jak pobrać wszystkie zdjęcia z google

Poradniki

30.01.2023 16:06

Zdjęcia Google – jak pobrać zdjęcia z dysku Google?

Google Online
4
4
0
4
4

Na pewno każdy z Was zastanawiał się nad tym, jak pobrać zdjęcia Google. Niekiedy bywa to dość problematyczne zagadnienie. Podobnie może być z innymi elementami, które zajmują dysk Google. W związku z tym, w jaki sposób można je pobrać? 

Aplikacja Zdjęcia Google jest w stanie być niezwykle przydatna, jeżeli często zmieniamy telefony i nie chcemy tracić najważniejszych dla nas zdjęć. Może być ona również przydatna po to, by zawsze, niezależnie od urządzenia i miejsca, mieć do nich dostęp. Wiele osób może się jednak zastanawiać, jak pobrać zdjęcia z Dysku Google na telefon. Czas najwyższy to sprawdzić!

Jak pobrać zdjęcia z dysku Google na telefon?

Korzystając z Dysku Google, z pewnością zauważyliśmy, że poza opcją wrzucenia tam zdjęć możemy je także pobrać. Nie jest to jednak wcale takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim jeśli chcemy ściągnąć zdjęcia Google na telefon, musimy upewnić się, że mamy miejsce na naszym urządzeniu. Wiele osób wykorzystuje chmurę jako miejsce, w którym znajduje się kopia zapasowa plików lub też zapisują tam zdjęcia, które nie mieszczą się już w telefonie. W związku z tym, jeśli chcemy pobrać je z powrotem, musimy mieć odpowiednią ilość wolnej pamięci.

Google Zdjęcia daje dostęp do zdjęć z różnych urządzeń
Google Zdjęcia pozwala na trzymanie wszystkich zdjęć w bezpiecznym miejscu

Jeśli chcemy pobrać wszystkie zdjęcia Google na telefon, powinniśmy wykorzystać opcję zaznaczenia wielu. Można to zrobić przede wszystkim, przytrzymując jedno ze zdjęć, a następnie zaznaczając wszystkie. Dzięki temu po zaznaczeniu będziemy w stanie pobrać wszystkie za jednym zamachem. Otrzymamy taką opcję po rozwinięciu trzech kropek opcji. Jest to niezwykle wygodne, gdy potrzebujemy ściągnąć większą ilość zdjęć.

Jak pobrać zdjęcia z dysku Google na komputer?

Pobieranie zdjęć z Dysku Google jest znacznie łatwiejsze w przypadku korzystania z komputera – istnieje wiele metod, które na to pozwalają. Przede wszystkim można to zrobić przez wybranie poszczególnych zdjęć, rozwinięcie opcji za pomocą trzech kropek, a następnie kliknięcie przycisku „Pobierz”.

Sprawdź też: Wiadomości Google – jak włączyć i korzystać? Poradnik

Może być to jednak czasochłonna metoda, gdy chcemy pobrać wszystkie zdjęcia z Google na raz. Możemy bowiem, przytrzymując klawisz shift, zaznaczyć zakres interesujących nas zdjęć lub folderów. Następnie wystarczy przenieść je myszką na komputer lub kliknąć przycisk „Pobierz”. Jeśli interesują nas jedynie poszczególne foldery lub zdjęcia, należy przytrzymać przycisk „Ctrl”. W ten sposób zaznaczymy jednocześnie poszczególne z nich. 

Czy można pobrać wszystkie moje zdjęcia z dysku Google?

Jak pobrać wszystkie zdjęcia z dysku Google? Jeśli ktoś składuje dużo fotografii w chmurze, po pewnym czasie będzie mógł chcieć je pobrać. Można to zrobić na wiele sposobów, jednak przede wszystkim warto zaznaczyć, że jest to jak najbardziej możliwe. Zdecydowanie łatwiej będzie, jeśli przechowujemy je w jakimś folderze. W takim wypadku wystarczy zaznaczyć wszystkie z nich, a następnie kliknąć opcję „Pobierz”.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Aby pobrać wszystkie moje zdjęcia w chmurze w przypadku telefonu, również można skorzystać z opcji zaznaczenia wielu z nich – dzięki temu znajdą się one w kolejce pobierania i po chwili trafią do pamięci naszego smartfona.

4
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *