Jak udostępnić Tweeta

Poradniki

13.07.2021 08:50

Jak udostępnić Tweeta? Kilka sposobów na dzielenie się wpisami z Twittera na FB, Insta, blogu itp

Online
6
0
0
6
0

Jak udostępnić Tweeta? To nic trudnego! Oto kilka sposobów na udostępnianie treści z Twittera – przeczytaj, czym różni się repost od publikowania Tweetów na zewnętrznych portalach społecznościowych.

Jak udostępnić Tweeta?

Udostępniane Tweetów jest na szczęście bardzo proste – i bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem każdy użytkownik, nawet początkujący. Metoda dzielenia się Tweetami będzie identyczna w przypadku wersji mobilnej i komputerowej serwisu wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę pod wpisem, czyli przypominającą połówkę kwadratu z wychodzącą z niego strzałką – [=> (ustawionych pionowo). Co więcej, portal daje dość szerokie możliwości wyboru kanału przekazywania ciekawych postów – jednak w tym przypadku wyłącznie aplikacją.

Tweety udostępnisz też wiadomością prywatną na samym Twitterze, poprzez Fleet (twitterowa wersja relacji nazywanych również stories, znanych z Facebooka i Instagrama), kopiując link do wpisu lub przesyłając przez stories na IG, Facebooku, WhatsAppem, Snapchatem, Messengerem, w wiadomości Gmail, a także SMS-em. Powyższe opcje to te najbardziej popularne, w rzeczywistości jest ich bowiem jeszcze więcej. Tweeta przekażesz również przez AirDrop (dla iPhone), Dysk Google, Zoom czy popularnego Discorda.

Sprawdź też: Co to jest Polfejs? Wszystko o polskim Facebooku

Udostępnianie na komputerze, jak wspomniano, przebiega identycznie. Opcji wyboru będzie natomiast zdecydowanie mniej. Te uzależnione są bowiem od liczby zainstalowanych aplikacji – Twitter nie pozwoli Ci podać wpisu dalej np. bezpośrednio przez stronę internetową Facebooka. Tym samym, używając na co dzień Windowsa, musisz mieć pobraną apkę FB z Microsoft Store – dotyczy to wszystkich kanałów udostępniania. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem bywa więc skorzystanie z opcji Kopiuj link i wklejenie hiperłącza w post na danym portalu społecznościowym.

Podawanie Tweetów dalej

Alternatywną wersją udostępniania Tweetów jest podanie ich dalej samym Twitterem, poprzez wrzucenie ich na własny profil. To tak zwany repost, czyli (w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego) ponowna publikacja. Dzięki niemu szybko podrzucisz interesującego Cię cudzego Tweeta (np. szokujący wpis polityka lub ważne ogłoszenie ulubionego zespołu) własnym obserwującym – i to wszystkim jednocześnie, każdy z nich zyska bowiem dostęp do wpisu.

Podczas repostowania masz możliwość dodania własnego komentarza – zostanie wyświetlony nad oryginalnym Tweetem. Na przykład, chcąc przekazać wpis lubianej restauracji informujący o nowej, wyjątkowo interesującej Cię pozycji w menu, zyskasz opcję dopisania do niego np. pytania: Kto wybiera się na wielkie testowanie?. Osoba publiczna, z której opiniami niekoniecznie się zgadzasz, znowu zatweetowała Twoim zdaniem szkodliwy komunikat? W trakcie repostu będziesz mógł kilkoma słowami opisać, dlaczego uważasz go za błędny lub zły. 

Jak udostępnić Tweeta - nowe osoby
Nawet osoby nie znające się za bardzo na nowych technologiach spokojnie poradzą sobie z obsługą Twittera

A jak udostępniać wpisy na Twitterze? Cały proces jest na szczęście niezwykle prosty – to zresztą cecha charakterystyczna całego portalu. Ma być on bowiem kanałem szybkiego przekazywania krótkich informacji, nic więc dziwnego, że twórcy postawili na łatwą, intuicyjną obsługę. Aby repostować Tweeta, kliknij drugą ze znajdujących się pod danym postem ikonek. Tworzą ją dwie „goniące” siebie nawzajem strzałki – ich ustawienie przypomina właśnie powtarzanie jakiejś czynności (ponowną publikację).

Gdy dotkniesz tej opcji (lub wybierzesz ją kursorem w przypadku tweetowania przez komputer), zobaczysz dwie możliwości wyboru: Podaj dalej oraz Cytuj Tweeta. Pierwsza pozwala wyłącznie udostępnić wpis na własnej tablicy – natychmiast, od razu po jej kliknięciu, bez dodawania własnego komentarza. Drugą z kolei, czyli cytowanie, wykorzystasz do repostu ze swoją adnotacją, na przykład prośbą, by podawać wpis dalej. 

Publikowanie Tweetów na Facebooku

Aby udostępnić wybrany post na Facebooku (czy to swój, czy cudzy), kliknij opisaną wyżej ikonę udostępniania, po czym wybierz opcję Udostępnij przez… – zostaniesz przeniesiony do sekcji pozwalającej wybrać dany kanał podzielenia się wpisem. Na liście aplikacji powinieneś zobaczyć ikonę Facebooka, jeśli tak nie jest, przewiń wszystkie wyświetlane apki na sam koniec i kliknij Więcej (ikona trzech kropek ułożonych poziomo). Zyskasz dostęp do dodatkowych metod udostępniania – w tym właśnie Facebooka. Kliknij jego ikonę.

Jak udostępnić Tweeta - social media
Portali typu social media jest bardzo dużo – na większości z nich możesz „cytować” posty z Twittera

Po wybraniu FB Twoim oczom ukaże się nowe okno – z przekazywanym Tweetem – oraz miejsce na ewentualne dodanie kilku słów od siebie (klasycznego napisania facebookowego posta, pole Napisz coś o tym…). Kiedy je uzupełnisz (lub postanowisz zostawić puste), kliknij Dalej, a następnie wybierz formę udostępnienia: w aktualnościach, relacji, na osi czasu znajomego, na grupie lub w albumie. Ustal widoczność postu (Publiczne, Znajomi, Tylko ja) i kliknij Udostępnij.

Jak dodać Tweeta na Instastory?

Publikacja Tweeta na Instastory jest równie prosta. W tym celu dotknij ikonę udostępniania, wybierz Udostępnij przez… oraz ikonę IG z podpisem Stories z Instagrama. Jeżeli nie wyświetla się od razu, kliknij dodatkowo Więcej. Po odnalezieniu Insta dotknij jego logo – zostaniesz przeniesiony do aplikacji IG, bezpośrednio do widoku tworzenia stories. Aplikacja powinna już samodzielnie wygenerować widżet z danym Tweetem. Dodaj ewentualny napis, oznaczenie czy naklejkę, a następnie kliknij strzałkę znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu.

Udostępnianie Tweetów prywatnie

Wpisy na Twitterze możesz przesyłać znajomym nie tylko publicznie, czyli w formie postów widocznych dla wszystkich, lecz także prywatnie. To wspomniana opcja udostępniania przez wiadomość na tym portalu. Zobaczysz ją po kliknięciu ikony udostępniania – wyświetli się jako pierwsza: Wyślij przez Prywatną Wiadomość. Kliknij tę funkcję, po czym odszukaj odbiorcę, któremu chcesz pokazać dany wpis. W górnej części widoku masz miejsce, gdzie możesz wpisać nazwę danego użytkownika, aby szybciej go znaleźć, a u dołu – dopisać swój komentarz do Tweeta.

Jak udostępnić Tweeta - informacja
Twitter do bardzo przydatne narzędzie do szybkiego dzielenia się ważnymi informacjami

Jak osadzić Tweety na swojej stronie lub blogu?

Przesyłanie wpisów z Twittera na Facebooka, Instagram i inne popularne portale społecznościowe to jedna z najczęściej wybieranych form ich udostępniania – ale nie jedyna. Dodatkową opcją jest osadzanie Tweetów na swojej stronie internetowej (np. blogu). Jak to zrobić? Przede wszystkim pamiętaj, że osadzanie Twitter umożliwia tylko poprzez wersję webową – za pomocą aplikacji tego nie zrobisz.

Celem osadzenia wybranego wpisu kliknij trzy kropki dostępne w górnym prawym rogu postu – symbolizujące opcję Więcej. Następnie kliknij funkcję Zamieść Tweeta, obok której znajduje się ikona </>. Zostaniesz przeniesiony do okna pozwalającego skopiować kod osadzający – kliknij Copy Code albo użyj skrótu CTL+C. W kolejnym kroku przejdź na swoją stronę lub bloga, otwórz jej kod i osadź ten twitterowy w wyróżnionym miejscu (albo np. nowym wpisie na blogu).

Dlaczego warto założyć konto na Twitterze?

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta na tym portalu, prawdopodobnie zastanawiasz się, co to jest Twitter i dlaczego warto z niego korzystać. Choć należy on do grona mediów społecznościowych, przez wiele osób nazywany bywa serwisem informacyjnym – z tym że wiadomości udostępniane zostają przez samych użytkowników. Umożliwia on szybką publikację krótkich postów (maksymalnie 280 znaków ze spacjami). Opcjonalnie dodasz do posta film video (do 140 sekund) albo zdjęcie. 

Jak udostępnić Tweeta - warto założyć konto
Konto na Twitterze warto mieć, szybko przekonasz się, jakie to wygodne

Najważniejsza zaleta użytkowania tego portalu to właśnie łatwy dostęp do ciekawych wiadomości z opcją podejmowania o nich wielogodzinnych dyskusji. Przy pomocy hasztagów wyszukasz różne ciekawostki. Portal jest niezwykle prosty w obsłudze, więc nauka poruszania się po nim zajmie Ci zaledwie kilka minut. 

Na Tweeterze udzielają się zarówno ważni politycy i działacze, jak i artyści, komentatorzy, dziennikarze. Często to właśnie stamtąd pochodzą najbardziej elektryzujące wiadomości – Tweety rozchodzą się naprawdę szybko. Opcja udostępniania i komentowania pomoże Ci być zawsze na bieżąco.

Sprawdź też: Opera GX – czym jest nowa przeglądarka Opera?

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *