Zmiana daty urodzenia na FB

Poradniki

28.06.2021 08:48

Zmiana daty urodzenia na FB – jak to zrobić?

Online
3
0
0
3
0

Jak zmienić datę urodzenia na FB? Czy każdy użytkownik Facebooka musi wiedzieć o Twoich urodzinach? Chciałbyś ukryć dane profilowe na portalu społecznościowym? Niezależnie od powodów, którymi się kierujesz, podpowiadamy, jak tego dokonać.

Jak zmienić datę urodzenia?

Korzystanie z Facebooka stało się jedną z najpopularniejszych aktywności w mediach społecznościowych. Jak na FB zmienić swoją datę urodzenia i czy jest sposób na to, by ukryć dane personalne? Twój profil może być publiczny lub prywatny. W każdym przypadku sam dostosowujesz widoczność danych personalnych i informacji o Tobie. Dodatkowo opublikowane posty mogą mieć zmodyfikowany zakres udostępniania. Z powodu ogromnej liczby użytkowników portal wprowadza coraz więcej funkcji mających za zadanie chronić Twoje dane tak, aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Udostępnianie i edytowanie informacji osobowych na koncie jest dostępne z poziomu ustawień w menu profilowym. Oprócz daty urodzenia możesz zmieniać także swoje imię i nazwisko, miejsce zamieszkania lub wykonywany zawód. Podawanie dodatkowych personaliów nie jest konieczne, ale ułatwia korzystanie z Facebooka. Dzięki temu otrzymujesz np. dostosowane do Ciebie propozycje znajomych. Twoje dane są chronione i przechowywane na serwerach portalu, jednak sam decydujesz, czy konkretne informacje będą publiczne, czy utajnione. Jak zmienić dzień urodzin na FB?

Zmiana daty urodzenia na FB - macbook
Niektóre informacje wolimy zachować dla siebie – Facebook daje taką możliwość

Sprawdź też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Na komputerze

Jeżeli używasz Facebooka na komputerze i chcesz zmodyfikować datę urodzenia, skorzystaj z naszej instrukcji. Po uruchomieniu portalu w przeglądarce internetowej kliknij swoje zdjęcie profilowe (prawy górny róg interfejsu). W menu dostępnym pod Twoją wizytówką na stronie wybierz zakładkę Informacje, a następnie przejdź do sekcji Dane kontaktowe i podstawowe informacje. W ramce odnajdziesz ikonę tortu, obok której znajduje się data urodzenia rozdzielona na dwa ogniwa – miesiąc i dzień oraz rok. Każdą z nich możesz oddzielnie edytować, używając ikony ołówka. Nie zapomnij zapisać zmian.

Na urządzeniu mobilnym

Zastanawiasz się, jak zmienić datę urodzenia na FB na telefonie? Aplikacja mobilna Facebooka jest prosta w obsłudze, zatem nie będziesz miał problemu, aby odnaleźć odpowiednią opcję. Pierwsze, co musisz zrobić, to dotknięcie ikony trzech poziomych kresek, aby rozwinąć menu. Kliknij pole z imieniem i nazwiskiem, a następnie Zobacz swoje informacje (pod zdjęciem). Potem nawiguj do Podstawowe informacje, wreszcie wybierz opcję Edytuj. Zmień dane i ustaw zakres użytkowników, dla których będą widoczne. U dołu ekranu znajdziesz polecenie Zapisz zmiany. Gotowe – data zmieniona.

Sprawdź też: Podpowiadamy jak zmienić hasło na Facebooku

Jak ukryć datę urodzenia na FB? Czy można usunąć datę urodzenia?

Ukrycie danych o urodzinach na FB jest opcjonalne i każdy może to zrobić. Wystarczy, że postępując wg. instrukcji do edycji danych wybierzesz docelową grupę odbiorców. Portal proponuje kilka rozwiązań, które mogą częściowo lub całkowicie utajnić informacje. Jeśli chcesz, żeby Twoi znajomi wiedzieli, kiedy masz urodziny, kliknij opcję Znajomi. Po wybraniu z listy Znajomi znajomych dane będą dostępne także dla osób powiązanych z Twoją listą kontaktów.

Jak całkowicie ukryć datę urodzenia na FB? Wystarczy wybrać polecenie Tylko ja blokujące widoczność informacji dla pozostałych członków społeczności. Możesz też skorzystać z funkcji zarządzania listą osób, które zobaczą dane – Ustawienie niestandardowe pozwala na dostosowanie dostępu do daty urodzin dla konkretnych profili wg. własnych preferencji. Opcja Publiczne sprawi, że każdy użytkownik Facebooka będzie mógł podejrzeć informacje o Tobie. Pamiętaj o jednej rzeczy: całkowite usunięcie daty urodzenia nie jest możliwe – jeśli nie chcesz podawać prawdziwych danych personalnych, wpisz inny miesiąc lub rok.

Zmiana daty urodzenia na FB - laptop
Na Facebooku warto dbać o swoją prywatność

Zmiana daty urodzenia – ograniczenia

Zastanawiasz się, jak zmienić datę urodzenia na FB w taki sposób, aby móc za chwilę wprowadzić inną? Zwróć uwagę, że serwis zakłada pewne ograniczenia. Dopisywanie nowych danych to opcja dostępna raz na pewien czas, dlatego po pierwszej modyfikacji będziesz musiał odczekać kilka dni, zanim ponownie pojawi się taka możliwość. Portal zastrzega, iż liczba zmian daty urodzenia jest ograniczona, dlatego po kilku operacjach funkcja ta zostanie całkowicie zablokowana.

Dane personalne służą do profilowania kont na Facebooku i są potrzebne do prawidłowego, zgodnego z założeniami twórców działania strony społecznościowej. Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz dzielić się informacjami z innymi, ukryj je i spraw tym samym, że pozostaną niewidoczne. Skoro jednak istnieje opcja zamiany daty urodzenia, możesz z niej swobodnie korzystać – teraz wiesz już, jak to zrobić. 

Sprawdź też: Instrukcja jak zmienić nazwisko na FB

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *