ile kosztuje revolut

Poradniki

26.04.2023 16:31

Revolut – wszystko o aktualnych kosztach za używanie Revoluta

Biznes Online
26
7
11
26
7

Revolut to idealne rozwiązanie płatnicze m.in. dla osób, które dużo podróżują, a przy tym cenią sobie wygodną i nowoczesną bankowość. Dzięki Revolutowi operacje finansowe takie jak np. przelewy międzynarodowe, można wykonać wprost z aplikacji.

Usługa płatności Revolut staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Korzysta z niej aktualnie już kilkaset tysięcy klientów. Wiele osób decyduje się na jej przetestowanie, dlatego warto zapoznać się z cennikiem, wysokością opłat oraz warunkami korzystania.

Karta Revolut – rodzaje i koszty. Podstawowe informacje

Główną ideą przyświecającą brytyjskiej filmie Revoult jest poprawienie wygody oraz zmniejszanie kosztów związanych z płaceniem w różnych walutach. Zerknijmy zatem na cennik: ile kosztuje karta Revoult i jakie daje nam opcje?

Sprawdź też: Revolut w pigułce – co to jest Revolut, jak działa, czy warto? Wszystko o Revolucie

W ofercie firmy istnieją rodzaje planów dające nam dostęp do konkretnych usług. Plan za 0zł zwany Standard pozwala nam założyć konto na terenie Wielkiej Brytanii i korzystać z niego jak z typowego konta bankowego z rachunkiem typu IBAN i rozliczać się w walucie EUR, wymieniać waluty, oraz bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie. 

Płacąc niecałe 15 zł miesięcznie w opcji Plus, oprócz powyższych, dostajemy do dyspozycji spersonalizowaną kartę płatniczą dostarczoną za darmo oraz wyższe limity przy wypłatach z bankomatów. Przy okazji nasze zakupy zostaną objęte ubezpieczeniem, a czas, w jakim będziemy mogli otrzymać zwrot przedłuży się do 90 dni. Oferta zwrotu pieniędzy obejmuje również opłaty za wydarzenia, na których się nie pojawiliśmy. Nasze oszczędności zamknięte w revoultowym “sejfie” będą również procentować w tym planie, jednak zaledwie o 0,15%.  

-400 zł
Zrób upgrade z produktami Intel i ASRock do 400 zł taniej

Plan Premium to wydatek niecałych 30 zł za miesiąc. Wymienione wcześniej przywileje zostają poszerzone o ubezpieczenie medyczne i ubezpieczenie od odwołanych lub opóźnionych lotów – włącznie z darmową wejściówką do wygodnych poczekalni w systemie SmartDelay dla 2 osób. Do tego dochodzi znaczne powiększenie lub całkowite zniesienie limitów oraz prowizji np. za wymianę walut, oraz powiększy się procent za trzymanie na koncie oszczędności. 

Za 50 zł (bez grosza) miesięcznie otrzymujemy najdroższy plan zwany Metal – adekwatnie nagrodzony prawdziwą metalową kartą płatniczą. Do specjalnych przywilejów posiadaczy tego planu, oprócz tego, co gwarantują tańsze opcje, należy między innymi zwrot 1% wartości wszystkich zakupów dokonanych kartą, również za pomocą kryptowalut. Oprócz tego, taniej wynajmiemy samochód, zapłacimy mniej za ubezpieczenie naszego urządzenia, a w przypadku opóźnienia samolotu do wygodnej poczekalni wprowadzimy praktycznie całą rodzinę (max. 4 osoby). Tradycyjnie, polepszą się nasze warunki, jeżeli chodzi o limity, prowizje i odsetki.

pieniądze na revolut
Ile kosztuje Revolut? Sprawdzamy!

Opłaty za Revoluta w Polsce – kilka zmian w cenniku

Perturbacje świata “covidowego” nie oszczędzają nikogo. I tak FinTech, twórcy usługi Revoult, w kwietniu 2021 dokonali zmian w cennikach. Są one bardzo istotne, ponieważ dotykają podstawowej funkcjonalności usługi. Niemniej jednak Revolut wciąż pozostaje atrakcyjny jeśli poszukujesz sposobu na przewalutowanie gotówki.

Sprawdź też: Co to jest BLIK i jak z niego korzystać

Revolut – opłaty za wypłatę pieniędzy z bankomatu

W przypadku darmowego konta Standard wypłaty z bankomatów na całym świecie są darmowe, jednak limit wypłat to 800 zł lub 5 transakcji. Jeśli limit zostanie przekroczony, Revolut pobierze za każdą kolejną wypłatę 2% prowizji, ale minimalnie 5 złotych. Z kolei w płatnych planach, czyli Plus, Premium i Metal nie będzie limitu ilości transakcji, ale zostaje limit maksymalnej wartości  wypłat –  wysokość prowizji (min. 5 zł) i limity pozostaną takie same, jak do tej pory, czyli odpowiednio 800 zł/miesiąc, 1600 zł/miesiąc oraz 3000 zł/miesiąc. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Revolut – opłaty za przelewy zagraniczne

Po wprowadzeniu nowego cennika użytkownicy planów Standard i Plus zapłacą prowizję za każdy  przelew zagraniczny poza strefę SEPA (Unia Europejska, Wielka Brytania i Szwajcaria) lub w walucie innej niż euro. Plan Premium gwarantuje jedną, bezpłatną transakcję, a w planie Metal otrzymujemy trzy. Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 złotych a 25 złotych w zależności od dnia tygodnia i wielkości przelewu/kraju odbiorcy.

międzynarodowa karta revolut
Revolut przydaje się szczególnie w podróży

Sprawdź też: Faktoring – co to jest i jak działa? Jaki faktoring wybrać?

Pozostałe informacje na temat kosztów Revoluta

Warto wspomnieć o cenach innych usług w ofercie Revoult. Jedną z najpopularniejszych funkcji jest wymiana walut. System Revoult ustala kursy na podstawie międzynarodowego kursu wymiany, czyli kursu obowiązującego w czasie rzeczywistym, który zazwyczaj jest korzystniejszy niż ten proponowany przez bank. Jednakże, w planie Standard i Plus bezpłatnie wymienimy do 5000 zł – transakcje ponad tę kwotę zostaną obarczone prowizją 0,5% (może być inna w przypadku niektórych walut spoza UE). Plany Premium i Metal mogą wymieniać waluty bez obaw o prowizję – limitów brak!  

Konto Standard jest darmowe, natomiast istnieje haczyk w postaci jednorazowej opłaty za dostarczenie karty. Przy okazji zmiany w cennikach koszt będzie wyświetlał się także na urządzeniach mobilnych. Opłata nie wzrośnie, czyli nadal zapłacimy ok. 25 zł za standardową wysyłkę lub ok. 90 zł za ekspres. Cena może być wyższa w zależności od adresu odbiorcy, ale nie powinno to dotyczyć mieszkańców Europy. Płatne programy dostarczają kartę za darmo, a dwa najdroższe także w opcji ekspresowej.  

Sprawdź też: Płatności zbliżeniowe – jak płacić telefonem? Wszystko o płatnościach NFC

A czy Ty korzystasz z Revolut? Jeśli tak, zostaw komentarz i podziel się wrażeniami!

26
7

Podziel się:

Komentarze (11)

Mam kartę Standard. Zrobiłam w ciągu kilku dni kilka płatności zbliżeniowych w sklepach w trzech krajach. Mam komunikat: Zresetuj limit płatności zbliżeniowych, aby uniknąć odrzucenia transakcji. Nie wiem o co chodzi, czemu jest problem. Jak sprawdzić limit (skąd się wziął), jak się zmienia i czy to się wiąże z opłatami przy karcie Standard?

Czy w planie standardowym mogę przechowywać PLN na Euro i z powrotem z EURO na PLN nieograniczoną ilość razy, czy są jakieś limity?

Kojarzy Pan czy można bez prowizji wypłacić dolary w Polsce w bankomacie? W ramach limitu 200 euro miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *