największą konkurencją Airbnb jest jednak bez wątpienia międzynarodowy gigant, czyli wspomniany Booking. Oba te portale mają swoje sposoby na przyciągnięcie klientów. W przypadku Airbnb zniżka na pierwszą podróż może być kuszącą opcją, zaś Booking może pochwalić się świetnym, proklienckim programem lojalnościowym Genius, w którym to możemy odblokować permanentne zniżki na nasze wojaże!

Sprawdź też: Czym jest e-podróżnik? Wszystko o wyszukiwarce połączeń

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *