Technologia

30.12.2021 06:24

Kupujesz ziemię w metaverse? Skoncentruj się na modnych dzielnicach

Newsy Online
6
1
0
6
1

Andrew Kiguel, CEO tokens.com szacuje, że wartość jego wirtualnych nieruchomości wzrosła 10-krotnie od dnia zakupu. Wraz ze wspólnikami sugerują zakupy w modnych, luksusowych dzielnicach.

Kiguel przez spółkę Metaverse Group kupił wirtualne nieruchomości za ponad 2,4 mln dolarów – tylko w zeszłym miesiącu… Według USA Today wartość zakupionych przez grupę nieruchomości przekracza już 25 milionów dolarów i rośnie. Metaverse Group koncentruje się na modnych, luksusowych dzielnicach, które mają zostać przekształcone w strefy luksusowych marek.

„Wszystko zależy od lokalizacji. Nim więcej użytkowników pojawia się w danym regionie, tym droższa jest ziemia i tym więcej reklamodawców będzie chciało zostawiać tam pieniądze by osiągnąć odpowiedni zasięg” – komentuje w wywiadzie Andrew Kiguel. Dodaje, że takie marki jak Gucci czy Louis Vuitton już są obecne w wirtualnym świecie. Metaverse Group postawiło na nieruchomości w Decentraland.

Snoop Dogg też jest w metaverse

Raper Snoop Dogg mocno zainwestował w konkurencyjny świat metaverse o nazwie Sandbox. Jeszcze kilka tygodni temu najciekawszym newsem z tym związanym był fakt, że nieruchomości obok wirtualnego domu Snoopa kupił użytkownik P-Ape za blisko 500 000 dolarów. Zrobił to tylko po to, żeby być sąsiadem Snoop Dogga.

Planem celebryty jednak nie jest sam zakup i sprzedaż nieruchomości, a stworzenie wirtualnego miejsca do kontaktu z fanami. W każdym razie taką retorykę sprzedaje sam raper. Spotkanie na wirtualnej imprezce w wirtualnym domu Snoop Dogga kosztowało sporo ponad 5000 dolarów. Cynicy powiedzieliby, że to świetny sposób na zarobek dla postarzałego ex-celebryty

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *