google photos

Technologia

17.01.2023 15:49

Zdjęcia Google – czy warto korzystać z tej aplikacji?

Android i iOS Google Online
7
0
0
7
0

Aplikacja Zdjęcia Google to uniwersalna aplikacja do przechowywania swoich najważniejszych ujęć. Na jakiej zasadzie Google Zdjęcia jednak działają i jak na co dzień może ratować nas kopia zapasowa synchronizowana z naszym telefonem?

W świecie wszechobecnej cyfryzacji coraz częściej stawiamy na to, by nasze wspomnienia, w szczególności filmy czy zdjęcia, były trzymane w więcej niż jednym miejscu. Ma to oczywiście związek z faktem, iż nośniki fizyczne nie zawsze dają nam poczucie całkowitego bezpieczeństwa. Gubiąc telefon lub zmieniając model na nowy, możemy bowiem stracić wiele fotografii czy nagrań, które są dla nas ważne. To właśnie dlatego bardzo często korzystamy z aplikacji umożliwiających trzymanie takich danych w chmurze. Jedną z najpopularniejszych usług tego typu bez wątpienia są Zdjęcia Google

Czym jest aplikacja Zdjęcia Google?

Aplikacja Google Photos jest niejako odpowiedzią na program stworzony przez firmę Apple, w którym to jesteśmy w stanie w ich autorskiej chmurze przechowywać filmy czy fotografie z naszych urządzeń. To bardzo intuicyjny program, który do swojego działania wykorzystuje Dysk Google. Dzięki temu synchronizacja wielu naszych urządzeń jest naprawdę prosta i szybka, a przesłane na Dysk Google zdjęcia momentalnie pojawią się w aplikacji, dzięki czemu mamy do nich prosty dostęp.

Oglądać Zdjęcia Google możesz z dowolnego urządzenia zarówno telefonu, jak i laptopa
Zdjęcia Google możesz oglądać zarówno na smartfonie, jak i na komputerze

Każdy użytkownik Dysku Google otrzymuje na start 15 gigabajtów przestrzeni, co oczywiście tyczy się również i fotografii. Paradoksalnie w obecnych czasach nie jest to za wiele, lecz zdecydowanie jest to wystarczająco, by przechowywać najistotniejsze dla nas pliki.

Aplikacja Google Zdjęcia to jednak coś więcej niż tylko możliwość przechowywania fotografii na zewnętrznym serwerze. Oferuje ona bowiem wiele możliwości ich edycji, a także grupowania ich w albumy, dzięki czemu każde zdjęcie może zostać przez nas błyskawicznie odnalezione.

Sprawdź też: Wyszukiwanie obrazem w Google – 5 prostych sposobów

Kto powinien korzystać z aplikacji Zdjęcia Google?

Trudno tak naprawdę określić, kto dokładnie powinien korzystać ze Zdjęć Google – jest to aplikacja, która może być przydatna dla każdego z nas. Z pewnością jednak najwięcej zyskają osoby, które często zmieniają swoje smartfony i nie chcą dopuścić do sytuacji, w których ważne dla nich chwile przepadną wraz ze starym telefonem.

kody rabatowe telefony

To również świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają telefony z małą ilością pamięci wewnętrznej. Zdjęcia czy filmy raz przesłane do chmury możemy bez problemu usunąć z urządzenia, a w razie potrzeby szybko z niej pobrać. Mamy więc natychmiastowy dostęp do całej biblioteki naszych wspomnień. Nie musimy również głowić się nad tym, jak sprawdzić zdjęcia w Google – za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne czy przeglądarki internetowej zawsze mamy możliwość przejrzenia albumów, zarządzania zdjęciami czy miejscem na wirtualnym dysku.

Czy kopia zapasowa zdjęć w Google jest bezpieczna?

Jedną z najważniejszych funkcji jest kopia zapasowa, która pozwala nam na automatyczne synchronizowanie naszej galerii z chmurą. Możemy zapominać o przerzucaniu plików z naszego smartfona na dysk, ponieważ nasz telefon może to bez problemu robić za nas. Dzięki temu w zakładce „Moje Zdjęcia Google” zawsze będziesz mieć dostęp do swoich ulubionych zdjęć, nawet jeżeli utracisz w jakiś sposób dostęp do swojego telefonu.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *