jak włączyć wiadomości w google

Poradniki

30.01.2023 12:48

Wiadomości Google – jak włączyć i korzystać? Poradnik

Google Online
7
0
0
7
0

Czy za pomocą Wiadomości Google jest możliwe śledzenie aktualnych wydarzeń z całego świata? Jak włączyć Wiadomości Google? Czy istnieje aplikacja Wiadomości Google na telefon? Z naszego artykułu dowiesz się, jak korzystać z Wiadomości Google.

Lubisz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z Polski i świata? Do wszystkich istotnych wydarzeń możesz mieć dostęp za pomocą Wiadomości Google. Chcesz wiedzieć, jak działa? Przeczytaj nasz artykuł.

Czym są Wiadomości Google?

Wiadomości Google to agregator newsów, który zbiera w jednym miejscu wszystkie najważniejsze i najbardziej uznane informacje. Dzięki tej usłudze możemy być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Oprócz skupiania najważniejszych informacji w jednym miejscu służy także do porządkowania, znajdowania i analizowania wiadomości.

Google News zawiera artykuły prasowe oraz materiały wideo, a rodzaj wyświetlanych informacji nie jest przypadkowy. Niektóre artykuły są widoczne dla wszystkich czytelników, a część pojawia się na podstawie ich konkretnych zainteresowań.

Google śledzi aktywność użytkownika w sieci, na przykład to, z jakich serwisów informacyjnych korzysta. I na podstawie tej historii w Wiadomościach Google wyświetlane są artykuły o takiej samej lub zbliżonej tematyce.

Odczytywać Wiadomości Google możesz praktycznie na każdym urządzeniu
Wiadomości Google możesz przeglądać wygodnie na swoim smartfonie

Zmieniając odpowiednie ustawienia w Google News, istnieje możliwość spersonalizowania wyświetlanych informacji. Wiadomości Google można dostosować do indywidualnych preferencji. Wystarczy zalogować się na konto Google i odpowiednio zmienić ustawienia.  

Część funkcji jest dostępnych po zalogowaniu się na konto Google. Zatem, jeśli chcemy mieć pełen dostęp do możliwości, jakie oferuje Google News, musimy posiadać konto na Google i być na nim zalogowanym. Tylko w ten sposób możemy dowolnie śledzić z Google wiadomości z kraju i świata.

Wiadomości Google w przeglądarce – ustawienia

Google udostępnia możliwość korzystania z Wiadomości Google za pomocą przeglądarki. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób niekorzystających z aplikacji na telefon.

W Wiadomości Google, z lewej strony znajduje się sekcja „Najważniejsze artykuły”. Klikając ten napis, wyświetlą się wszystkie wydarzenia uznane za najważniejsze. Te artykuły są pozycjonowane na podstawie ich jakości, oryginalności i naszych wcześniejszych aktywności w Wiadomościach Google. Jeśli pierwszy raz korzystamy z tej usługi, to pod uwagę brana jest nasza historia korzystania z innych usług Google – jak na przykład wyszukiwarki Google.

Sprawdź też: Ankiety Google – jak je zrobić? Czym są formularze Google?

Jeśli na Google News nie ma artykułów z naszego ulubionego serwisu lub brakuje artykułów na interesujące nas tematy, to możemy to zmienić. Jak włączyć wiadomości z Google? Otóż w Google News, w górnym pasku wyszukiwarki należy wpisać źródło lub temat – na przykład „onet” albo „pielęgnacja twarzy”. Po zatwierdzeniu pojawią się artykuły dotyczące tematu, który wpisaliśmy lub artykuły z wpisanego przez nas źródła. Następnie dodajemy artykuły lub źródło do obserwowanych. Wszystkie spersonalizowane treści znajdują się pod sekcją „Dla Ciebie”.

Personalizacja treści to nic innego, jak dostosowanie wyświetlanych treści do naszych upodobań i zainteresowań. Za pomocą odpowiednich zmian w ustawieniach, możemy otrzymywać większą ilość artykułów na tematy, które nas fascynują.

Wiadomości Google w przeglądarce to dobra alternatywa dla osób pracujących na laptopach i komputerach. Dzięki Google Wiadomości najświeższe informacje na ulubione tematy są na wyciągnięcie ręki i to w jednym miejscu.

Jak włączyć Wiadomości Google w telefonie? Aplikacja

Już wiemy jak włączyć wiadomości Google w przeglądarce, to teraz przejdźmy do aplikacji. Wszystkie wiadomości Google można przenieść na telefon. Aplikacja Wiadomości Google jest dostępna na Android, iPhone oraz iPad.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Aplikacja Wiadomości Google, jak włączyć powiadomienia? Należy przejść do ustawień i w sekcji „Alerty”, kliknąć powiadomienia, a następnie włączyć opcję otrzymuj powiadomienia. Liczbę otrzymywanych powiadomień możemy ograniczyć. Powiadomienia z podsumowaniem wiadomości możemy otrzymywać także w postaci e-maila. Jeśli jesteśmy zainteresowani taką opcją, to w tej samej sekcji „Alerty”, należy włączyć opcję e-maile z podsumowaniem wiadomości.

Ciekawe Wiadomości Google możemy zapisać do przeczytania na później. Obok artykułu, który chcemy zapisać, wystarczy kliknąć więcej i zapisać na później. Wszystkie zapisane artykuły znajdziemy w obserwowanych, w sekcji „Zapisane artykuły”.

Jak usunąć Wiadomości Google?

Już wiemy, jak włączyć Wiadomości Google w telefonie, to teraz omówimy kwestię, jak usunąć wiadomości z Google. Jeśli są artykuły, których liczbę chcemy ograniczyć, to należy zaprzestać obserwowania tematu, miejsca lub publikacji. Zaprzestać lubienia artykułów na dany temat lub pochodzących z danego źródła. Możemy również ukrywać takie artykuły.

Sprawdź też: Zdjęcia Google – czy warto korzystać z tej aplikacji?

Jeśli chcemy usunąć obserwowane artykuły, to przechodzimy do zakładki obserwujesz, klikamy wyświetl wszystkie i zarządzaj nimi, a następnie przestań obserwować. Jest to najprostsze rozwiązanie na to, jak wyłączyć Wiadomości Google.

Jeśli zamierzamy wyłączyć powiadomienia, przechodzimy do sekcji „Alerty” i wyłączamy opcję otrzymuj powiadomienia.

Wiadomości Google możemy całkowicie usunąć z telefonu. Jak usunąć Wiadomości Google? Po prostu odinstalowujemy aplikację, to bardzo proste.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *